خروج آمریکا از سوریه مشروعیت بشار اسد را تقویت می‌کند

02/08/1398 11:17:00 ق.ظ

الجزیره در گزارشی به بررسی خروج آمریکا از سوریه پرداخت.

ایران, روسیه

الجزیره: خروج آمریکا از سوریه مشروعیت بشار اسد را تقویت می‌کند

الجزیره در گزارشی به بررسی خروج آمریکا از سوریه پرداخت.

چند روز گذشته ارتش ترامپ از سوریه خارج شد. این خروج ناگهانی از حضور روسیه و ایران در سوریه و تقویت نفوذ آنها در این منطقه حمایت کرد.این خروج مشروعیت دولت سوریه را بالا می‌برد چراکه روسیه در تلاش است تا مشروعیت دولت سوریه در سطح بین‌المللی را افزایش دهد. 

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

ویدئو / بازگشت روند عادی زندگی به شهرهای چین

مقامات چین با برداشته شدن بخشی از محدودیت‌های سختگیرانۀ کرونایی در این کشور موافقت کرده‌اند.این تصمیم، پس از اعتراضات گسترده شهروندان چین به بازگشت محدودیت‌های کرونایی گرفته شده است.پس از افزایش موارد جدید کرونا، مقامات چین تصمیم گرفته بودند، محدودیت‌هایی مانند قرنطینه شهرهای بزرگ را دوباره اجرایی کنند، اقدامی که نارضایتی شهروندان را به دنبال داشت. ادامه مطلب >>

وزیر دفاع آمریکا: متعهد به حمایت از سعودی در دفاع از این کشور هستیممارک اسپر وزیر دفاع آمریکا شامگاه سه‌شنبه 22 اکتبر در توئیتی اعلام کرد که دیدار ثمر‌بخشی را با واقعاًباعث حقارت یک کشور هستش'که،علی رغم میلیاردهادلارهزینه برای توان نظامی وخریداری همه نوع تسلیحات ازشرق وغرب عالَم،بازهم برای حفظ وَموجودیت خود،محتاج حمایت کشوری دیگرباشد! 😂 😂 😂 😂 😂 😂 عجب......... 😄

رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا طرحی در مخالفت با خروج آمریکا از سوریه ارایه داد؛ خروج به سود اسد و ایران استمیچ مک‌کانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا طرحی را معرفی کرد که در آن ضمن مخالفت با طرح خروج نیروهای نظامی آمریکا یی از سوریه ، این اقدام را به سود بشار اسد، داعش، روسیه و جمهوری اسلامی ایران می‌داند\r\n به وقتی حاکمیت سوریه در دست بشار اسد است که کامل درخدمت روسیه است,روسیه مسیول نهایی ارام کردن شمال سوریه شده,امریکا خردمندانه ازسوریه خارج میشود چون حاکمیت روسیه عملا حضور امریکا رابدون تاثیر می کند. آمریکا خلاف قوانین الملل و بدون دعوت ، سوریه را اشغال کرده. چرا سیاستمداران آمریکا قانون شکنند؟ نادان اگر خروج به نفع ایران است به نفع تو هم هست... دشمن نادان تو خودت حاضر هستی ضرر کنی تا اینکه ایران سودی نبرد.....!

وزیر دفاع آمریکا: ترکیه در شمال سوریه مرتکب جنایت شد و تحت پیگرد قرار می‌گیردمارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا ، روز سه‌شنبه 22 اکتبر 2019 در گفت‌وگو با سی‌ان‌ان گفت که برید بشار خنزیر رو تحت پیگرد قرار بدید نه ترکیه چرا امریکا به ترکیه فرصت ارتکاب جنایت را داد که الان پیگیرش باشد . میتوانست با میانجی گری بین کردها و ترکیه مشکل امنیت مرزی شمال سوریه را حل کند . میتوانست مررزها را در اختیار کلاه آبی های سازمان ملل قرار دهد به جای اینکه تحویل قصاب سوریه و پوتین و اردوعان قاتل کند.

