خطر اجرای حکم قطع انگشت ۸ زندانی در ایران

20/03/1401 06:34 ب.ظ

بنیاد عبدالرحمن برومند و شبکه حقوق بشر کردستان اعلام کرده‌اند که ۸ نفر در ایران که به جرم سرقت زندانی شده‌اند در خطر اجرای حکم قطع انگشت قرار دارند. اخبار_ایران

بنیاد عبدالرحمن برومند و شبکه حقوق بشر کردستان اعلام کرده‌اند که ۸ نفر در ایران که به جرم سرقت زندانی شده‌اند در خطر اجرای حکم قطع انگش ... بنیاد عبدالرحمن برومند و شبکه حقوق بشر کردستان اعلام کرده‌اند که ۸ نفر در ایران که به جرم سرقت زندانی شده‌اند در خطر اجرای حکم قطع انگشت قرار دارند.

اطلاعیه‌ای که توسط این دو سازمان حقوق بشری منتشر شده آمده است که گزارش‌های موثقی از نصب دستگاه قطع انگشت در یکی از اتاق‌های درمانگاه زندان اوین دریافت شده و در روزهای اخیر، این دستگاه برای قطع انگشت دست‌ کم یک نفر به کار رفته است.

بر اساس این اطلاعیه به هشت مرد محکوم ابلاغ شده است که به محض آماده شدن دستگاه مورد اشاره، حکم آنان به اجرا گذاشته خواهد شد. ۳ نفر از این زندانیان به نام‌های هادی رستمی، مهدی شاهیوند و مهدی شرفیان در روزهای گذشته از زندان مرکزی ارومیه به زندان تهران بزرگ منتقل شده‌اند.

هویت یکی دیگر از این زندانیان نیز یعقوب فیضی اعلام شده است. در اطلاعیه بنیاد عبدالرحمن برومند و شبکه حقوق بشر کردستان تاکید شده که قطع عضو یک مجازات ظالمانه، تحقیرآمیز و غیرانسانی و آشکارا مغایر تعهدات بین‌المللی ایران در زمینه رعایت حقوق بشر است. این مجازات انگی مادام‌العمر را بر پیکر فرد محکوم برجای می‌گذارد و باعث معلولیت عمدی او شده و هنجارهای جهانی در مورد مجازات کیفری را نادیده می‌گیرد. headtopics.com

ادامه مطلب:
iranwire »

اسرائیل: در حال اجرای دکترین اختاپوس نسبت به ایران هستیمنفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل از تغییر سیاست کشورش نسبت به ایران خبر داد و گفت که «ما دکترین اختاپوس را به اجرا گذاشته‌ایم و دیگر با شاخک‌ها، با گروه‌های فلسطین اورشلیم بیت_لحم مكة_المكرمة اسرائیل: در حال اجرای دکترین اختاپوس نسبت به ایران هستیم. بنت تاکید کرد که اسرائیل معادله جدیدی را در تعامل با ایران تدوین کرده‌ و از این به بعد سر_اختاپوس را هدف قرار خواهد داد .. برنامه_اتمی_ایران صلح آمیز نیست IAEA قطعنامه2231 شورای امنیت ملل را هنوز آخوندها ، حساب پس نداده اند . ایران اسرائیل العربیه_فارسی : بنت،چهارشنبه 18 خرداددرمصاحبه با هفته‌نامه بریتانیایی «اکونومیست» گفت:«مامعادله جدیدی راتدوین کرده‌ایم وسر اختاپوس راهدف میگیریم.» بنت گفت که امیدوار است عملیات مستقیم اسرائیل باعث شود ایران توافق هسته‌ای سختگیرانه‌تری را قبول کند.

بلینکن: مسیری که تهران در پیش گرفته موجب انزوای بیشتر اقتصادی و سیاسی ایران می‌شودآنتونی بلینکن می‌گوید مذاکرات بر سر احیای توافق اتمی با ایران تنها در صورتی به نتیجه می‌رسد که تهران خواسته‌های فرابرجامی خود را کنار بگذارد. به هیچ عنوان دیگر به آژانس انرژی اتمی اعتمادی نیست.همه جاسوس اسراییل حتی رییسش بنظر من اگر ایران بطور کامل از آژانس تشریفاتی خارج شود امنیت کشور و دانشمندان عزیز هسته ای مان صدرصد بیشتر میشود. زنده باد ایران و ایرانی...بس است هرچه این سال ها با آژانس همکاری صادقانه داشتیم.

کامپیوتر کوانتومی محاسبه‌ای را که ۹ هزار سال طول می‌کشید در ۵۶ میکروثانیه انجام دادتیم مشترکی از محققان کانادایی و آمریکایی موفق شد‌ه‌اند تراشه‌ای کوانتومی بسازند که توان انجام محاسبات بسیار پیچیده را در کسری از ثانیه دارد. HoomerArash سرنوشت بیت کوین چی میشه اگه یکی ازینا رو بزارن رو شبکش؟

خلبان مرموز هواپیمایی که بدون مجوز در چند کشور اروپایی به پرواز درآمد، کیست؟هواپیمای دو موتوره بیچ کرفت پیش‌تر هنگام پرواز توسط جنگنده‌های کشور مجارستان و رومانی ردیابی و اسکورت شده بود.

صالح نیکبخت: جان اسکندر لطفی٬ فعال زندانی حقوق صنفی معلمان در خطر استصالح نیکبخت وکیل اسکندر لطفی، فعال زندانی حقوق صنفی معلمان، روز چهارشنبه نسبت به وضعیت موکلش ابراز نگرانی کرده است.

ابراز همدردی ترکیه در پی خروج قطار مسافری از ریل در ایرانوزارت امور خارجه ترکیه در پی حادثه خروج قطار از ریل در ایران، با مردم و دولت این کشور ابراز همدردی کرد. - خبرگزاری آناتولی