خشونت‌ها در شمال افغانستان؛ '۹ نظامی کشته و ۲۰ غیرنظامی زخمی شدند' - BBC News فارسی

16/09/2020 09:10:00 ق.ظ

خشونت‌ها در شمال افغانستان؛ ’ ۹ نظامی کشته و ۲۰ غیرنظامی زخمی شدند’

خشونت‌ها در شمال افغانستان؛ ’ ۹ نظامی کشته و ۲۰ غیرنظامی زخمی شدند’

مقام‌های محلی ولایت قندوز از حمله جنگجویان طالبان به پاسگاه‌های امنیتی در ولسوالی دشت ارچی خبر دادند. به گفته منابع در این حمله ۹ نظامی کشته و یک غیرنظامی زخمی شدند. در رویدادی دیگر مقام‌های محلی در ولایت تخار می‌گویند که در نتیجه آتش‌سوزی پس از انفجار مین در ولسوالی کلفگان این ولایت دو غیرنظامی کشته و ۲۰ غیرنظامی زخمی شدند.

پس از انفجار مین در تخاردر رویدادی دیگر در ولایت تخار، انفجار مین و پس از آن آتش‌سوزی تلفاتی را برجا گذاشته است.جواد هجری، سخنگوی والی تخار می‌گوید که عصر روز گذشته در نتیجه انفجار مینی که در یک موتورسیکلیت جاسازی شده بود، آتش‌سوزی در محل رخ داده است.

به گفته او، در انفجار مین که هدف آن ژنرال خیرمحمد خان تیمور از فرماندهان جهادی در ولسوالی کلفگان بوده، دو نگهبان این فرمانده زخمی شده‌اند.اما آقای هجری می‌گوید که آتش‌سوزی پس از انفجار سبب تخریب کامل ۱۲ دکان شده و ۲۰ غیرنظامی را زخمی ساخته است.به گفته او، در این آتش‌سوزی دو غیرنظامی نیز جان داده‌اند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

حمله تروریستی در عفرین سوریه 3 کشته و 32 زخمی به جا گذاشت

کشته‌ شدن قاسم سلیمانی در عراق، «انتقام سخت» در آفریقای جنوبی

انفجار بمب در بازاری در ولایت تخار افغانستان 2 کشته به جا گذاشت

دیده‌بان سوری حقوق بشر: حداقل ۱۰ شبه نظامی وابسته به ایران در سوریه کشته شدندبر اساس گزارش گروه دیده بان حقوق بشر، کشته شدگان هشت شبه نظامی عراقی و دو شبه نظامی سوری هستند. همچنین در این حمله هوایی به «انبارهای مهمات و وسایل نقلیه» این شبه نظامیان آسیب وارد شده است. این گروه همچنین احتمال داده است که حملات توسط ارتش اسرائیل انجام شده باشد.

چرا در برخی از مرغداری ها مرغ ها یکدیگر را زخمی می کنند؟ویدیو های منتشر شده در فضای مجازی حاکی از آن است که در برخی از واحدهای مرغداری، مرغ ها دچار بیماری کانی بالیسم یا خودخوری طیور شده اند که در این بیماری مرغ ها با نوک زدن همدیگر را زخمی می کنند و برخی از آنها نیز تلف می شوند. بیماری که علت آن عدم تناسب در جیره غذایی، محیط نامناسب و تراکم بالا عنوان شده است.

جنگ در افغانستان صلح در قطر؛ درگیری‌های داخلی با آغاز گفتگوها خونین‌تر شدسرپرست وزارت دفاع ملی افغانستان نیز با اشاره به حملات اخیر که همزمان با آغاز گفتگو‌های بین افغانی در دوحه انجام شده، گفته است که «طالبان حملات شان را در بیش از نیمی از ولایات افزایش داده‌اند.»

