خشونت علیه آسیایی‌تبارها در منهتن نیویورک رکورد زد

22/11/1400 04:28 ب.ظ

خشونت علیه آسیایی‌تبارها در منهتن نیویورک رکورد زد بیشتر بخوانید🔽

برخی از فعالان حقوق اقلیت‌های نژادی در این میان لفاظی‌های مورد استفاده توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا را که از عامل بیماری کووید-۱۹ به عنوان «ویروس چینی» یاد می‌کرد در افزایش این خشونت‌ها دخیل می‌دانند. به گفته آنها تشدید این نوع مشکلات در میان مجرمان عمدتا به نارسایی و قطع برخی خدمات اجتماعی در طول دوره همه گیری بیماری کووید۱۹ مرتبط می‌شود که بزرگترین شهر ایالات متحده را به شکلی قابل توجه تحت تاثیر قرار داد.

دادستان منتهن در ادامه سخنان خود و ضمن ارائه آماری کلی از پرونده‌های در دست بررسی در زمینه خشونت‌های نژادی علیه آسیایی‌تبارها همچنین از صدور کیفرخواستی جدید در همین راستا خبر داد.

به گفته آلوین براگ، این کیفر خواست علیه یک مظنون ۵۰ ساله صادر شده که آوریل گذشته در محله هارلم به یک مهاجر۶۱ ساله چینی حمله کرده است. قربانی این حمله چند ماه بعد بر اثر جراحات وارده جان می‌بازد و فرد مهاجم که اکنون کیفرخواستی علیه وی به اتهام قتل با انگیزه نژادپرستانه صادر شده، تحت پیگیرد قرار می‌گیرد.

تازه ترین مورد از خشونت علیه آسیایی‌تبارها نیز چهارشنبه شب هنگام حمله به یک دیپلمات کره جنوبی، شاغل در سازمان ملل متحد روی داد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

مردان علیه خشونت؛ چرا مردان باید در مبارزه علیه زن‌ستیزی سهیم باشند؟

ناتو: استقرار نظامی روسیه در بلاروس خطری جدی علیه امنیت اروپا استبا ادامه تنش‌های میان روسیه و غرب بر سر بحران اوکراین و آغاز رزمایش مشترک روسیه و بلاروس، کشورهای غربی و ناتو این اقدام روسیه را بیانگر خطرناک‌ترین برهه در روسیه اهمیتی نمیدهد. ناتو: استقرار نظامی روسیه در بلاروس خطری جدی علیه امنیت اروپا است. العربيه_فارسى

هک سیستم صوتی در چندین شهر ایران و پخش شعار علیه خامنه‌ای و رئیسیویدیوهای منتشر شده از رسانه‌های اجتماعی در شامگاه پنج‌شنبه 21 بهمن نشان می‌دهد، شعار «مرگ بر خامنه‌ای، لعنت بر خمینی» و «رئیسی جلاد شصت و هفتی» از فقط یک غیر ری استارتی گول این بچه بازیها رو میخوره،این ادعا نیست،چرا تا وقتیکه این برنامه👇 و این برنامه👇 و این برنامه👇 را نشنیده باشید،بهتر است که لطف کنید و اصلا کار سیاسی نکنید! 👈حتی رأی و رفراندوم❗️ خوب شهرنو راه انداختین تو ریاض 😂

ناتو در آستانۀ تغییر دبیرکل؛ زنان در صدر فهرست نامزدهای احتمالیسوفی ویلمز، نخست‌ وزیر پیشین بلژیک یکی از گزینه‌های مطرح است. از نظر بسیاری از دیپلمات‌های اروپایی خانم ویلمز ۴۷ ساله یک نامزد معتبر آنهم از کشوری است که یکی از بنیانگذاران اتحادیه اروپا محسوب می‌شود و همچنان یک متحد و شریک خوب برای این اتحادیه است. ایشالله با همین فرمون کسکلک بازی پیش برید تا روسیه همه اروپا رو بگیره:)) روش ملایم نشان دادن این گروه جنایتکار زنان را رهبر کردن است مثل اکثر وزرای دفاع کشور های اروپای غربی

سازمان ملل: 234 غیرنظامی در ماه ژانویه در یمن کشته شدندسازمان ملل متحد از کشته شدن 234 غیرنظامی در ماه ژانویه در یمن خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

سازمان ملل: 1.4 میلیون کودک در نیجریه در معرض خطر سوء‌تغذیه هستندنماینده موقت سازمان ملل در نیجریه اعلام کرد که 1.4 میلیون کودک به دلیل حملات تروریستی در این کشور در معرض خطر سوء‌تغذیه قرار دارند. - خبرگزاری آناتولی

مسئولان شهر نیویورک همچنین افزایش چنین خشونت‌هایی را به اختلالات روحی و روانی در میان شمار زیادی از مجرمان نسبت می‌دهند.

به گفته آنها تشدید این نوع مشکلات در میان مجرمان عمدتا به نارسایی و قطع برخی خدمات اجتماعی در طول دوره همه گیری بیماری کووید۱۹ مرتبط می‌شود که بزرگترین شهر ایالات متحده را به شکلی قابل توجه تحت تاثیر قرار داد.دادستان منتهن در ادامه سخنان خود و ضمن ارائه آماری کلی از پرونده‌های در دست بررسی در زمینه خشونت‌های نژادی علیه آسیایی‌تبارها همچنین از صدور کیفرخواستی جدید در همین راستا خبر داد.

به گفته آلوین براگ، این کیفر خواست علیه یک مظنون ۵۰ ساله صادر شده که آوریل گذشته در محله هارلم به یک مهاجر۶۱ ساله چینی حمله کرده است.

قربانی این حمله چند ماه بعد بر اثر جراحات وارده جان می‌بازد و فرد مهاجم که اکنون کیفرخواستی علیه وی به اتهام قتل با انگیزه نژادپرستانه صادر شده، تحت پیگیرد قرار می‌گیرد.

تازه ترین مورد از خشونت علیه آسیایی‌تبارها نیز چهارشنبه شب هنگام حمله به یک دیپلمات کره جنوبی، شاغل در سازمان ملل متحد روی داد.

مقامات آمریکایی گفته‌اند که این حمله که هنوز ماهیت نژادپرستانه آن به اثبات نرسیده توسط یک فرد ناشناس انجام شده است.