خشونت‌ها در شمال افغانستان؛ '۹ نظامی کشته و ۲۰ غیرنظامی زخمی شدند' - BBC News فارسی

خشونت‌ها در شمال افغانستان؛ ’ ۹ نظامی کشته و ۲۰ غیرنظامی زخمی شدند’

16/09/2020 09:10:00 ق.ظ

خشونت‌ها در شمال افغانستان؛ ’ ۹ نظامی کشته و ۲۰ غیرنظامی زخمی شدند’

مقام‌های محلی ولایت قندوز از حمله جنگجویان طالبان به پاسگاه‌های امنیتی در ولسوالی دشت ارچی خبر دادند. به گفته منابع در این حمله ۹ نظامی کشته و یک غیرنظامی زخمی شدند. در رویدادی دیگر مقام‌های محلی در ولایت تخار می‌گویند که در نتیجه آتش‌سوزی پس از انفجار مین در ولسوالی کلفگان این ولایت دو غیرنظامی کشته و ۲۰ غیرنظامی زخمی شدند.

پس از انفجار مین در تخاردر رویدادی دیگر در ولایت تخار، انفجار مین و پس از آن آتش‌سوزی تلفاتی را برجا گذاشته است.جواد هجری، سخنگوی والی تخار می‌گوید که عصر روز گذشته در نتیجه انفجار مینی که در یک موتورسیکلیت جاسازی شده بود، آتش‌سوزی در محل رخ داده است.

ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در شرایط سخت تحریم و جنگ اقتصادی، نقش ستاد جنگ را ایفا کرد/ تامین زندگی و معیشت مردم محور اصلی تصمیم گیری‌ها در ستاد اقتصادی دولت بوده است رییس پیشین سرویس اطلاعات و امنیت آلمان: بازگشت به توافق هسته‌ای اشتباه است بایدن: اگر آمریکا وارد یک جنگ واقعی شود در نتیجه حمله سایبری خواهد بود- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

به گفته او، در انفجار مین که هدف آن ژنرال خیرمحمد خان تیمور از فرماندهان جهادی در ولسوالی کلفگان بوده، دو نگهبان این فرمانده زخمی شده‌اند.اما آقای هجری می‌گوید که آتش‌سوزی پس از انفجار سبب تخریب کامل ۱۲ دکان شده و ۲۰ غیرنظامی را زخمی ساخته است.به گفته او، در این آتش‌سوزی دو غیرنظامی نیز جان داده‌اند.

مسئولیت این حمله را تاکنون کسی به عهده نگرفته است.منبع تصویر،توضیح تصویر،ولایت تخار، مسیر میان ولسوالی‌های خواجه بهاءالدین و دشت قلعهمقام‌های امنیتی ولایت لوگر که در شمال پایتخت واقع است نیز از حمله جنگجویان طالبان به شماری از پاسگاه‌های امنیتی در این ولایت خبر داده‌اند. headtopics.com

این مقام‌ها گفته‌اند که در پاسخ به این حملات هشت مخالف مسلح کشته و شماری دیگر از آنها زخمی شدند.این خشونت‌ها در افغانستان در حالی رخ می‌دهد که مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان اکنون در قطر جریان دارد.اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع چند روز پیش در مجلس سنا گفت که با شروع مذاکرات صلح، گروه طالبان حملات تهاجمی خود را افزایش داده اما نیروهای دولتی در حالت دفاعی بوده‌اند.

ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

ادامه درخشش پاکدامن با صعود به یک چهارم نهایی/ عابدینی و رهبری حذف شدند

علی پاکدامن به مرحله یک چهارم نهایی المپیک توکیو صعود کرد اما عابدینی و رهبری حذف شدند.

حمله تروریستی در عفرین سوریه 3 کشته و 32 زخمی به جا گذاشت

کشته‌ شدن قاسم سلیمانی در عراق، «انتقام سخت» در آفریقای جنوبی

انفجار بمب در بازاری در ولایت تخار افغانستان 2 کشته به جا گذاشت

دیده‌بان سوری حقوق بشر: حداقل ۱۰ شبه نظامی وابسته به ایران در سوریه کشته شدندبر اساس گزارش گروه دیده بان حقوق بشر، کشته شدگان هشت شبه نظامی عراقی و دو شبه نظامی سوری هستند. همچنین در این حمله هوایی به «انبارهای مهمات و وسایل نقلیه» این شبه نظامیان آسیب وارد شده است. این گروه همچنین احتمال داده است که حملات توسط ارتش اسرائیل انجام شده باشد.

چرا در برخی از مرغداری ها مرغ ها یکدیگر را زخمی می کنند؟ویدیو های منتشر شده در فضای مجازی حاکی از آن است که در برخی از واحدهای مرغداری، مرغ ها دچار بیماری کانی بالیسم یا خودخوری طیور شده اند که در این بیماری مرغ ها با نوک زدن همدیگر را زخمی می کنند و برخی از آنها نیز تلف می شوند. بیماری که علت آن عدم تناسب در جیره غذایی، محیط نامناسب و تراکم بالا عنوان شده است.

جنگ در افغانستان صلح در قطر؛ درگیری‌های داخلی با آغاز گفتگوها خونین‌تر شدسرپرست وزارت دفاع ملی افغانستان نیز با اشاره به حملات اخیر که همزمان با آغاز گفتگو‌های بین افغانی در دوحه انجام شده، گفته است که «طالبان حملات شان را در بیش از نیمی از ولایات افزایش داده‌اند.»