اعتراض در هنگ کنگ, هنگ کنگ, چین, تظاهرات

اعتراض در هنگ کنگ, هنگ کنگ

خشونت پلیس و معترضان هنگ‌کنگی؛ بانک‌های چینی هدف قرار گرفتند

خشونت پلیس و معترضان هنگ‌کنگی؛ بانک‌های چینی هدف قرار گرفتند

20/10/2019 06:38:00 ب.ظ

خشونت پلیس و معترضان هنگ‌کنگی؛ بانک‌های چین ی هدف قرار گرفتند

پلیس ضد شورش و معترضان هنگ کنگ ی امروز یکشنبه ۲۰ اکتبر در خیابان‌ها مقابل یکدیگر قرار گرفتند و به سوی همدیگر گاز اشک آور و کوکتل مولوتف پرتاب کردند.

پلیس ضد شورش و معترضان هنگ کنگی امروز یکشنبه ۲۰ اکتبر در خیابان‌، مقابل یکدیگر قرار گرفتند و به سوی همدیگر گاز اشک آور و کوکتل مولوتف پرتاب کردند. این در حالی است که اخیرا ممنوعیت تجمع و محدودیت رفت و آمد در برخی نقاط هنگ ‌کنگ وضع شده است.طبق گزارش رویترز، پس از دو هفته تقریبا آرام در هنگ کنگ، تجمع بزرگ امروز نشان داد که کارزار طرفداران دموکراسی حمایت‌های خود را از دست نداده است و معترضان همچنان به درگیری با نیروهای پلیس ادامه می‌دهند.

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم برگزاری مراسم تنفیذ ابراهیم رئیسی؛ علی خامنه‌ای: حضور مردم در انتخابات خوب بود اسرائیل: اروپا با اعزام دیپلمات به مراسم تحلیف رئیسی به تجاوزگری مشروعیت می‌دهد

در اعتراض‌های امروز، برخی مغازه‌ها، بانک‌های چینی و ایستگاه‌های مترو مورد هدف معترضان قرار گرفتند.دانیل یونگ، یکی از معترضان می‌گوید: «شما می‌توانید ببینید که هنگ کنگ به این راحتی‌ها از حق خود برای اعتراض دست نمی‌کشد...حضور امروز معترضان بیش از حد انتظارم بود.»

او اضافه کرد: «شما می‌توانید ببینید تا زمانی که مردم به‌طور گسترده بیرون می‌آیند، ایمن هستیم و می‌توانیم به مبارزه ادامه دهیم.»از چهارماه پیش یعنی اواسط تابستان گذشته تاکنون هنگ کنگ صحنه درگیری معترضان با پلیس و مأموران امنیتی این منطقه بوده است. دلیل نخستین این اعتراض‌ها تصویب قانون استرداد متهمان از هنگ کنگ به چین بود، اما با وجود لغو این قانون، تظاهرات برای مخالفت با تحدید آزادی‌ها و وابستگی هنگ‌کنگ به دولت پکن همچنان ادامه یافت. headtopics.com

پس اینکه امروز پلیس به سمت معترضان گاز اشک آور شلیک کرد، آن‌ها در مقابل به داخل یک پاسگاه پلیس کوکتل مولوتف پرتاب کردند.پلیس از چندین کامیون آب پاش برای پراکنده کردن معترضان استفاده کرد و در مواردی نیز رنگ‌پاش‌های مخصوص به سمت معترضان رنگ می‌پاشیدند.در طول مسیر راهپیمایی، معترضان چندین ایستگاه مترو را به آتش کشیدند و تخریب کردند و اجناس صدها مغازه به داخل خیابان پرتاب شد و چندین بانک چینی نیز مورد هدف معترضان قرار گرفت.

معترضان در برخی از مغازه‌های تخریب شده دست نوشته‌هایی را چسباندند و اعلام کردند که مغازه‌هایی که هدف قرار گرفتند وابسته به چین هستند که آن‌ها به مردم بیگناه حمله می‌کنند. در یکی از برگه‌ها نوشته شده است: «ما هرگز دزدی نمی‌کنیم. ما نمی‌بخشیم. ما فراموش نمی‌کنیم.»

