خطر انقراض نسل خاندان امپراتوری ژاپن؛ دولت به دنبال چاره‌‌جویی است

02/10/1400 01:19 ب.ظ

خطر انقراض نسل خاندان امپراتوری ژاپن؛ دولت به دنبال چاره‌‌جویی است بیشتر بخوانید🔽

بنا به قوانین موجود تنها فرزندان ذکور مردان خاندان سلطنتی ژاپن می‌توانند وارث تاج و تخت امپراتوری شوند. به این ترتیب در حال حاضر تنها سه عضو خاندان سلطنتی ژاپن امکان جانشینی ناروهیتو، امپراتور کنونی را دارند. از سوی دیگر به استثنای شاهزاده هیساهیتو همه اعضای ازدواج نکرده خاندان سلطنتی زن هستند. آنها در صورت ازدواج با افراد «غیر اشراف زاده» مجبور به ترک خاندان سلطنتی می‌شوند.

امری که اخیرا با ازدواج شاهزاده ماکو، دختر ولیعهد ژاپن روی داد و او القاب سلطنتی‌اش را از دست داد.در گزارش هیات کارشناسی تشکیل شده در راستای چاره‌جویی برای خطر انقراض نسل خاندان امپراتوری ژاپن آمده است که لزومی به تغییر قوانین موجود در زمینه جانشینی امپراتور نیست.

این هیات همچنین بحث درباره جانشینی تضمین تداوم امپراتوری پس از نسل شاهزاده هیساهیتو را زودهنگام دانسته اما حفظ تعداد افراد خاندان سلطنتی را مساله‌ای فوری تشخیص داده است. شاهدخت ژاپن و همسرش کشورشان را به مقصد آمریکا ترک کردند

کارشناسان این هیات دو راهکار را برای تضمین حفظ تعداد افراد خاندان سلطنتی ارائه کردند. اولین راهکار آنها تداوم عضویت زنان در خاندان سلطنتی پس از ازدواج است. راهکار دیگر آنها نیز این است که اعضای خاندان سلطنتی چند فرزند ذکور از نوادگان نسل‌های قدیمی این خاندان با تبار سلطنتی را به فرزندی بپذیرند. headtopics.com

خاندان پهلوی هم رو به انقراض هستند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

کلی کتلین؛ خانواده‌ای که به دنبال ارتباط ضربه مغزی با خودکشی است - BBC News فارسیکلی کتلین ۲۳ ساله بود که خودکشی کرد. او که یک مدال‌آور المپیک بود، قبل از اقدام به خودکشی هنگام تمرین تصادف کرده بود و خانواده‌اش معتقدند این سانحه او را تغییر داده بود.

نماینده آمریکا: ایران تا چند هفته آینده به نقطه‌ای می‌رسد که برجامی باقی نمی‌ماندرابرت مالی روز سه‌شنبه به شبکه «سی‌ان‌ان» گفت که زمان باقی‌مانده برای برجام رو به اتمام است و خطر بروز یک «بحران شدید» وجود دارد. مالی، تو فقط بمال! امیدوارم از تو مالی و بایدن خالی هم چیزی باقی نمونه

قیمت مرغ کاهشی شدقیمت مرغ کاهشی شد *براساس مشاهدات میدانی و گزارش‌های رسیده از محله‌های شهر تهران قیمت هر کیلو مرغ به زیر نرخ مصوب یعنی ۳۱ هزارتومان رسیده است *البته همچنان در برخی مغازه‌ها مرغ با نرخ بیش از ۳۱ هزار تومان هم به مصرف کنندگان عرضه می‌شود 'we abolish the interest system and form a system of banking free from interest, and all forms of oppression and terrorism were uprooted' - Time of Imam Al-Mahdi in Muhammad Qasim's dreams.

عراق غرامت ۵۲ میلیارد دلاری بابت تجاوز به کویت را به طور کامل پرداخت کردپرداخت غرامت به کویت در حالی است که هنوز به رغم گذشت بیش از سه دهه، ایران هیچ اقدامی برای دریافت غرامت جنگی از عراق به خاطر جنگ هشت ساله نکرده است. غرامت از عراق؟؟؟؟ اینا همشون عراقین مال مردم ایرانو از هر طریق دارن میدزدند میدن عراق و سوریه و لبنان و فلسطین اونوقت برن از عراق غرامت بگیرن برای ایران؟ چه حرفا 🍆🍆🍆🍆🍆

مرگ مشکوک سردار سپاه در یمن؛ آیا حسن ایرلو همان ژنرال شهلایی بود؟به دنبال انتشار خبر مرگ حسن ایرلو، یکی از سرداران سپاه پاسداران که در یمن به عنوان سفیر ایران نزد حوثی‌ها گمارده شده بود، جزئیات بیشتری درباره هویت،

فرآیند اصلاح نظام پرداخت باید به‌خوبی برای مردم تبیین شود/ افزایش یارانه نقدی برای جبران آسیب‌های حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی استنماینده مردم طبس در مجلس، گفت: این دولت خوشبختانه دولتی است که بنا ندارد منافع کشور و مردم را فدای سیاسی‌کاری‌ها و رفتارهای پوپولیستی کند و این را ثابت کرده است که این دولت انگیزه‌ چنین کاری ندارد؛ لذا یک جاهایی ممکن است برخی از تصمیمات به نفع دولت هم نباشد اما چون این تصمیم به نفع آینده کشور و مردم است، در نتیجه از آبروی خود هم هزینه می‌کند تا آن کار محقق شود.

از میان این سه نفر نیز تنها یکی از آنها یعنی شاهزاده هیساهیتو، برادرزاده ۱۵ ساله ناروهیتو از نسل پس از امپراتور ژاپن است. امری که نگرانی‌های را بابت احتمال انقراض نسل خاندان امپراتوری ژاپن پدید آورده است.

از سوی دیگر به استثنای شاهزاده هیساهیتو همه اعضای ازدواج نکرده خاندان سلطنتی زن هستند. آنها در صورت ازدواج با افراد «غیر اشراف زاده» مجبور به ترک خاندان سلطنتی می‌شوند. امری که اخیرا با ازدواج شاهزاده ماکو، دختر ولیعهد ژاپن روی داد و او القاب سلطنتی‌اش را از دست داد.در گزارش هیات کارشناسی تشکیل شده در راستای چاره‌جویی برای خطر انقراض نسل خاندان امپراتوری ژاپن آمده است که لزومی به تغییر قوانین موجود در زمینه جانشینی امپراتور نیست.

این هیات همچنین بحث درباره جانشینی تضمین تداوم امپراتوری پس از نسل شاهزاده هیساهیتو را زودهنگام دانسته اما حفظ تعداد افراد خاندان سلطنتی را مساله‌ای فوری تشخیص داده است.

شاهدخت ژاپن و همسرش کشورشان را به مقصد آمریکا ترک کردند

کارشناسان این هیات دو راهکار را برای تضمین حفظ تعداد افراد خاندان سلطنتی ارائه کردند. اولین راهکار آنها تداوم عضویت زنان در خاندان سلطنتی پس از ازدواج است. راهکار دیگر آنها نیز این است که اعضای خاندان سلطنتی چند فرزند ذکور از نوادگان نسل‌های قدیمی این خاندان با تبار سلطنتی را به فرزندی بپذیرند.

ناروهیتو، امپراتور کنونی ژاپن تنها یک فرزند دختر دارد و به این ترتیب فومیهیتو، برادرش ولیعهد ژاپن محسوب می‌شود.