سوزی پس از انفجار مین در تخار در رویدادی دیگر در ولایت تخار، انفجار مین و پس از آن آتش‌سوزی تلفاتی را برجا گذاشته است.در پی انفجار بمب کار گذاشته شده در یک دستگاه کامیون در مرکز شهرستان عفرین سوریه 3 نفر جان باخته و 32 تن دیگر زخمی‌ شدند.است که جمهوری اسلامی به تلافی کشته‌ شدن «قاسم سلیمانی»، فرمانده شاخه برون‌مرزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به دست نیروهای آمریکایی، درصدد بود تا «لانا مارکس»، سفیر ایالات متحده در آفریقای جنوبی، را که از دوستان نزدیک «دونالد ترامپ» رییس‌جمهور آمریکاست، به قتل برساند.بر اثر انفجار یک موتورسیکلت بمب‌گذاری شده در بازاری در ولایت تخار افغانستان 2 نفر کشته و 13 تن دیگر زخمی شدند.

جواد هجری، سخنگوی والی تخار می‌گوید که عصر روز گذشته در نتیجه انفجار مینی که در یک موتورسیکلیت جاسازی شده بود، آتش‌سوزی در محل رخ داده است. به گفته او، در انفجار مین که هدف آن ژنرال خیرمحمد خان تیمور از فرماندهان جهادی در ولسوالی کلفگان بوده، دو نگهبان این فرمانده زخمی شده‌اند.09. اما آقای هجری می‌گوید که آتش‌سوزی پس از انفجار سبب تخریب کامل ۱۲ دکان شده و ۲۰ غیرنظامی را زخمی ساخته است. جمهوری اسلامی پیش‌تر با حملات موشکی به بخش‌های خالی از سکنه پایگاه هوایی آمریکا در عراق، به ترور سلیمانی واکنش نشان داده بود، اما آیت‌الله «علی خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی، از این اقدام تنها به عنوان یک سیلی به ایالات متحده تعبیر کرد و گفت که انتقام اصلی، اخراج نیروهای آمریکایی از منطقه است. به گفته او، در این آتش‌سوزی دو غیرنظامی نیز جان داده‌اند. منابع امنیتی معتقدند این قبیل حملات در مناطق پاکسازی شده از سوی گروه تروریستی ی. مسئولیت این حمله را تاکنون کسی به عهده نگرفته است. اسیر تاکید کرد: در پی انفجار تعدادی از بالون‌های گاز نیز منفجر شده است که بیشتر غیرنظامیان آسیب دیده‌ و بیش از 20 محل کار حریق و تخریب شده‌اند.

منبع تصویر، توضیح تصویر، ولایت تخار، مسیر میان ولسوالی‌های خواجه بهاءالدین و دشت قلعه مقام‌های امنیتی ولایت لوگر که در شمال پایتخت واقع است نیز از حمله جنگجویان طالبان به شماری از پاسگاه‌های امنیتی در این ولایت خبر داده‌اند.گ/پ. اما طرح ادعایی ترور سفیر ایالات متحده در آفریقای جنوبی، می‌تواند غیرمنتظره‌ترین واکنش باشد. این مقام‌ها گفته‌اند که در پاسخ به این حملات هشت مخالف مسلح کشته و شماری دیگر از آنها زخمی شدند. این خشونت‌ها در افغانستان در حالی رخ می‌دهد که مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان اکنون در قطر جریان دارد.ک انجام می‌گیرد اما تروریست‌ها مسئولیت آن را نمی‌پذیرند. اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع چند روز پیش در مجلس سنا گفت که با شروع مذاکرات صلح، گروه طالبان حملات تهاجمی خود را افزایش داده اما نیروهای دولتی در حالت دفاعی بوده‌اند. وزارت دادگستری آمریکا در مهر ماه ۱۳۹۰ اعلام کرده بود که یک شهروند آمریکایی ایرانی‌تبار با نام «منصور ارباب سیر» متهم اصلی این پرونده است که با همکاری «علی‌غلام شکوری» که نظامی ارشد نیروی قدس عنوان شده بود، توسط یک باند تبه‌کار مکزیکی در صدد ترور سفیر عربستان بوده است. طالبان اما گفته‌اند که آنها "حمله متقابل" انجام داده‌اند.پ.

.