خطر کاهش جمعیت فوک خزری در ایران

30/05/1398 09:43:00 ق.ظ

مدیرکل دفتر زیست بوم دریایی سازمان حفاظت محیط زیست، کاهش جمعیت فوک_خزری در ایران را نگران‌کننده خواند. داود میرشکار گفته «براساس آخرین سرشماری در سال ۲۰۱۶، جمعیت فوک‌های خزری به ۷۰ هزار مورد رسیده است.» اخبار_ایران

داود میرشکار گفته «براساس آخرین سرشماری در سال ۲۰۱۶، جمعیت فوک‌های خزری به ۷۰ هزار مورد رسیده است.» میرشکار افزوده «با توجه به اینکه زمان تولیدمثل فوک‌ها فصل زمستان است، سرشماری این گونه نیز بیشتر در این فصل انجام می‌شود.

»

تاکنون سه مرکز امداد و نجات فوک خزری در کشور‌های حوزه دریای خزر (ایران، داغستان روسیه و قزاقستان) به کمک سازمان‌های مردم‌نهاد احداث شده است. فوک خزری یکی از گونه‌های در معرض خطر انقراض است و ایران هم این گونه را در فهرست گونه‌های مهاجر وحشی ثبت کرده است.

فوک خزری تنها در دریای خزر زیست می‌کند و زیستگاه این گونه در ایران در استان گلستان واقع شده است. آلودگی دریا و عوامل بیماری‌زا از جمله تهدیدات جمعیت فوک خزری در ایران اعلام شده است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

آژیر خطر کاهش جمعیت فوک خزری در ایرانمدیرکل دفتر زیست بوم دریایی سازمان حفاظت محیط زیست: فوک خزری یکی از گونه‌های در معرض خطر انقراض است و کاهش جمعیت آن در ایران نگران‌کننده است.

تصمیم پلیس برای توقف شماره‌گذاری پراید / هدفگذاری برای کاهش ۱۲درصدی سوانح جاده‌ایفرمانده پلیس راه کشور: *پلیس تصمیم دارد از سال ۹۹ شماره گذاری پراید را متوقف کند *امیدواریم بتوانیم در یک بازه ۱۵ تا ۲۰ ساله این وسیله را از چرخه ترافیک خارج کنیم

کاهش 14 تا 35 درصدی ترافیک تهران در تیر ماهمعاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از انتشار گزارش وضعیت ترافیکی مردادماه در روزهای آتی خبر داد و گفت: مجموع کل روزهای تیرماه جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد ترافیک در محدوده کنترل آلودگی هوا و خارج از رینگ حلقه اول و دوم، بسیار کاهش پیدا کرده است.

عراق خواستار کاهش تنش میان ایران و آمریکا شدرئیس جمهور عراق طی دیدارهای جداگانه با سفیران آمریکا و ایران در بغداد خواستار کاهش تنش در منطقه شد. - خبرگزاری آناتولی

ترامپ: کاهش مالیات‌ها را در نظر داریمدونالد ترامپ که بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا را برگ برنده ریاست جمهوری خود می‌داند گفته کاهش مالیات بر درآمد را به عنوان اهرمی موقت برای تقویت اقتصاد کشورش در نظر گرفته است. بسیاری از اقتصاددانان با توجه به ادامه جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن، از وقوع یک دوره رکود در آینده نزدیک خبر داده‌اند.

عبد ربه منصور: با پایان خطر ایران یمن فدرال را ایجاد می‌کنیمعبد ربه منصور هادی رئیس‌جمهوری یمن روز دوشنبه خواستار خنثی کردن «هر آنچه که هدف مقابله با خطر اساسی