خطر اوج‌گیری اومیکرون تا پایان دی/ قرص‌های خوراکی درمان کرونا منتظر مجوز وزارت بهداشت- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim

04/10/1400 02:55:00 ب.ظ

قرص‌های درمان کرونا منتظر مجوز وزارت بهداشت دبیر کمیته علمی کشوری کرونا: سازمان غذا و داروی آمریکا دو قرص پکسلویید و مولنوپیراویر برای درمان کرونا را تایید کرد ساخت قرص‌های پکسلویید و مولنوپیراویر در کشور ما هم توسط چند شرکت داروسازی انجام می‌شود

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید وی افزود: آنچه که در مورد اومیکرون فعلا برای ما مشخص شده، این است که این سویه چون قدرت سرایت‌پذیری بالایی دارد، در بسیاری از کشورهای دنیا به خصوص کشورهای اروپایی، به نوع غالب ویروس درآمده و در آمریکا این سویه تا حدود 73 درصد گسترش یافته است.

وی تأکید کرد: در کرونای اومیکرون نسبت به نوع دلتا، 40 تا 50 درصد میزان بستری در بیمارستان کمتر بوده است، اما با توجه به سرایت‌زایی بالایی که دارد، این مسئله که میزان بستری کم است، شاید چندان مورد توجه قرار نگیرد. مردم باید حتما با توجه به سرایت‌پذیری بالایی که سویه جدید دارد، پروتکل‌‌ها را به خوبی رعایت کنند و به خصوص کنسرت‌‌ها و رستورانها باید توجه بیشتری کنند، زیرا ویروس می‌تواند به سرعت در بین افرادی که در این مجامع شرکت می‌کنند، انتقال پیدا کند، لذا، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک، به طور قطع سرایت‌زایی را کاهش می‌دهد.

دو قرص خوراکی درمان کرونا در انتظار مجوز سازمان غذا و دارو وی درخصوص مصرف این دو دارو در ایران، ‌ تصریح کرد: پکسلویید تا 70 درصد و مولنوپیراویر تا 30 درصد می‌تواند از پیشرفت بیماری و بستری در بیمارستان جلوگیری کند و اگر در افرادی که ریسک تشدید بیماری را دارند، استفاده شود موثر خواهد بود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »
Loading news...
Failed to load news.

گروسی: پرونده سایت‌های اعلام نشده ایران باز است؛ دوربین‌ها نصب شدند اما فعلا به آنها دسترسی نداریم

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آژانس فعلا سوالی در خصوص سه مرکز اعلام نشده در ایران که در آنجا غنی‌سازی اورانیوم مشاهده شده ندارد و این نهاد در حال بررسی توضیحاتی است که ایران ارائه کرده است. ادامه مطلب >>

نخستین قرص درمان کووید۱۹ در آمریکا مجوز اضطراری گرفت | DW | 23.12.2021کارشناسان معتقدند قرص 'پاکسلووید' ابزار مهمی در مقابله با پاندمی کرونا و درمان بیماری کووید۱۹ خواهد بود. این قرص را شرکت آمریکایی فایزر تولید می‌کند و سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای آن مجوز اضطراری صادر کرده است.

وزیر بهداشت: تزریق دُز سوم افراد را تا ۹۰ درصد در مقابل اُمیکرون مقاوم می‌کندوزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: افرادی که دُز سوم واکسن را تزریق می کنند ۸۰ تا ۹۰ درصد در مقابل اُمیکرون مقاوم خواهند بود. اینو ایشون طبق احساساتشون گفتن، یا بر اساس نتایج آزمایشات و گزارشها، یا بر اساس گفته مقامات بهداشتی غربی؟؟؟!!!

آمار رسمی کرونا در ایران؛ هشت میلیون نفر هنوز واکسن نزده‌اندوزارت بهداشت ایران روز جمعه، سوم دی، از جان باختن ۴۴ نفر دیگر بر اثر کرونا و شناسایی حدود دو هزار بیمار جدید در کشور طی شبانه‌روز گذشته خبر داد.

عدم اعلام حقوق کارکنان و مدیران از سوی 1300 دستگاه/حقوق مدیران دستگاه‌های متخلف قطع می شود؟ + جدول- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimعدم اعلام حقوق کارکنان از سوی ۱۳۰۰ دستگاه بر اساس تکلیف قانون برنامه ششم توسعه و بخشنامه سازمان اداری و استخدامی در راستای شفاف سازی پرداخت‌ها تمامی دستگاه‌ها باید اطلاعات خود را در سامانه حقوق و مزایا ثبت می‌کردند گزارش تسنیم:

لیگ برتر فوتبال| جنگ بالانشینی در هفته‌ای که استقلال و پرسپولیس شوکه شدند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimبرنامه بازی‌های هفته یازدهم لیگ_برتر جنگ بالانشینی در هفته‌ای که استقلال و پرسپولیس شوکه شدند

گفتگو| شوک‌های اقتصادی عجیب و غریب در 1401 با یا بدون رفع تحریم‌ها نخواهیم داشت- اخبار اقتصاد ایران - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimحاجی دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس: قول می‌دهم شوک‌های اقتصادی عجیب و غریب در سال ۱۴۰۱ نخواهیم داشت و ثبات بر اقتصاد کشور حاکم خواهد بود قطعاً اوضاع معیشتی مردم در سال آینده بهبود خواهد یافت بودجه سال آتی بی‌توجه به نتیجه مذاکرات نگارش شده است تو گوه‌ خوردی. نماینده ی محترم از شما بزرگترش هم قول دادند نتونستند روی قولشون بمونن شما رو کسی مجبور کرده قول بدید؟ حواله داد سال آینده خدا رحم کنه منتظر تورم ۵۰ درصد باشید.