خطر اخراج از آمریکا در کمین دانشجویان خارجی | DW | 07.07.2020

17/04/1399 11:19 ق.ظ

اداره مهاجرت آمریکا اعلام کرده برای دانشجویان خارجی که قرار است از ترم زمستانی تحصیل خود را در دانشگاهی که تنها کلاس آنلاین ارائه می‌دهد، شروع کنند، ویزا صادر نمی‌کند. بسیاری دانشجویان خارجی هم با خطر اخراج روبرو هستند.

اداره مهاجرت آمریکا اعلام کرده برای دانشجویان خارجی که قرار است از ترم زمستانی تحصیل خود را در دانشگاهی که تنها کلاس آنلاین ارائه می‌دهد، شروع کنند، ویزا صادر نمی‌کند. بسیاری دانشجویان خارجی هم با خطر اخراج روبرو هستند. اداره مهاجرت و گمرک آمریکا اعلام کرده است، دانشجویانی که در این دانشگاه‌ها ثبت‌نام شده‌اند باید کشور را ترک کنند یا به یک مرکز دیگر آموزش عالی که کلاس‌های حضوری ارائه می‌دهد، بروند. در غیر این صورت با خطر اخراج روبرو هستند.

به گزارش اداره مهاجرت، برای دانشجویانی که قصد دارند از پاییز در دانشگاهی تحصیل خود را آغاز کنند که از کلاس‌های حضوری صرف‌نظر می‌کند، ویزای تحصیلی صادر نمی‌شود و به آنها اجازه ورود به آمریکا داده نمی‌شود. این مقررات جدید شامل دانشجویانی می‌شود که ویزای دانشجویی F-1 دارند یا قصد دارند برای دریافت چنین ویزایی اقدام کنند.

مقررات جدید اداره مهاجرت همچنین در مورد شرکت‌کنندگان در دوره‌های فنی حرفه‌ای مؤسسات آموزشی غیر دانشگاهی مانند مدارس آموزش پرواز دارندگان یا متقاضیان ویزای(M-1) هم صدق می‌کند.اداره مهاجرت آمریکا اعلام کرده است که به این ترتیب مقررات ویژه‌ای را که با شیوع ویروس جدید کرونا برای ترم تابستانی وضع شده بود، تغییر می‌دهد. بر پایه این مقررات، دانشگاه‌ها مجاز بودند در ترم تابستانی به دلیل بحران کرونا، برای دانشجویان خارجی کلاس‌های آنلاین بیشتری، بیشتر از آنچه برای دانشجویان خارجی مجاز است، ارائه دهند. headtopics.com

ادامه مطلب:
dw_persian »

آمریکا ویزای دانشجویان خارجی که کلاس‌هایشان تماما آنلاین شده را لغو می‌کندبرنی سندرز، نماینده دموکرات ورمونت در مجلس سنای آمریکا در واکنش تندی به این تصمیم دولت در توییتر نوشت: «ظلم کاخ سفید حد و مرزی ندارد.»

فریاد مجلس بر سر سیاست خارجی نظام؛ دلار ۲۱ هزارتومانی نتیجه چنین سیاستی است

عراقچی: نباید بهانه دست آمریکا بدهیم/ امیدواریم شرایط سیاسی داخلی بر سیاست خارجی تاثیر نگذاردمعاون سیاسی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم آمریکا مجددا ایران را به عنوان یک تهدید امنیتی معرفی کند، گفت: هر حرکتی که ایران را در عرصه بین‌المللی به عنوان یک تهدید معرفی کند، بازی در زمین آمریکا است و نباید بهانه‌ای به آمریکا بدهیم که ایران را در رقابت‌های انتخاباتی به وجه‌المصالحه انتخاباتی آمریکا تبدیل کند.

ظریف خطاب به نمایندگان: از دعوای جناحی در حوزه سیاست خارجی ایران اجتناب کنیدوزیر خارجه ایران در مقابل نمایندگانی که او را «دروغگو» خطاب می‌کردند، گفت که سیاست خارجی حوزه دعوای جناحی نیست و باید از هر دوگانه‌سازی و دعوای جناحی در این حوزه اجتناب شود.

