خطر دیپورت سمیه راموز، فعال سیاسی از ترکیه

28/08/1399 10:26:00 ق.ظ

بنا به اخباری که در اختیار «ایران‌وایر» قرار گرفته، سمیه_راموز فعال سیاسی که درشبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کرد و پیش‌تر هم در ایران زندانی بود، در ترکیه به خاطر اقدام به خروج غیرقانونی از فرودگاه استانبول بازداشت شده است. گزارش پیام ماسوری👇 قاچاق_انسان

به گفته برادر سمیه راموز در گفت‌وگو با ایران‌وایر، این فعال سیاسی پس از صدور حکم زندان برای یکی از دوستانش، ایران را ترک کرد. روز ۱۵ نوامبر آخرین ویدیوی او که حاکی از انتقالش به بازداشتگاه استانبول بود، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

یک روز پیش‌تر هم ویدیوی دیگری در شبکه‌های مجازی منتشر شده بود که سمیه راموز در آن اطلاع می‌داد توسط پلیس ترکیه بازداشت شده است و احتمال می‌رود که به ایران بازگردانده شود.

*** سمیه راموز فعال سیاسی اهل بوشهر است و در شبکه مجازی اینستاگرام فعالیت می‌کرد. به گفته خودش، او ادمین برخی صفحه‌های سلطنت‌طلب در این شبکه اجتماعی بوده است و پیش‌تر هم در حمایت از خانواده پهلوی، مطالبی را منتشر می‌کرده است. او بازداشت شد، به زندان افتاد، مورد آزار و شکنجه قرار گرفت و در نهایت با وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی آزاد شد، تا آن‌ که پس از صدور حکم ۱۸ سال زندان برای یکی از دوستانش که فعالیتی مشابه داشت، با حمایت خانواده‌اش ایران را ترک کرد و به دنیای پناهجویی قدم گذاشت.

تنها بیست روز می‌شود که این فعال سیاسی ایران را ترک کرده و وارد ترکیه شده است. او به خاطر محکومیتی که داشت، ممنوع‌الخروج بود و برای همین غیرقانونی وارد ترکیه شد. سمیه راموز پس از بیست روز اقامت، قرار بود از طریق فرودگاه استانبول ترکیه را نیز ترک کند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>