خشم فرانسه از تحویل زیردریایی اتمی به استرالیا | DW | 17.09.2021

26/06/1400 03:30 ب.ظ

آمریکا و بریتانیا قصد دارند زیردریایی‌های با سوخت هسته‌ای به استرالیا تحویل دهند. تلاشی برای کاهش نفوذ چین در حوزه اقیانوس هند و آرام. مخالفان و منتقدان این پیمان کم نیستند.

آمریکا و بریتانیا قصد دارند زیردریایی‌های با سوخت هسته‌ای به استرالیا تحویل دهند. تلاشی برای کاهش نفوذ چین در حوزه اقیانوس هند و آرام. مخالفان و منتقدان این پیمان کم نیستند. اما چین تنها کشوری نیست که طبق انتظار به این پیمان دفاعی واکنش نشان داده است. این معاهده سه جانبه، فرانسه را هم خشمگین کرده است. چرا که فرانسه باید قرارداد چندمیلیارد دلاری خود با استرالیا را برای تحویل زیردریایی به این کشور اکنون فراموش کند.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به همراه نخست‌وزیر بریتانیا و اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا، پیش‌تر در یک نشست مجازی پیمان سه‌جانبه روز چهارشنبه (۱۵ سپتامبر) جزییات این پیمان دفاعی که به"اوکوس" موسوم است را اعلام کرده بودند.دولت آمریکا حمایت خود از استرالیا برای برخورداری از زیردریایی‌های اتمی را به تقویت امنیت و بازدارندگی نظامی در ناحیه هند- اقیانوس آرام مربوط دانسته است. بایدن روز چهارشنبه در این ارتباط از"تهدیداتی" سخن گفت که"به سرعت در حال شکل‌گیری" هستند و این اقدام را"گامی تاریخی" توصیف کرد.

در بیاینه مشترک سران سه کشور آمده، در ۱۸ ماه آینده تیم‌هایی راهبردی و فنی پس از بررسی نحوه در اختیار گذاردن زیردریایی‌های هسته‌ای به استرالیا راهی برای تحویل آنها پیدا خواهند کرد.کارشناسان امنیتی بر این باورند که اتحاد جدید آشکارا علیه تهدیدهای نظامی از سوی چین در منطقه اقیانوسهندو آرام شکل گرفته است. headtopics.com

ادامه مطلب:
dw_persian »

پیمان آمریکا، استرالیا و بریتانیا برای تولید زیردریایی اتمی و واکنش چین | DW | 16.09.2021بر اساس توافقنامه‌ای که ایالات متحده، استرالیا و بریتانیا امضا کردند، استرالیا در آینده نزدیک زیردریایی‌ اتمی تولید خواهد کرد. چین این پیمان را بر خلاف منافع خود و در راستای ذهنیت 'جنگ سرد' ارزیابی کرد. هر سه با زبان انگلو ساکسونی ولی دوکشور مادر وهمزاد شیطان همیشه شرور وخونریز وهمیشه ی تاریخ درحال دسیسه واشغال کشور های دیگر همیشه خونریز انگلیس وامریکا ولی استرالیا چرا شاید نژاد انگلو ها بر سایر ملت ها میچربد درحالیکه استرالیا از بومی ها بوده اشغال شد مثل امریکا نفرین بر انگلو از ابدالی تا عبدالرحمانی ملتانی وقتل عام مردن هزاره وغصب سرزمین شان از عبدالرحمان تا طالب وحشی ومزدور خونریز تروریست جنایت کار حیوان صفت ساخته ی انگلوساکسونهای دوطرف اوقیانوس وبا اجرای فرزند حرامزاده ی انگلیس ای اس ای ریس این سازمان مخوف درکشور من امد از مزدورانش حکومت تشکل داده استرالیا میتونه زیردریایی هسته ای با کلاهک هسته ای داشته باشه عجب

آمریکا و بریتانیا به استرالیا برای ایجاد ناوگان زیردریایی اتمی کمک می‌کنندرئیس جمهور آمریکا شامگاه چهارشنبه از توافق ایالات متحده با بریتانیا برای کمک به استرالیا جهت ایجاد ناوگان زیردریایی های اتمی خبر داد و گفت این تصمیم در راستای مشارکت امنیتی سه جانبه جدید با تمرکز بر تامین ثبات و امنیت منطقه اقیانوس های هند و آرام است. جو بایدن در یک نشست مجازی سه جانبه توضیح...

تصویب طرح ۵۰۰ میلیون دلاری پشتیبانی نظامی آمریکا از ریاض | DW | 17.09.2021وزارت خارجه آمریکا با طرح قرارداد ۵۰۰میلیون دلاری فروش تجهیزات نظامی به ریاض موافقت کرده است. این تجهیزات برای امور تعمیر و نگهداری از ناوگان بالگردهای ارتش عربستان به کار خواهند رفت.این طرح باید به تایید کنگره هم برسد. بکشید بچه یمنیها رو ثواب داره

نکاتی جالب درباره انتخابات آلمان به روایت تصویر | DW | 17.09.2021انتخابات سراسری آلمان بزودی برگزار می‌شود. چند نفر دارای حق رای هستند و این انتخابات چقدر خرج برمی‌دارد؟ زنان چه سهمی دارند و دانستنی‌های دیگری از انتخابات آلمان که در این گزارش تصویری آشنا می‌شوید:

انتخابات دومای روسیه به روایت تصویر | DW | 17.09.2021انتخابات پارلمان روسیه، 'دوما' آغاز شد. این انتخابات به مدت سه روز برگزار می‌شود. تعداد واجدان شرایط شرکت در رای‌گیری ۱۰۸ میلیون نفر اعلام شده است. انتخابات روسیه را در این گزارش تصویری ببینید :

پلیس آلمان مانع از حمله احتمالی به کنیسه‌ای در شهر هاگن شد | DW | 16.09.2021در عملیات گسترده، پلیس دورتموند چهار نفر را به اتهام طرح حمله به عبادتگاه یهودیان در هاگن دستگیر کرده است. احتمال می‌رود که این افراد با انگیزه اسلام‌گرایی افراطی قصد حمله به این کنیسه را داشته‌اند. تحقیقات ادامه دارد.