خروج اقتصاد ژاپن از رکود در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ - BBC News فارسی

26/08/1399 02:58 ب.ظ

خروج اقتصاد ژاپن از رکود در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰

اقتصاد ژاپن با ۵ درصد رشد در سه ماهه سوم سال جاری میلادی از رکود خارج شده است. افزایش تقاضای داخلی و همچنین صادرات از دلایل این رشد بوده‌اند. با وجود این رشد، انتظار می‌رود اقتصاد ژاپن در سال مالی جاری که در ماه مارس سال آینده(۲۰۲۱) پایان می‌یابد ۵/۶ درصد کوچکتر شود. کشورهای آسیایی در میان بزرگترین تولیدکنندگان کامپیوترهای لپ‌تاپ، تجهیزات ارتباطاتی و وسایل الکترونیکی در جهان هستند؛ با شیوع کرونا و خانه‌نشینی بسیاری از مردم جهان تقاضا برای اینگونه وسایل بالاتر رفت.

با شرایط ایجاد شده بسیاری به دورکاری در خانه روی آورند و از طریق اپلیکیشنهایی نظیر "زوم" جلسات کاری خود را برگزار کرده‌اند؛ از همین رو اقتصاد کشورهای آسیایی در بهبود پیشرو بوده‌اند.

منبع تصویر، توضیح تصویر، رشد اقتصادی ژاپن حتی قبل از بحران کرونا هم افت کرده بود خروج ژاپن از رکود و تبدیل آن به رشد در سه ماهه سوم سال سریعترین نرخ بازگشت رشد اقتصادی این کشور بوده. تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه دوم سال بدترین ارقام از زمان اعلام رسمی داده‌های رشد اقتصادی این کشور از سال ۱۹۸۰ میلادی بوده؛ حتی بدتر از بحران اقتصادی در سال ۲۰۰۸ میلادی.

رشد اقتصادی اخیر ژاپن برای دولت ژاپن خبر خوبی است؛ این کشور در موج دوم کرونا مانند بسیاری از کشورهای دیگر از اقدامات محدودکننده خودداری کرده است. صندوق بین‌المللی پول تخمین زده اقتصاد جهان امسال ۴/۴ درصد کوچکتر شود؛ بر همین اساس انتظار می‌رود اقتصاد آمریکا امسال ۴/۳۳ درصد آب رود. headtopics.com

ژاپن حتما از رو دست اقتصاد مقاومتی ما تقلب کردن بیچاره المان

ادامه مطلب:
bbcpersian »

اقتصاد ژاپن منقبض شد

کشورهای آسیایی در میان بزرگترین تولیدکنندگان کامپیوترهای لپ‌تاپ، تجهیزات ارتباطاتی و وسایل الکترونیکی در جهان هستند؛ با شیوع کرونا و خانه‌نشینی بسیاری از مردم جهان تقاضا برای اینگونه وسایل بالاتر رفت.

با شرایط ایجاد شده بسیاری به دورکاری در خانه روی آورند و از طریق اپلیکیشنهایی نظیر "زوم" جلسات کاری خود را برگزار کرده‌اند؛ از همین رو اقتصاد کشورهای آسیایی در بهبود پیشرو بوده‌اند.

منبع تصویر،

توضیح تصویر،

رشد اقتصادی ژاپن حتی قبل از بحران کرونا هم افت کرده بود

خروج ژاپن از رکود و تبدیل آن به رشد در سه ماهه سوم سال سریعترین نرخ بازگشت رشد اقتصادی این کشور بوده.

تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه دوم سال بدترین ارقام از زمان اعلام رسمی داده‌های رشد اقتصادی این کشور از سال ۱۹۸۰ میلادی بوده؛ حتی بدتر از بحران اقتصادی در سال ۲۰۰۸ میلادی.

رشد اقتصادی اخیر ژاپن برای دولت ژاپن خبر خوبی است؛ این کشور در موج دوم کرونا مانند بسیاری از کشورهای دیگر از اقدامات محدودکننده خودداری کرده است.

صندوق بین‌المللی پول تخمین زده اقتصاد جهان امسال ۴/۴ درصد کوچکتر شود؛ بر همین اساس انتظار می‌رود اقتصاد آمریکا امسال ۴/۳۳ درصد آب رود.

چین تنها کشوری بوده که به رشد اقتصادی خود در بحران کرونا ادامه داده؛ نرخ رشد اقتصادی چین امسال ۲ درصد تخمین زده شده.

دیروز پانزده کشور در آسیا و اقیانوسیه با امضای توافقنامه‌ای بزرگترین گروه تجارت آزاد موسوم به گروه "همکاری اقتصادی جامع منطقه‌ای" را تشکیل دادند .

توافق اخیر برای اولین بار چین، ژاپن و کره جنوبی را در توافق آزاد تجاری قرار داده است.

این گروه ممکن است به چین به عنوان شریک اصلی تکیه کند و نقش این کشور را در اقتصاد جهان پر رنگ‌تر کند؛ قدرتهای بزرگ اقتصادی در جنوب شرقی آسیا نظیر ژاپن، کره جنوبی در همکاری با چین ممکن است با شرایط جدید در وضعیت بهتری برای ساماندهی قوانین تجاری منطقه قرار گیرند.

هدف این گروه در سالهای آینده کاهش تعرفه‌ها در بسیاری از مناطق است.

مهمترین خبرها