انتقاد گزارشگر سازمان ملل از حمله پهپادی به خودروی قاسم سلیمانی | DW | 07.07.2020بنا بر ارزیابی گزارشگر ویژه سازمان ملل کشتن قاسم سلیمانی در حمله پهپادی آمریکا مغایر با حقوق بین‌الملل بوده است. در حمله پهپادی روز سوم ماه ژانویه به خودروی حامل سلیمانی، فرمانده سپاه قدس، و نه نفر دیگر کشته شده بودند.

گزارش نیویورک‌ تایمز از 'نقش اسرائیل در بمب‌گذاری در تأسیسات نطنز' | DW | 06.07.2020علت انفجار در سایت نطنز در پرده ابهام قرار دارد. بازار گمانه‌زنی درباره نقش احتمالی اسرائیل در این انفجار همچنان داغ است. نیویورک تایمز در گزارشی به نقل از دو منبع امنیتی خبر از نقش اسرائیل در وقوع این انفجار داده است.

آینده تحصیلی هزاران دانشجوی خارجی در آمریکا به کلاس‌های حضوری این مراکز آموزش عالی وابسته است. بنا بر خواست دولت آمریکا، دانشجویان خارجی که در دانشگاه‌هایی از آمریکا تحصیل می‌کنند که به دلیل پاندمی کرونا در ترم زمستانی پیش رو تنها کلاس‌های آنلاین ارائه می‌کنند، باید آمریکا را ترک کنند.

اداره مهاجرت و گمرک آمریکا اعلام کرده است، دانشجویانی که در این دانشگاه‌ها ثبت‌نام شده‌اند باید کشور را ترک کنند یا به یک مرکز دیگر آموزش عالی که کلاس‌های حضوری ارائه می‌دهد، بروند. در غیر این صورت با خطر اخراج روبرو هستند.

به گزارش اداره مهاجرت، برای دانشجویانی که قصد دارند از پاییز در دانشگاهی تحصیل خود را آغاز کنند که از کلاس‌های حضوری صرف‌نظر می‌کند، ویزای تحصیلی صادر نمی‌شود و به آنها اجازه ورود به آمریکا داده نمی‌شود. این مقررات جدید شامل دانشجویانی می‌شود که ویزای دانشجویی F-1 دارند یا قصد دارند برای دریافت چنین ویزایی اقدام کنند.

مقررات جدید اداره مهاجرت همچنین در مورد شرکت‌کنندگان در دوره‌های فنی حرفه‌ای مؤسسات آموزشی غیر دانشگاهی مانند مدارس آموزش پرواز دارندگان یا متقاضیان ویزای(M-1) هم صدق می‌کند.اداره مهاجرت آمریکا اعلام کرده است که به این ترتیب مقررات ویژه‌ای را که با شیوع ویروس جدید کرونا برای ترم تابستانی وضع شده بود، تغییر می‌دهد. بر پایه این مقررات، دانشگاه‌ها مجاز بودند در ترم تابستانی به دلیل بحران کرونا، برای دانشجویان خارجی کلاس‌های آنلاین بیشتری، بیشتر از آنچه برای دانشجویان خارجی مجاز است، ارائه دهند.

شبکه"سی‌ان‌ان" گزارش می‌دهد که این مقررات می‌تواند شامل حال هزاران دانشجو و همچنین شرکت‌کنندگان در برنامه‌های آموزش حرفه‌ای شود.

از جمله دانشگاه‌هایی که اعلام کرده است به دلیل بحران کرونا بر آن است که تمامی کلاس‌های درسی را در ترم زمستانی به صورت آنلاین ارائه دهد، دانشگاه هاروارد است. با اعلام این دانشگاه، احتمالا ۴۰ درصد از دانشجویان مقطع کارشناسی هاروارد که در محوطه دانشگاهی زندگی می‌کنند، اجازه دارند دوباره به خوابگاه‌ها بازگردند. قرار است اتاق‌های خوابگاهی دونفره، فعلا برچیده شوند.دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، ماه گذشته محدودیت‌های صدور ویزاهای کاری گوناگون را افزایش داد.

او همچنین دستور توقف مهاجرت قانونی به آمریکا را تا پایان سال تمدید کرد. این مسئله عمدتا شامل حال متقاضیان گرین کارت می‌شود که در پی اقامت دائمی در ایالات متحده هستند. بهانه صدور این دستور افزایش نرخ بیکاری در اثر پاندمی کرونا در آمریکا بود.