خطر فرونشست در جنوب غرب تهران و تاثیر آن بر المان‌های شهری

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

خطر فرونشست در جنوب غرب تهران و تاثیر آن بر المان‌های شهری نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد راه‌ها، خطوط ریلی، خطوط مترو، فرودگاه، شریان‌های حیاتی و تاسیسات وابسته به آن در منطقه جنوب غرب تهران، بیانگر در معرض قرارگیری بالای المان‌های مهم در محدوده فرونشست است

به گزارش ایسنا، فرونشست از جمله مهم‌ترین مخاطرات زمین‌شناسی است که به علت تلفات کم انسانی در مقایسه با دیگر پدیده‌های طبیعی ناگهانی مانند زمین‌لرزه، زمین‌لغزش و سیل، کمتر مورد توجه قرار گرفته است. این پدیده به طور معمول با مخاطرات فراوانی همراه است.

در این پژوهش آمده است:« با توجه به محدوده خطر فرونشست که در فضای مسکونی، تاسیساتی و زیرساختی شهر تهران است، خطرپذیری ناشی از این پدیده و تحلیل آن به منظور اقدامات پیشگیرانه و آمادگی ضرورت می‌یابد. به ویژه که وقوع این پدیده در مناطقی با تراکم سازه‌ای و جمعیتی با توسعه فیزیکی نامناسب شهر و هم چنین وجود شریان‌های حیاتی در این منطقه و نیز وجود خطوط راه‌آهن و ... درجات بالایی از خطرپذیری را رقم می‌زند.

بنا بر آن چه در این مقاله آمده است، نتایج حاصل از این مطالعه کاربردی است و هدف از انجام آن، شناسایی ریسک‌ها و در معرض قرارگیری المان‌های مهم و کلیدی در محدوده فرونشست است. در این پژوهش آمده است:« اصلی‌ترین خطوط ریلی کشور، در این ناحیه تلاقی پیدا کرده است و به نوعی می‌توان این نواحی را قلب تپنده حمل‌ونقل ریلی کشور به حساب آورد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مقام دوم ایران در مصرف انرژی در دنیا / نفوذی‌های جریان‌های سیاسی در سمن‌های محیط زیستیرییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به نیاز کشور به سرمایه‌گذاری کلان و بروزرسانی تکنولوژی جهت دستیابی به آرمان‌ها در زمینه کاهش شدت انرژی مصرفی، در عین حال درباره سمن‌های حوزه محیط زیست گفت: به شدت نیازمند سمن‌های غیرسیاسی و واقعی هستیم؛ چراکه بسیاری از تشکل‌های مردم‌نهاد طرفدار محیط زیست نیستند، بلکه نفوذی‌های جریان‌های سیاسی در بخش محیط زیست به‌شمار می‌آیند. مصرف میکنیم که میکنیم هر وقت اهمیت علم و تکنولوژی برای دولتیان ما اونقدر مهم شد که بجای اینهمه دزدی و اختلاس و بی تدبیری بودجه های فوقالعاده به نهادهای علمی پژوهشی کشور دادن بیایید و بگید ما انرژی زیاد مصرف میکنیم.هیچکس به ما تکنولوژی روزشو نمیده و نخواهد داد! بودجه بدید و ببینید با این سیاستی که در پیش گرفتید هیچ وقت توان سرمایه گذاری در مسیرهای درست را نخواهیم داشت. این یک سیکل معیوبه که توش گیر کردیم و هر روز وضعیت بدتر می شه. سرعت این تخریب روز بروز در حال افزایش است. روزی خواهد رسید که راه رفته غیرقابل برگشت شود میتونیم تو رو بازیافت کنیم،کم نیستی
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حسین کمانگر فعال مدنی در در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج در اعتصاب غذا استحسین کمانگر، فعال مدنی زندانی که دی ماه سال گذشته، توسط نیروهای اداره اطلاعات بازداشت‌ و به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل شده است یک هفته است که در اعتصاب غذا به سر می‌برد. هیچ فریاد رسی هم نیست؟ حقوق بشر کجائی ؟؟؟؟؟ این تپله براش خوبه جسوس اجتماعی امیدوارم با متلاشی شدن این حکومت برای همیشه تمام انسان های بیگناه از زندان آزاد شوند
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تهران چند جایگاه سوخت دارد+آدرستهران چند جایگاه سوخت دارد؟ در تهران ۱۳۴ جایگاه سوخت وجود دارد که از این تعداد بیش‌ترین جایگاه در غرب و کمترین جایگاه در مرکز شهر قرار دارد؛ به‌طوری که در غرب تهران ۳۳ جایگاه و در مرکز تهران تنها ۱۷ جایگاه سوخت وجود دارد. پمپ بنزین ولیعصر سر میرداماد که مدتهاس تعطیله پمپ بنزین ۱۲۷ دولت هم همینطور بابت غیرفعال بودن اینها پیگیری نمیکنید؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شرکت آلمان در ائتلاف نظامی اروپایی در خلیج فارس غیرممکن نیست | DW | 25.07.2019وزیر دفاع آلمان گفت امکان شرکت ارتش آلمان در ائتلاف نظامی اروپایی برای حفاظت از کشتی‌های تجاری در تنگه هرمز وجود دارد، اما هنوز درخواستی از آلمان نشده و برنامه هم مشخص نیست. او گفت از این رو هم‌اکنون دیپلماسی مطرح است. حتما باید یه کشتی از شما توقیف بشه تا ارتش حرکت بدید اعتقادی که به شما هست به هرندی نیست
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دموکراسی خواهان در هنگ کنگ این بار در فرودگاه بین المللی تجمع کردند🔺دموکراسی خواهان در هنگ کنگ این بار در فرودگاه بین المللی تجمع کردند ⚡️بیش از هزار نفر از دموکراسی خواهان هنگ کنگی روز جمعه در فرودگاه شهر که تحت اداره مقامات چین است، تجمع اعتراضی برپا کرده و شعار «هنگ کنگ آزاد» سر دادند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

رکورد شکنی گرما در آلمان، زیرآبی در استخرها | DW | 25.07.2019گزارش تصویری: آلمان روزهای داغی را پشت می‌گذارد. گرمای روز چهارشنبه (۲۴ ژوئيه/ ۲ مرداد) در غرب آلمان رکورد تاریخ هواشناسی در این کشور را شکست. عکس‌های زیرآبی خبرگزاری آلمان در این گزارش تصویری: مرده شور برده به جای اینهمه جمله بگو آلمان چند درجه شده هواش؟
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »