خطر ابتلا به کرونا در میان واکسینه شده‌ها چقدر جدی است؟ | DW | 13.11.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

تعداد کسانی که با وجود واکسینه بودن دوباره به کرونا مبتلا شده‌اند قابل توجه است اما نه به نسبت کل واکسینه شده‌ها. در آلمان تعداد این موارد اندکی افزایش یافته که یکی از علت‌های آن کاهش اثربخشی واکسن عنوان می‌شود.

در روزهای اخیر در آلمان موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا به شدت و میزان بی‌سابقه‌ای افزایش یافته و تعداد مبتلایان به بیماری کووید۱۹ طی یک روز از ۵۰ هزار نفر هم فراتر رفته است.

با افزایش شدید تعداد مبتلایان به کرونا در آلمان تعداد کسانی که با وجود واکسینه بودن مبتلا شده‌اند نیز افزایش می‌یابد. از آغاز کارزار واکسیناسیون در آلمان تا کنون ۱۵۷ هزار و ۱۸۸ مورد ابتلا به کرونا در میان افراد واکسینه شده ثبت شده است.به گزارش"تاگس‌شاو"، کریستیانه فالک، مدیر انجمن ایمنولوژی می‌گوید با در نظر گرفتن واکسینه بودن ۵۶ میلیون نفر در آلمان موارد مبتلا شدن افراد واکسینه شده سه دهم درصد بیشتر نیست.

کاترین اوبراین، رئیس بخش ایمن‌سازی و واکسیناسیون سازمان بهداشت جهانی می‌گوید، یکی از علت‌های این روند عدم رعایت کامل دستورالمل‌های بهداشتی است. سیستم دفاعی بدن انسان شامل سلول‌های تدافعی هم هست که از طریق واکسیناسیون فعال می‌شوند. به همین دلیل به‌رغم کاهش چشمگیر پادتن‌ها، بنیه دفاعی بدن می‌تواند تقریبا خیلی سریع دوباره فعال شود.

بر خلاف این تصور واکسیناسیون در وهله اول جلوی ابتلای شدید به بیماری کووید۱۹ را می‌گیرد و به معنای منتفی شدن کامل امکان ابتلا نیست. به همین دلیل ویروس می‌تواند از فرد واکسینه شده به دیگران سرایت کند.مدیر انجمن ایمنولوژی آلمان می‌گوید، این احتمال وجود دارد که پادتن‌های دفاعی در بدن افراد واکسینه شده بی‌نقص عمل نکنند و ویروس بتواند به بدن آنها نفوذ کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

میگن المان ریده راست میگن؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ترکیه به شهروندان سه کشور اجازه پرواز به بلاروس را نمی‌دهداین تصمیم ترکیه در حالی گرفته می‌شود که بحران مرزی و مهاجرتی جدید اروپا در مرز بلاروس و لهستان هر روز پرتنش‌تر و حادتر از دیروز می‌شود. خیلی امیدوارم که اردوغان با این تهدید و اخاذی ، از اروپا امتیاز بیشتر نگرفته باشه (؟)‌. تجربه ما با ج.ا. نشون داده که اگه با راهزن با دادن امتیاز صلح کنید ، تهدید و اخاذیٍ راهزن وار تکثیر میشه . AbanTribunal ترکیه مراقب باشه این کاسه داغ تر از آش شدنش ، به عاقبت از اینجا رونده و از اونجا مونده شدن ، گرفتارش نکنه .. در حالی که خود ترکیه در آوارگی سوری ها نقش بسیار پررنگی داشته .. أحلام محمد قاسم: فقط اسم فلسطين باق. بيت المقدس (فلسطين) سيحتلها غير المسلمين. العديد من الأحلام الأخرى لمحمد قاسم تتحقق ، والناس في جميع أنحاء العالم يدعون أنه الإمام المهدي المنتظر.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

چهارمین روز دادگاه بین‌المللی آبان؛ به بچه شانزده ساله اسلحه دادند به مردم شلیک کند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بازندگان قهرمان؛ نگاهی به ورزشکاران ایرانی که ناچار به شکست شدند تا مقابل حریفان اسرائیلی قرار نگیرندعلیرضا فیروزجا استاد بزرگ شطرنج در رقابت‌های «گرند سوئیس» در میان ۱۰۸ شطرنج‌باز برتر دنیا عنوان نخست را از آن خود کرد. اما لحظه توزیع مدال، سرود ملی فرانسه پخش شد و این افتخار به نام فرانسه، کشوری که فیروزجا به آن پناهنده شده است، ثبت شد. این رقابت‌ها در ۱۱ راند به روش سوئیسی برگزار می‌شود و...
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

دست به دعا می شویم دام‌هایمان را بخرند/ ارز ۴۲۰۰ تومانی به نام دامدار به کام سودجویان!یک دامدار با گلایه از اینکه نهاده‌های دولتی به میزان کافی و در زمان مناسب به دست دامداران نمی رسد و دامداران تحت فشار بسیاری هستند، گفت: مصوبه خرید حمایتی و صادرات دام زنده که اخیرا اعلام شده هیچ به نفع دامدار نیست. از آقای وزیر انتظار داریم که بر اساس قیمت تمام شده دام، مصوبه‌ها را ابلاغ کند. چرا که هزینه‌های دامداران چند برابر شده و قیمت دام در این چند سال بخاطر سیاست‌های دستوری سرکوب شده است. نحن في نهاية الزمان و من علامات القيامة قدوم الإمام المهدي من المشرق. و لقد ظهر مؤخرا رجل يدعى محمد قاسم وأحلامه الإلهية عن إرتفاع شأن الإسلام تزداد شهرة على وسائل التواصل الاجتماعي. وكثير من الناس تعتقد أنه قد يكون المهدي. من فضلك تعرف عليه هنا دامداران عجله نکنند این دولت و جامعه است در اینده نچندان نزدیک دست به دامن انها خواهند شد برای عرضه محصولات خود متاسفانه چون این قشر در ایران صنف و اتحاد صنفی جامعی ندارند همیشه قربانی هستن
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پزشک اهل غزه‌ که ۳ دخترش را در جنگ از دست داد به دنبال عذرخواهی اسرائیل استپزشک فلسطینی و فعال صلح طلبی که در جریان جنگ غزه ۳ دخترش توسط ارتش اسرائیل کشته شدند، خواستار عذرخواهی اسرائیل است. فدای دلت :) ولی ببین اینجا تو وضعیت غیرجنگی جوونها رو تو خیابون کشتن گفتند کشتیم که کشتیم خوب کردیم کشتیم! این پزشک برای گرین کارت امریکا این کارو انجام میده. خب اون پزشک چرا نمیگه غزه ازروسقف بیمارستان چرا موشک پرتاب میکنه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

واکنش حکمتیار به ادعاهای ترکی الفیصل درباره مبارزه مردم افغانستان با شوروىرهبر حزب اسلامی افغانستان مطالب مندرج در کتاب منسوب به ترکی الفیصل، رئیس سابق سرویس اطلاعاتی عربستان سعودی علیه مجاهدین افغانستان را ناروا دانست. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »