خشونت پلیس و معترضان هنگ‌کنگی؛ بانک‌های چینی هدف قرار گرفتند

20/10/2019 06:38:00 ب.ظ

خشونت پلیس و معترضان هنگ‌کنگی؛ بانک‌های چینی هدف قرار گرفتند

اعتراض در هنگ کنگ, هنگ کنگ

خشونت پلیس و معترضان هنگ‌کنگی؛ بانک‌های چین ی هدف قرار گرفتند

پلیس ضد شورش و معترضان هنگ کنگ ی امروز یکشنبه ۲۰ اکتبر در خیابان‌ها مقابل یکدیگر قرار گرفتند و به سوی همدیگر گاز اشک آور و کوکتل مولوتف پرتاب کردند.

پلیس ضد شورش و معترضان هنگ کنگی امروز یکشنبه ۲۰ اکتبر در خیابان‌، مقابل یکدیگر قرار گرفتند و به سوی همدیگر گاز اشک آور و کوکتل مولوتف پرتاب کردند. این در حالی است که اخیرا ممنوعیت تجمع و محدودیت رفت و آمد در برخی نقاط هنگ ‌کنگ وضع شده است.طبق گزارش رویترز، پس از دو هفته تقریبا آرام در هنگ کنگ، تجمع بزرگ امروز نشان داد که کارزار طرفداران دموکراسی حمایت‌های خود را از دست نداده است و معترضان همچنان به درگیری با نیروهای پلیس ادامه می‌دهند.

در اعتراض‌های امروز، برخی مغازه‌ها، بانک‌های چینی و ایستگاه‌های مترو مورد هدف معترضان قرار گرفتند.دانیل یونگ، یکی از معترضان می‌گوید: «شما می‌توانید ببینید که هنگ کنگ به این راحتی‌ها از حق خود برای اعتراض دست نمی‌کشد...حضور امروز معترضان بیش از حد انتظارم بود.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ شولتس: اعتراضات زنان شجاع ایران مرا تحت تاثیر قرار داد

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

معترضان در شیلی با وجود اعلام وضعیت اضطراری با پلیس درگیر شدندمعترضان در شیلی روز شنبه علیرغم اعلام وضعیت اضطراری از سوی دولت در شهر سانتیاگو، با پلیس درگیر شدند.

شعبه ای از پلیس فتا در سازمان محیط زیست فعال می‌شودتهران- ایرنا- رئیس پلیس فتا نیروی انتظامی گفت: این پلیس در نظر دارد به منظور افزایش همکاری با سازمان حفاظت محیط زیست از جمله مبارزه با حیوان آزاری، شعبه‌ای از پلیس فتا را با هدف پایش و برخورد با جرائم محیط زیستی در فضای مجازی راه‌اندازی کند. دانش صحیح محیط زیست وجودنداردودلیل انکه راهکارهای ان ،نتیجه خلاف داده ومی دهد،ان است که بایدبازشناسی صورت گیردوان دردام وطیوروبهداشت ادغام شودتابرنامه هایی که ارایه می شودعلمی شودوان بایدمنطبق باقران کریم باشد تاصحیح باشد.

تشدید فشار بر مخالفان حجاب اجباری؛ پلیس در پاساژهای تهران با «بدحجابی» برخورد می کند🔺تشدید فشار بر مخالفان حجاب اجباری؛ پلیس در پاساژهای تهران با «بدحجابی» برخورد می کند ⚡️در ادامه برخوردهای قضایی با مخالفان حجاب_اجباری در ایران، رئیس پلیس تهران از اجرایی طرح برخورد با «بد حجابی» در «پاساژها و مال‌های بزرگ تهران» خبر داد. اول از ورود یا تولید مانتو شیشه ای و پرده ای و جلو باز جلوگیری بشه یعنی خدا وقتی زن را آفرید نعوذبالله شعورش نرسید که یک لچک روی سر زن بندازه اما سران نظام مافیایی فرقه_تبهکار حاکم بر ایران شعورشون به این مورد رسیده.

