خسارت ۵۱۰ میلیارد ریالی بارش‌ها به کشاورزی استان ‌فارس

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از خسارت ۵۱۰ میلیارد ریالی به محصولات کشاورزی بر اثر بارش‌های دو هفته گذشته در این استان خبر داد. اخبار_ایران سیل

استان‌وایر- رئیس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از خسارت ۵۱۰ میلیارد ریالی به محصولات کشاورزی بر اثر بارش‌های دو هفته گذشته در این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از «نادر محمودی» سامانه بارشی اخیر که اوج بارش‌های آن در روزهای ۱۵ و ۱۶ آذر ۱۳۹۹ صورت گرفته است علی‌رغم اقدامات پیشگیرانه بالغ بر ۵۱۰ میلیارد ریال به زیربخش‌های کشاورزی استان از جمله شهرستان‌های کازرون، فیروزآباد، استهبان، لامرد و مهر خسارت زده است. برآورد کارشناسان مراکز جهاد کشاورزی از این خسارت‌ها به ۲۲۰۰ هکتار از مزارع و ۱۳۰ هکتار ار باغات این شهرستان‌ها حکایت دارد. همچنین برخی زیرساخت‌های کشاورزی شامل جاده‌های دسترسی به زمین‌های زراعی و باغی و ایل‌را‌های عشایری نیز از بین رفته است.

به گفته نادر محمودی آن دسته از کشاورزان و بهره‌بردارانی که تحت پوشش بیمه حوادث بوده‌اند می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌های بیمه و درخواست ارزیابی نسبت به دریافت غرامت اقدام کنند. بارش‌های اخبر علاوه بر خسارت‌های مادی در استان فارس منجر به کشته‌شدن ۵ شهروند اهل لامرد بر اثر گرفتار شدن خودرو در محور نورآباد به سمت پارسیان شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.