خطر خشک شدن دریاچه ارومیه تهدیدی برای ایران و منطقه

16/04/1400 07:09:00 ب.ظ

خطر خشک شدن دریاچه ارومیه تهدیدی برای ایران و منطقه خطر خشک شدن دریاچه ارومیه در استان آذربایجان غربی تهدید زیست محیطی برای ایران و منطقه به شمار می‌رود.

خطر خشک شدن دریاچه ارومیه در استان آذربایجان غربی تهدید زیست محیطی برای ایران و منطقه به شمار می‌رود. - خبرگزاری آناتولی 06.07.

2021 ارومیه/ محمد کورشون/ خبرگزاری آناتولی ❮ روند احیای دریاچه ارومیه در شمال غربی ایران درحالی ادامه دارد که خشکسالی در سراسر این کشور دریاچه را در معرض خطر خشک شدن مجدد قرار داده است. حدود 90 درصد دریاچه ارومیه تا پیش از سال 2013 خشک شد، اگرچه اقدامات انجام و پس از این تاریخ باعث احیای نسبی آن شده، اما خشکسالی این روند را با توقف و کندی مواجه کرده است. حجت جباری، معاون فنی حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی نیز ضمن اشاره به وجود 102 جزیره در دریاچه ارومیه، گفت: خطر خشک شدن حیات وحش را نیز تهدید می‌کند. ( Fatemeh Bahrami - خبرگزاری آناتولی )

روند احیای دریاچه ارومیه در شمال غربی ایران درحالی ادامه دارد که خشکسالی در سراسر این کشور دریاچه را در معرض خطر خشک شدن مجدد قرار داده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.