آماده‌باش پلیس راهور برای موج آخر بازگشت زائران/ رصد تخلفات اتوبوس‌های ایرانی در عراقرییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتطامی با تاکید بر نظارت پلیس بر رانندگان در بازگشت از راهپیمایی اربعین اعلام کرد: راننده اتوبوس‌های ایرانی که در کشور عراق تخلف کرده باشند، پس از بازگشت به ایران مورد اعمال قانون قرار خواهند گرفت. اتوبوس ها را به زور می فرستن برای مراسم بعد هم اعمال قانون می کنن.

پلیس استرالیا یک مرد عراقی را در ارتباط با مرگ ۳۵۰ پناهجو بازداشت کردپلیس استرالیا یک مرد عراقی را در ارتباط با مرگ ۳۵۰ پناهجو در سال ۲۰۰۱ بازداشت کرد عراقی ها وحشی هستند و اینها به امام حسین رحم نکردند و جنگ هشت سال جوانان را شکنجه ها دادند وبه دختران وزنان خرمشهر تجاوز کردند قبل جنگ ومشهد شده تایلند عراقی ها وکلا عربها ایرانی ها را قبول ندارند و همیشه حسادت کینه ها دارند

معترضان در شیلی با وجود اعلام وضعیت اضطراری با پلیس درگیر شدندمعترضان در شیلی روز شنبه علیرغم اعلام وضعیت اضطراری از سوی دولت در شهر سانتیاگو، با پلیس درگیر شدند.

Aa پلیس ضد شورش و معترضان هنگ کنگی امروز یکشنبه ۲۰ اکتبر در خیابان‌، مقابل یکدیگر قرار گرفتند و به سوی همدیگر گاز اشک آور و کوکتل مولوتف پرتاب کردند.هزاران شیلیایی اعتراض‌های خود را در روز شنبه با کوباندن روی قابلمه‌ها و ماهی ‌تابه‌های خود شروع کردند تا به این روش خشمشان را نسبت به مشکلات اجتماعی و اقتصادی نشان دهند.سردار وحید مجید روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این پلیس به جد موارد حیوان آزاری را پیگیری و با آن برخورد می کند، افزود: فیلم های مربوط به حیوان آزاری در فضای مجازی، بلافاصله توسط پلیس فتا رصد می شود و مطابق با مجازات هایی که در قانون برای حیوان آزاری و صید و شکار غیرقانونی تعیین شده با مجرمان برخورد و اقدام می کند که چندین مورد آن انجام شده است.مهر ۲۸, ۱۳۹۸ وزیر دفاع ایالات متحده: نیروهای آمریکایی در سوریه به عراق می روند وزیر دفاع ایالات متحده اعلام کرد که نیروهای آمریکایی پس از ترک سوریه، به غرب عراق خواهند رفت.

این در حالی است که اخیرا ممنوعیت تجمع و محدودیت رفت و آمد در برخی نقاط هنگ ‌کنگ وضع شده است. طبق گزارش رویترز، پس از دو هفته تقریبا آرام در هنگ کنگ، تجمع بزرگ امروز نشان داد که کارزار طرفداران دموکراسی حمایت‌های خود را از دست نداده است و معترضان همچنان به درگیری با نیروهای پلیس ادامه می‌دهند. سربازان برای نخستین بار پس از پایان دیکتاتوری نظامی ژنرال آگوستو پینوشه در سال ۱۹۹۰، در خیابان‌های پایتخت شلی گشت می‌زنند و حضور پررنگ دارند. در اعتراض‌های امروز، برخی مغازه‌ها، بانک‌های چینی و ایستگاه‌های مترو مورد هدف معترضان قرار گرفتند.   سردار مجید تاکید کرد: حوزه رصد و پایش سازمان محیط زیست در فضای سایبر در حال حاضر هم انجام می شود اما بناداریم این امر تخصصی تر صورت گیرد که به همین منظور کارشناسان پلیس فتا به آن جا اعزام می شوند تا حوزه حیوان آزاری فعال شود. دانیل یونگ، یکی از معترضان می‌گوید: «شما می‌توانید ببینید که هنگ کنگ به این راحتی‌ها از حق خود برای اعتراض دست نمی‌کشد. معترضان چندین ایستگاه مترو را آتش زدند و ده‌ها ایستگاه دیگر نیز آسیب دیدند.. وزیر دفاع آمریکا عنوان کرد نیروهای نظامی که به عراق می روند دو ماموریت خواهند داشت.