اعتراض‌ها تا نزدیک غروب آفتاب ادامه پیدا کرد و پس از آن همچنان گروه کوچکی در خیابان‌ها باقی ماندند که به سمت پلیس کوکتل مولوتف پرتاب کردند و پلیس هم با گاز اشک آور به آن‌ها پاسخ داد. برخی نیز ورودی فروشگاه تلفن‌های هوشمند شیائومی متعلق به چین را آتش زدند.

ادامه مطلب: euronews فارسی »

Telegram: Instant View

معترضان در شیلی با وجود اعلام وضعیت اضطراری با پلیس درگیر شدندمعترضان در شیلی روز شنبه علیرغم اعلام وضعیت اضطراری از سوی دولت در شهر سانتیاگو، با پلیس درگیر شدند.

شعبه ای از پلیس فتا در سازمان محیط زیست فعال می‌شودتهران- ایرنا- رئیس پلیس فتا نیروی انتظامی گفت: این پلیس در نظر دارد به منظور افزایش همکاری با سازمان حفاظت محیط زیست از جمله مبارزه با حیوان آزاری، شعبه‌ای از پلیس فتا را با هدف پایش و برخورد با جرائم محیط زیستی در فضای مجازی راه‌اندازی کند. دانش صحیح محیط زیست وجودنداردودلیل انکه راهکارهای ان ،نتیجه خلاف داده ومی دهد،ان است که بایدبازشناسی صورت گیردوان دردام وطیوروبهداشت ادغام شودتابرنامه هایی که ارایه می شودعلمی شودوان بایدمنطبق باقران کریم باشد تاصحیح باشد.

تشدید فشار بر مخالفان حجاب اجباری؛ پلیس در پاساژهای تهران با «بدحجابی» برخورد می کند🔺تشدید فشار بر مخالفان حجاب اجباری؛ پلیس در پاساژهای تهران با «بدحجابی» برخورد می کند ⚡️در ادامه برخوردهای قضایی با مخالفان حجاب_اجباری در ایران، رئیس پلیس تهران از اجرایی طرح برخورد با «بد حجابی» در «پاساژها و مال‌های بزرگ تهران» خبر داد. اول از ورود یا تولید مانتو شیشه ای و پرده ای و جلو باز جلوگیری بشه یعنی خدا وقتی زن را آفرید نعوذبالله شعورش نرسید که یک لچک روی سر زن بندازه اما سران نظام مافیایی فرقه_تبهکار حاکم بر ایران شعورشون به این مورد رسیده.

آماده‌باش پلیس راهور برای موج آخر بازگشت زائران/ رصد تخلفات اتوبوس‌های ایرانی در عراقرییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتطامی با تاکید بر نظارت پلیس بر رانندگان در بازگشت از راهپیمایی اربعین اعلام کرد: راننده اتوبوس‌های ایرانی که در کشور عراق تخلف کرده باشند، پس از بازگشت به ایران مورد اعمال قانون قرار خواهند گرفت. اتوبوس ها را به زور می فرستن برای مراسم بعد هم اعمال قانون می کنن.

پلیس استرالیا یک مرد عراقی را در ارتباط با مرگ ۳۵۰ پناهجو بازداشت کردپلیس استرالیا یک مرد عراقی را در ارتباط با مرگ ۳۵۰ پناهجو در سال ۲۰۰۱ بازداشت کرد عراقی ها وحشی هستند و اینها به امام حسین رحم نکردند و جنگ هشت سال جوانان را شکنجه ها دادند وبه دختران وزنان خرمشهر تجاوز کردند قبل جنگ ومشهد شده تایلند عراقی ها وکلا عربها ایرانی ها را قبول ندارند و همیشه حسادت کینه ها دارند

معترضان در شیلی با وجود اعلام وضعیت اضطراری با پلیس درگیر شدندمعترضان در شیلی روز شنبه علیرغم اعلام وضعیت اضطراری از سوی دولت در شهر سانتیاگو، با پلیس درگیر شدند.