خشونت‌پرهیزی؛ اصلی برای صلح و تفاهم | DW | 01.10.2021

09/07/1400 11:02:00 ب.ظ

دوم اکتبر زادروز مهاتما گاندی است. سازمان ملل متحد این روز را 'روز جهانی خشونت‌پرهیزی' اعلام کرده است تا ضرورت پرهیز از خشونت در جهان را یادآور شود و به رواداری و احترام متقابل فراخواند.

دوم اکتبر زادروز مهاتما گاندی است. سازمان ملل متحد این روز را 'روز جهانی خشونت‌پرهیزی' اعلام کرده است تا ضرورت پرهیز از خشونت در جهان را یادآور شود و به رواداری و احترام متقابل فراخواند. دوم اکتبر زادروز مهاتما گاندی است. سازمان ملل متحد این روز را"روز جهانی خشونت‌پرهیزی" اعلام کرده است تا ضرورت پرهیز از خشونت در جهان را یادآور شود و به رواداری و احترام متقابل فراخواند.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد در تاریخ ۱۶ ژوئن ۲۰۰۷ قطعنامه‌ای تصویب و دوم اکتبر هر سال را"روز جهانی خشونت‌پرهیزی" اعلام کرد. دوم اکتبر زادروز مهاتما گاندی، رهبر جنبش استقلال هند و رهرو پیکار عاری از خشونت است. گزینش این روز قرار است فراخوانی باشد برای گسترش پیام خشونت‌پرهیزی در سراسر جهان و تلاش برای تثبیت این اصل در آگاهی افکار عمومی.

روز جهانی خشونت‌پرهیزی فقط در خدمت حل منازعه‌های بزرگ نیست، بلکه همچنین یادآور ضرورت رفع تبعیض در زندگی روزمره در بسیاری از جوامع بشری است. برای اینکه زندگی عاری از خشونت در این جوامع تامین شود، باید شرایط مناسبی فراهم آورد. رفع تبعیض و نابرابری‌ها، عدالت اجتماعی، تقویت حقوق اقلیت‌ها و مبارزه با فقر و تنگدستی از اهمیت بسیار برخوردار است.

مهاتما گاندی یکی از برجسته‌ترین شخصیت‌های سیاسی قرن بیستم بود که هند را به استقلال رهنمون شد. او معتقد بود که هندیان برای رهایی از استعمار بریتانیا نباید از خشونت و نفرت پیروی کنند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویر دیدنی از فوران یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان در جزیره هاوایی

ویدیوها : یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان به نام «کیلاویا» در جزیره هاوایی روز چهارشنبه ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) فوران کرده است. ادامه مطلب >>

اعتراض سفیر ایران در باکو به 'تعرض' به ساختمان سفارتخانه | DW | 01.10.2021سفیر جمهوری اسلامی در جمهوری آذربایجان می‌گوید به سفارت ایران در باکو 'تعرض و بی‌احترامی' شده است. در روزهای گذشته رزمایش نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی نزدیک مرز آذربایجان انتقاد رئیس جمهوری آن را به دنبال داشت. رئیس جمهور آذربایجان گوه خورده باشما رئیس‌جمهور آذربایجان خیلی غلط کردند فکر کردید خامنه ای، رضا شاه هست که زیر لحاف قره سو را ببخشد. این گوی و میدان اگر اردوغان و علی اف میتوانند زنگزور را تصرف کنند. فعلا که امروز طی ۱۲ ساعت مواضع ترکیه در ادلب بمباران شد.

۲۶ بازیکن تیم ملی برای دیدار با امارات و کره‌جنوبی دعوت شدند

بیانیه موسسه بين‌المللی مطبوعات در سومین سالگرد قتل جمال خاشقجیموسسه بين‌المللی مطبوعات در بیانیه‌ای عدم مجازات متهمان پرونده قتل جمال خاشقجی را محکوم کرده و خواستار پاسخگویی کامل برای این اقدام وحشیانه شد. - خبرگزاری آناتولی

اعتراض به نظر کارشناسی سانحه واژگونی اتوبوس خبرنگاران‌محیط زیست