. بیشتر بخوانید: درگیری‌های شدید در سانتیاگو؛ رئیس جمهوری شیلی وضعیت اضطراری اعلام کرد خیابان‌های سانتیاگو صبح شنبه آرام‌تر بود و سربازان سربازان مشغول گشت زنی در خیابان‌های پایتخت بودند..حضور امروز معترضان بیش از حد انتظارم بود.» او اضافه کرد: «شما می‌توانید ببینید تا زمانی که مردم به‌طور گسترده بیرون می‌آیند، ایمن هستیم و می‌توانیم به مبارزه ادامه دهیم.» تمام رویدادهای ورزشی و فرهنگی آخر هفته نیز لغو شدند و شبکه مترو نیز فعالیت نمی‌کند.» از چهارماه پیش یعنی اواسط تابستان گذشته تاکنون هنگ کنگ صحنه درگیری معترضان با پلیس و مأموران امنیتی این منطقه بوده است. دلیل نخستین این اعتراض‌ها تصویب قانون استرداد متهمان از هنگ کنگ به چین بود، اما با وجود لغو این قانون، تظاهرات برای مخالفت با تحدید آزادی‌ها و وابستگی هنگ‌کنگ به دولت پکن همچنان ادامه یافت. دولت بهای بلیت مترو را از ۸۰۰ به ۸۳۰ پزو (معادل ۱. این مقام مسئول، به شرط ناشناس ماندن به آسوشیتدپرس گفت که ایالات متحده از نقض آتش بس میان ترکیه و کردها مطلع است ولی به لحاظ نظامی بر این آتش بس نظارت نمی‌کند.

پس اینکه امروز پلیس به سمت معترضان گاز اشک آور شلیک کرد، آن‌ها در مقابل به داخل یک پاسگاه پلیس کوکتل مولوتف پرتاب کردند. پلیس از چندین کامیون آب پاش برای پراکنده کردن معترضان استفاده کرد و در مواردی نیز رنگ‌پاش‌های مخصوص به سمت معترضان رنگ می‌پاشیدند. این دومین افزایش بهای بلیت در سال جاری میلادی محسوب می‌شود، پیش از این در ماه ژانویه نیز بلیت ‌های مترو ۲۰ پزو گرانتر شده بود. در طول مسیر راهپیمایی، معترضان چندین ایستگاه مترو را به آتش کشیدند و تخریب کردند و اجناس صدها مغازه به داخل خیابان پرتاب شد و چندین بانک چینی نیز مورد هدف معترضان قرار گرفت. معترضان در برخی از مغازه‌های تخریب شده دست نوشته‌هایی را چسباندند و اعلام کردند که مغازه‌هایی که هدف قرار گرفتند وابسته به چین هستند که آن‌ها به مردم بیگناه حمله می‌کنند. اعتراض زنی در شیلی به یکی از نیروهای امنیتی حاضر در شهر سانتیاگو رویترز به آتش کشیدن اتوبوس های شهری توسط معترضان خبرگزاری فرانسه اعتراض با قابلمه در شیلی رویترز پرتاب گاز اشک آور از سوی پلیس به سمت معترضان رویترز هم‌رسانی این مطلب:. در یکی از برگه‌ها نوشته شده است: «ما هرگز دزدی نمی‌کنیم. ترکیه اعضای پ‌ک‌ک را یک گروه تروریستی می‌داند و می‌گوید که این عملیات با هدف مقابله با تروریسم و ایجاد یک منطقه حائل امن در امتدادهای مرزهای مشترک دو کشور انجام می‌شود.

ما نمی‌بخشیم. ما فراموش نمی‌کنیم.» اعتراض‌ها تا نزدیک غروب آفتاب ادامه پیدا کرد و پس از آن همچنان گروه کوچکی در خیابان‌ها باقی ماندند که به سمت پلیس کوکتل مولوتف پرتاب کردند و پلیس هم با گاز اشک آور به آن‌ها پاسخ داد. برخی نیز ورودی فروشگاه تلفن‌های هوشمند شیائومی متعلق به چین را آتش زدند. بیشتر بخوانید: .