خطر کشتی‌های جنگی ایران در حیات خلوت آمریکا

14/03/1400 09:43:00 ب.ظ

خطر کشتی‌های جنگی ایران در حیات خلوت آمریکا العربيه_فارسى

با نظر به سفر یک ناوگان ایرانی به مقصد ونزوئلا، «وال‌استریت ژورنال» می‌نویسد که ورود آسان کشتی‌های جنگی ایران به آب‌های دریای کارائیب، که تهدیدی علیه ایران متحد دیرینه کوباست، و از بیست سال پیش که هوگو چاوز، ونزوئلا را به دیکتاتوری تبدیل کرد، تهران روابطش را با کاراکاس نزدیک‌تر کرده است.

رژیم‌های خامنه‌ای و مادورو در امور دفاعی مشترک در ونزوئلا همکاری می‌کنند، و گفته می‌شود که دولت ونزوئلا برای تسهیل عبور و مرور ماموران رژیم ایران در منطقه، مدارک شناسایی «جعلی» صادر می‌کند.

Advertisement به گفته «وال‌استریت ژورنال»، رابط اصلی ونزوئلا با ایران طارق العيسمی وزیر نفت لبنانی‌الاصل این کشور است. ایران یکی از تأمین‌کنندگان اصلی انرژی فسیلی در آمریکای جنوبی است، یعنی جایی که تولید بنزین به خاطر کمبود منابع سوختی، عدم نگهداری صحیح از تاسیسات، و فساد دولتی کاهش شدید پیدا کرده است.

در حالی که تحریم‌های آمریکا جلوی واردات منظم بنزین و گازوئیل به ونزوئلا را گرفته است، رژیم تهران برای سر پا نگه داشتن دیکتاتوری مادورو تانکر پشت تانکر نفت به کاراکاس می‌فرستد. تانکرهای ایرانی، ضمن انتقال سوخت به ونزوئلا، روش‌های فرار از رهگیری در آب‌های بین‌المللی را هم آزمایش می‌کنند. headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

وزیر دفاع اسرائیل از واشینگتن: به ایران اجازه دسترسی به سلاح هسته‌ای نمی‌دهیمبنی گانتز وزیر دفاع اسرائیل با همتای آمریکایی خود لوید آستن در مورد چالش‌های مشترک پیش روی واشنگتن و تل آویو، به ویژه پرونده ایران، روز پنجشنبه، در

ریشه‌های فساد اقتصادی در وزارت دفاع ایران به روایت یک گزارش رسمی

حق رای ایران در مجمع عمومی سازمان ملل به دلیل پرداخت نکردن بدهی‌ها معلق شدحق رای ایران در مجمع عمومی سازمان ملل به دلیل پرداخت نکردن بدهی‌ها معلق شد روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرد حق رای ایران و چهار کشور دیگر به دلیل پرداخت نکردن حق عضویت و بدهی‌های معوقه، به حال تعلیق درآمد. ⬇️بیشتر بخوانید: تف به رژیم آمریکا که بدلیل تحریم مانع خرید دارو برای سرطانیها و پرداخت حق عضویت در سازمان ملل میشه ببینید عزیزان من،شاید حق رای ایران رادر تمامی مجامع معلق نمایند،اصل این است که هزرت آقای اُزما سلامت باشند و به موقع تریاک اصل افغانی برای ایشان آورده شود و ایشان هم آی بکشند و نشئه کنند و‌موقع سخنچرانی هی کونشان را اینورو اونور کنند (چون میخاره دیگه،با دقت به تلویزیون نگاه کنید)

حق رأی ایران در سازمان ملل به خاطر بدهی تعلیق می‌شود | DW | 03.06.2021به گفته دبیر کل سازمان ملل حق رأی جمهوری اسلامی ایران و چهار کشور دیگر به دلیل بدهی ناشی از عدم پرداخت سهم‌شان به بودجه این سازمان به حالت تعلیق درمی‌آید. ایران برای احیای حق رأی باید حدود ۱۶ میلیون دلار بپردازد. وقتی یه دولت خلافکاره و حق عضویت سازمان ملل رو نمیده، ما چرا پول اب و برق به این دولت خلافکار بدیم؟

کرونا در ایران؛ ممنوعیت سفرهای بین شهری و هجوم مسافران به ترمینال‌ها

روانچی: به خطر انداختن سلامتی دیگران به خاطر اهداف سیاسی جنایت علیه بشریت استسفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد گفت: اقدامات قهریه یک‌جانبه اعم از تحریم‌ها، غیرقانونی، غیراخلاقی و ضد انسانی است. واقعا شما ۴۳سال ه که سلامتی مردم برایتان مهم نیست محاکمه_روحانی