یک شرکت پستی در آمریکا ارسال دارو با استفاده از پهپاد را آغاز می‌کندیک شرکت پستی در آمریکا ارسال دارو با استفاده از پهپاد را آغاز می‌کند یو پی اس که از این برنامه در هفته های پیش رو در دو شهر ایالات متحده پرده برداری خواهد کرد، نشان می دهد چگونه خدمات پهپادی این بزرگترین شرکت پستی جهان، فرای بیمارستان ها گسترش می یابد

نظامیان آمریکا 4 هفته دیگر از عراق خارج می‌شوند

ظریف: هدف آمریکا از فشار و تفرقه افکنی در منطقه، تحت‌الشعاع قرار دادن مساله فلسطین استظریف: آمریکا و اسرائیل به دنبال تفرقه‌افکنی در کشورهای منطقه و اعمال فشار در مسائلی همچون برنامه هسته‌ صلح‌آمیز ایران هستند تا مسأله فلسطین تحت‌الشعاع قرار بگیرد سیاست یک‌جانبه و افراط‌گرایانه آمریکا تاثیر مخربی بر مردم فلسطین گذاشته است isna94 Isna94 سیاست های شما مادر جنده ها هم تاثیر ریده مالی بر زندگی اقشار مختلف جامعه ایران گذاشته است Isna94 حرف جدید بزن حرف‌ها ی تکراری موجب می شود که مردم از دست تو رژیم خسته تر شوند ودیگر وقتی تورا جائی می بینند تو را وصل می کنند به عربها یکمی هم از ایران بگو ژست بگیر با دو دست داد بزن بگو از ایران بگو از مردم بی کار ازمریض های بی دوا از خنجره های خشک شده از فری Isna94 ظریف اگر ایرانی هستی چشم هایت را باز کن گوش هایت را به پیچان،مردم ستم دیده ات را نگاه کن به خواسته هایش گوش کن آخوند جماعت دو ملیون اند مردم مخالف هشتاد ملیون تو که آمریکا بودی دم از ایران می زدی آزادی عدالت می خواستی این است عدالت؟قول خوردی؟

به گزارش ایلنا به نقل از الجزیره، تنش میان ایران و آمریکا بالا رفته است.شاهزاده محمد بن‌ سلمان ولی‌عهد پادشاهی سعودی انجام داده است.اشتراک مشاهده نظرات چاپ میچ مک‌کانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا طرحی را معرفی کرد که در آن ضمن مخالفت با طرح خروج نیروهای نظامی آمریکایی از سوریه، این اقدام را به سود بشار اسد، داعش، روسیه و جمهوری اسلامی ایران می‌داند به گزارش شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، میچ مک‌کانل عصر سه‌شنبه ۳۰ مهر در معرفی این طرح در صحن سنا گفت : «خروج از سوریه به نوعی دعوت به هرج و مرج بیشتر است که از آن تروریسم بیرون می‌آید و باعث خلائی می‌شود که دشمنان ما به حتم آن را پُر خواهند کرد.ادعاها درباره ارتکاب جنایت توسط نیروهای وابسته به ترکیه در شمال سوریه می‌تواند درست باشد و باید ترکیه را تحت پیگرد قرار داد.

ترامپ از اواخر سال پیش اعلام کرد که قصد خروج نیروهای آمریکایی از سوریه را دارد اما چندی بعد تاکید کرد که این نیروها در عراق ساکن می‌شوند تا بر ایران نظارات داشته باشند اتفاقی که از سوی مقام‌های عراقی تکذیب شد. چند روز گذشته ارتش ترامپ از سوریه خارج شد. به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد، معاون رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع سعودی سه‌شنبه در دفتر کارش در ریاض با مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا دیدار کرد. این خروج ناگهانی از حضور روسیه و ایران در سوریه و تقویت نفوذ آنها در این منطقه حمایت کرد. پرزیدنت ترامپ در پی اعلام این تصمیم، با اعلام اینکه داعش در سوریه و عراق شکست خورده است گفت که کشورهای منطقه باید در مورد امنیت آن تصمیم بگیرند. این خروج مشروعیت دولت سوریه را بالا می‌برد چراکه روسیه در تلاش است تا مشروعیت دولت سوریه در سطح بین‌المللی را افزایش دهد. پیش از این خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود در دفتر کارش مارک اسپر را به حضور پذیرفت و در طی این‌ دیدار روابط دوستی سعودی و آمریکا و جنبه‌های همکاری استراتژیک میان دو کشور مورد بحث قرار گرفت.  عدم حضور آمریکا در سوریه روابط میان ایران، سوریه و روسیه را تقویت می‌کند و مشروعیت دولت بشار اسد را به نحو چشم‌گیری ارتقا می‌بخشد. جیمز جفری، فرستاده ویژه آمریکا در امور سوریه نیز تاکید کرد که گروه‌های مسلح سوری که به دستور آنکارا فعالیت می‌کنند علیه اقلیت کُرد در حملات اخیر به شمال شرق سوریه جنایت مرتکب شده‌اند.

.. در نهایت با سفر معاون رئیس جمهوری آمریکا به ترکیه و توافق آتش بس، عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه متوقف شد، اما اعضای کنگره آمریکا خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه را به سود روسیه، ایران و گروههای تروریستی دانستند.