خسارت ۸.۵ میلیاردی سیل به بناهای تاریخی استان هرمزگان

17/10/1400 02:30:00 ب.ظ

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان هرمزگان گفت بارش باران در هفته اخیر خسارت ۸۵ میلیارد ریالی را به بناهای تاریخی استان وارد کرده است. اخبار_ایران سیل_در_ایران

سهراب بناوند، روز جمعه، ۱۷ دی ۱۴۰۰، با اعلام این خبر گفت ۸ اثر تاریخی استان هرمزگان به دلیل بارش...

سهراب بناوند، روز جمعه، ۱۷ دی ۱۴۰۰، با اعلام این خبر گفت ۸ اثر تاریخی استان هرمزگان به دلیل بارش باران شدید و جاری شدن سیلاب، آسیب و خسارت‌دیده‌اند. به گفته بناوندآثار تاریخی شهرستان میناب ازجمله «قلعه هزاره»، «قلعه گوربند» و «قلعه کردر» دچار خسارت شده‌اند. همچنین «قلعه مغویه» در شهرستان بندرلنگه نیز در اثر باران‌های سیل‌آسا آسیب جدی دیده است.

در شهرستان بستک نیز به «قلعه و حمام خان» آسیب جدی واردشده است. علاوه بر این «قلعه پرتغالی‌های جزیره هرمز» و «قلعه کمیز» در رودان نیز خسارت‌دیده‌اند. باراش باران طی هفته اخیر در استان‌های ایران باعث جاری شدن سیل و آبگرفتگی منازل مسکونی شهروندان شد و خسارات جدی به تاسیسات شهری وارد کرد.

براساس آمار رسمی ۱۰ شهروند در سیل اخیر جان باختند .

ادامه مطلب:
ایران وایر »

سیدجواد طباطبایی و اندیشه‌هایش؛ فیلسوف ایرانشهر را بیشتر بشناسیم

سیدجواد طباطبایی، اندیشمند سیاسی، در جامعه روشنفکری ایران با نام «فیلسوف ایرانشهر» شناخته می‌شود، برخی او را «مرشد محافظه‌کاری نوین ایران» می‌خوانند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ارتش قانونی یمن کنترل ورودی‌ و حومه شهر بیحان در استان شبوه را به‌ دست گرفتدر آخرین تحولات جبهه شبوه در یمن، عملیات پاکسازی گسترده‌ای توسط گردان «العماقله» در اطراف و ورودی‌های شهر «بیحان» در جریان است. گردان العماقله پیشتر عکس از یمن نمیشه بزارید ببینیم چقدر ش دست کیه؟

شدت گرفتن تخریب زمین‌های زراعی در ایلام به دلیل بی‌مسئولیتی مدیران استان/ اختصاص امتیاز برق و گاز بدون توجه به غیر مجاز بودن ساخت و سازها/ یک مقام مسئول: هیچ مجوزی خارج از فرایند قانونی اعطاء نشدهشانه خالی کردن مدیران استانی ایلام از زیر بار مسئولیت نظارت بر تغییر کاربری‌های غیر مجاز در استان به بهانه عدم همکاری سایر دستگاه‌ها باعث شده تا تخریب زمین های زراعی در ایلام شدت گیرد، به طوری که در سال جاری دامداران استان ایلام برای تأمین علوفه مورد نیاز خود با مشکل جدی مواجه شده و بسیاری از آنها عطای شغل دامداری را به لقایش بخشیدند ؛مشکلی که به گفته کارشناسان ده سال آینده گریبان حوزه تولید گوشت را خواهد گرفت. پس از گذشت ۴ دهه کشور این جوری شده: ۱-شمال کشور، چوب بَر ۲-جنوب کشور ، خاک بَر ۳-شرق کشور، سوخت بَر ۴-غرب کشور، کول بَر ... ۵-مرکزِ قدرت، پول بَر! فرآیندهای قانونی با کمی هزینه و پرداخت زیرمیزی برای همه به جریان خواهد افتاد؛

اسکان اضطراری بیش از ۱۳ هزار نفر در استان های سیل زده / امدارسانی در ٣٨ شهرستان ادامه داردرییس جمعیت هلال احمر از اسکان اضطراری بیش از ۱۳ هزار نفر در استان های سیل زده خبر داد و گفت: امدارسانی در ٣٨ شهرستان ادامه دارد.

بمباران هوایی مواضع شبه‌نظامیان ایران در دیرالزور سوریهدیدبان حقوق بشر سوریه از حملات پهپادهای ناشناس به مواضع شبه‌نظامیان وابسته به ایران در استان دیرالزور سوریه خبر داد.حملات پهپادهای ناشناس به مواضع ایران تنها جنگاوراست. یه سیلی محکم دیگر تو دهن خامنه‌ای بیغیرت 😂

اسکان اضطراری بیش از ۱۳ هزار نفر در استان های سیل زده / امدارسانی در ٣٨ شهرستان ادامه داردرییس جمعیت هلال احمر از اسکان اضطراری بیش از ۱۳ هزار نفر در استان های سیل زده خبر داد و گفت: امدارسانی در ٣٨ شهرستان ادامه دارد.

بازدید هوایی و حضور میدانی دکتر مخبر در مناطق آسیب دیده از سیل/گفتگوی معاون اول با مردم سیل زدهمعاون اول رییس جمهور از مناطق سیل زده منوجان، قلعه گنج و رودبار جنوب در استان کرمان بازدید و از نزدیک در جریان آسیب ها و خسارات وارد شده به این مناطق قرار گرفت. سالگرد تروریستی عملیات هواپیمای اوکراینی حـ.رامـ.زادگـ.انـ.ـی مثل شما فقط بلدید چاپلوسی کنید، مرگتان نزدیک است. سرنوشت ج ا هم اینگونه تمام خواهد شد فقط یه جرقه بزن مثلا بنزین و گرونتر بکن منتظریم از ۵۰ میلیون واکسن برکت چه خبر؟