خطر انقراض برخی خزندگان و دوزیستان در پی تنش آبی کشور

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 22 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

خطر انقراض برخی خزندگان و دوزیستان در پی تنش آبی کشور سازمان حفاظت محیط زیست: در کشور ما بسیاری از منابع آبی درگیر شده‌اند و دوزیستان در خطر قرار گرفته‌اند. این پدیده بعلت از دست رفتن آب تالاب‌ها و دریاچه‌های داخلی کشور رخ داده است.

رضا فرجی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اصلی‌ترین تهدیدهایی که متوجه خزندگان و دوزیستان کشور است، خاطرنشان کرد: اصلی‌ترین تهدید برای خزندگان و دوزیستان دنیا و کشور ما تغییرات اقلیمی است. خشکسالی، کاهش بارندگی و بارندگی‌های بی‌موقع زندگی موجودات زنده به‌خصوص خزندگان و دوزیستان که به تغییرات آبی و دمایی حساس هستند را به خطر می‌اندازد.

فرجی با اشاره به دیگر چالش‌های موجود برای زندگی خزندگان و دوزیستان گفت: تخریب زیستگاه، آلودگی آب، ورود فاضلاب و مسمومیت از دیگر عوامل تهدیدکننده زندگی این گونه‌هاست. فرجی با تشریح برنامه‌های سازمان حفاظت محیط زیست برای حفاظت از این گونه‌ها گفت: برنامه‌های سازمان برای حفاظت از زیستگاه و گونه تدوین شده است. برای مثال افعی دم عنکبوتی سه سال پیش در لیست گونه‌های در معرض انقراض قرار گرفت و ضمیمه کنوانسیون «سایتیس» شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

۱۸۲ فوتی جدید کرونا در کشور/شناسایی بیش از ۱۷ هزار مبتلا در شبانه روز گذشته۱۸۲ فوتی و ۱۷۵۴۵ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۱۷۵۴۵ *جانباختگان جدید: ۱۸۲ نفر *مجموع مبتلایان: ۶۸۹۴۱۱۰ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۶۴۰۲۸۲۱ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۳۴۴۲۰ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۳۸۶۷۶۴۰۶
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رعایت پروتکل های بهداشتی قابل قبول نیست/ فعالیت ۷۹۰‌ مرکز تحقیقاتی در کشورمعاون وزیر بهداشت: *رعایت پروتکل‌های بهداشتی قابل قبول نیست *آسیبی که از کرونا دیدیم در هشت سال جنگ تحمیلی ندیدیم *درایت مسئولان باعث شده که کرونا را با نمره قابل قبولی نسبت به کشورهای پیشرفته مدیریت کنیم به بركت عنقلاب تو همه چي نمره قبولي داريم... زارت تعویق_کنکور_دکتری_1401
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

روند آزاد سازی سواحل در استان های ساحلی کشور به نحو مناسبی انجام گرفته استوزیر کشور در نشست مشترک با استانداران استان های ساحلی شمال و جنوب کشور: فرایند آزادسازی سواحل کشور به طول ۶۰ متر با روند بسیار مناسبی اجرایی شده و تلاش داریم با محوریت شهرداران سواحل آزاد شده هر چه سریعتر در اختیار مردم برای استفاده قرار گیرد. بازنده وعده‌ها: بورس_۳روزه، اقتصاد، ... نیازمند دستاوردسازی است، حتی به نابودی_مصالح_ساختمانی و ثروت_ملی خامنه ای با این حرفش ثابت کرد دوحالت بیشتر وجود نداره یا خودش سردرسته دزدها هست و با همه مچه یا اصلا تو باغ نیست و از اتاق بغلیش هم خبر نداره... میگم الان شش ماه از تشکیل دولت جدید گذشته یعنی ۵۰۰هزارتا مسکن ساخته شده؟؟
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

وزش باد شدید و خیزش گرد و غبار در غرب کشوررئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، از جو پایدار در اکثر نقاط کشور و بارش پراکنده برف دربرخی استان‌ها و افزایش شدت بارش‌ها از یکشنبه (اول اسفندماه) و وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در مناطق مستعد خبر داد. عه چه جالب! یعنی تا حالا با نمی‌امد؟ یعنی اینم به برکت انقلابه؟ :)) این ابتدای ویرانیست...
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پلیس کانادا دو رهبر اعتراض‌های کامیونداران در این کشور را دستگیر کرد | DW | 18.02.2022در پی اوج گرفتن اعتراضات به سیاست‌های دولت کانادا در ارتباط با همه‌گیری کرونا و محدودیت‌های کرونایی رسانه‌‌های این کشور از دستگیری دو سازمان‌دهنده اصلی این اعتراضات خبر داده‌اند. احتمالا سردار طلایی مستشار رفته کانادا...دارن یاد میگیرن مرگ بر دیکتاتوری کانادا، رژیم ملفوص دیکتاتور کانادا باید به حقوق ابتدایی مردم احترام بگذارد
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

تشدید سامانه بارشی در کشور/ احتمال سقوط بهمن و مسدود شدن مسیرهای روستاییسازمان هواشناسی از تشدید سامانه بارشی و احتمال سقوط بهمن، احتمال بسته شدن راه های روستایی و بارش برف و باران و کولاک برف خبر داد. بهمن فقط همونی که سال ۵۷ اومد! بقیه اداشو در میارن!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »