خشونت در بولیوی به دنبال اعلام پیروزی ایوو مورالس در انتخابات

30/07/1398 08:06 ق.ظ

به دنبال اعلام پیروزی ایوو مورالس در انتخابات ریاست‌جمهوری بولیوی، خشونت‌هایی در چندین شهر این کشور گزارش شده است. رقیب آقای مورالس گفته است پیروزی او را به رسمیت نخواهد شناخت.

هواداران آقای مورالس و کارلوس مسا، رقیب اصلی او در لاپاز، پایتخت دولتی درگیر شدندبه دنبال اعلام پیروزی ایوو مورالس در انتخابات ریاست‌جمهوری بولیوی، خشونت‌هایی در چندین شهر این کشور گزارش شده است.به گفته کمیسیون انتخابات، آقای مورالس توانسته با اختلاف اندکی، رقیب خود را شکست دهد.

به دنبال اعلام پیروزی ایوو مورالس در انتخابات ریاست‌جمهوری بولیوی، خشونت‌هایی در چندین شهر این کشور گزارش شده است. به گفته کمیسیون انتخابات، آقای مورالس توانسته با اختلاف اندکی، رقیب خود را شکست دهد. هواداران آقای مورالس و کارلوس مسا، رقیب اصلی او در لاپاز، پایتخت دولتی درگیر شدند و عده‌ای ساختمان رای‌گیری در شهر سوکره را به آتش کشیدند.

آقای مسا گفته است پیروزی آقای مورالس را به رسمیت نخواهد شناخت. کمیسیون انتخابات گفته است آقای مورالس در همان دور اول با اختلاف ناچیزی بر رقیب خود پیروز شده است.یکشنبه شب، پس از آن که گفته شد ممکن است انتخابات به دور دوم کشیده شود، شمارش آرا ماشینی به حالت تعلیق در آمد و شمارش آرا به طور دستی صورت گرفت که به دنبال آن میزان آرای کسب شده کاندیداها دچار تغییر شد.

وزارت امور خارجه آمریکا دادگاه انتخاباتی بولیوی را به تلاش برای براندازی دموکراسی در این کشور متهم کرده است. ناظران سازمان کشورهای آمریکایی گفته‌اند توضیح دادن در باره تغییر در نتایج"کار بسیار دشواری است." headtopics.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

واکنش به 'کمبود بنزین سوپر' در ایران: 'در دو پالایشگاه تولید و توزیع می‌شود'در پی انتشار گزارش‌هایی درباره کمبود و حذف بنزین سوپر در بعضی جایگاه‌های سوخت رسانی، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفته بنزین سوپر در دو پالایشگاه در شازند و اصفهان تولید و در کشور توزیع می‌شود. خبرگزاری فارس، دیروز در گزارشی از 'نایاب شدن' بنزین سوپر در جایگاههای عرضه سوخت خبر داده بود. در این گزارش مقصد بنزین سوپر صادراتی ایران کشورهای همجوار اعلام شده بود. بعد ازچهل سال باحضور اینهمه شرکت اروپایی برای استخراج نفت و گاز ونبودامریکا به خودکفایی درصنایع پتروشیمی نرسیدیم,اروپافقط درزمینه ی استخراج نفت و گاز درخاورمیانه عمل می کند و خودش صاحب صنایع پتروشیمی پیشرفته نیست برخلاف امریکا که درایران صنایع پتروشیمی پردرامد رونق بگیرد

واکنش روابط عمومی مجلس به حاشیه‌ها در مورد سفر لاریجانی به صربستانروابط عمومی مجلس درباره گزارش منتشر شده در یکی از خبرگزاری‌ها مبنی بر بازگشت رئیس مجلس و هیأت همراه از صربستان به ایران با پرواز اختصاصی توضیحاتی ارائه داد.

الجبیر: با شواهدی که در دست داریم قانع شدیم ایران در حمله به آرامکو دست داردعادل الجبير وزير مشاور سعودی در امور خارجه، روز دوشنبه 21 اکتبر گفت، ما از طریق شواهد و دلایلی که در خوب پخش كنيد از طريق چند پلتفرم اطلاع رساني كنيد بگذاريد همه جهان بدانند رسوا شود جمهوري اسلامي اگر اينكارو نكنيد شياد هستيد و دروغگو

احتمال شیوع بیماری تب دنگی در آینده نزدیک در کشور/ اعلام مناطق در معرض خطر آلودگیرئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، از احتمال شیوع بیماری تب دنگی در آینده نزدیک خبر داد.

انتخابات ریاست جمهوری بولیوی با پیشتازی مورالس به دور دوم کشیده شداوو مورالس از سال ۲۰۰۶ به‌عنوان نخستین بومی چپ‌گرا در مقام رئیس جمهوری، قدرت را در بولیوی در دست دارد.

پرسپولیس ۲ - پیکان یک/ جشن پیروزی در ورزشگاه خالیپرسپولیس و پیکان در ورزشگاه بدون تماشاگر آزادی به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری سرخپوشان به پایان رسید.

هواداران آقای مورالس و کارلوس مسا، رقیب اصلی او در لاپاز، پایتخت دولتی درگیر شدند

به دنبال اعلام پیروزی ایوو مورالس در انتخابات ریاست‌جمهوری بولیوی، خشونت‌هایی در چندین شهر این کشور گزارش شده است.

به گفته کمیسیون انتخابات، آقای مورالس توانسته با اختلاف اندکی، رقیب خود را شکست دهد.

هواداران آقای مورالس و کارلوس مسا، رقیب اصلی او در لاپاز، پایتخت دولتی درگیر شدند و عده‌ای ساختمان رای‌گیری در شهر سوکره را به آتش کشیدند.

آقای مسا گفته است پیروزی آقای مورالس را به رسمیت نخواهد شناخت.

کمیسیون انتخابات گفته است آقای مورالس در همان دور اول با اختلاف ناچیزی بر رقیب خود پیروز شده است.یکشنبه شب، پس از آن که گفته شد ممکن است انتخابات به دور دوم کشیده شود، شمارش آرا ماشینی به حالت تعلیق در آمد و شمارش آرا به طور دستی صورت گرفت که به دنبال آن میزان آرای کسب شده کاندیداها دچار تغییر شد.

وزارت امور خارجه آمریکا دادگاه انتخاباتی بولیوی را به تلاش برای براندازی دموکراسی در این کشور متهم کرده است.

ناظران سازمان کشورهای آمریکایی گفته‌اند توضیح دادن در باره تغییر در نتایج"کار بسیار دشواری است."

ایوو مورالس در سال ۲۰۰۶ به ریاست جمهوری بولیوی انتخاب شد و با تغییر قانون اساسی، قرار بود برای آخرین بار در سال ۲۰۱۴ در انتخابات شرکت کند.

آقای مورالس در دوران ریاست‌جمهوری خود موفق به کاهش فقر در کشورش شده اما به خاطر ناکامی در کاهش فساد مورد انتقاد بوده است.