خروج بدون توافق بریتانیا احتمالا به 'کمبود سوخت، مواد غذایی و دارو' منجر می‌شود

27/05/1398 01:33:00 ب.ظ

در اسناد متعلق به دولت بریتانیا که به بیرون درز کرده، نسبت به تبعات خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا هشدار داده شده و گفته شده که بریتانیا ممکن است با کمبود سوخت، مواد غذایی و دارو مواجه شود. همزمان قرار است بوریس جانسون، نخست‌وزیر در ملاقات با رهبران اتحادیه اروپا بر ضرورت توافقی جدید تاکید کند.

در اسناد متعلق به دولت بریتانیا که به بیرون درز کرده، نسبت به تبعات خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا هشدار داده شده و گفته شده که بریتانیا ممکن است با کمبود سوخت، مواد غذایی و دارو مواجه شود. همزمان قرار است بوریس جانسون، نخست‌وزیر در ملاقات با رهبران اتحادیه اروپا بر ضرورت توافقی جدید تاکید کند. قرار است بوریس جانسون، نخست وزیر با رهبران آلمان و فرانسه دیدار و گفتگو کند در اسناد متعلق به دولت...

قرار است بوریس جانسون، نخست وزیر با رهبران آلمان و فرانسه دیدار و گفتگو کند در اسناد متعلق به دولت بریتانیا که به بیرون درز کرده، نسبت به تبعات خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا هشدار داده شده و گفته شده که بریتانیا ممکن است با کمبود سوخت، مواد غذایی و دارو مواجه شود.

بر اساس این اسناد که در روزنامه ساندی‌تایمز منتشر شده، پیش‌بینی می‌شود که خرو ج بدون توافق به هرج و مرج در بنادر بیانجامد و مساله مرز ایرلند نیز با اعتراض‌های خیابانی همراه شود. یک منبع دولتی گفته انتظارنمی‌رود که چنین نتایجی از خروج بی‌توافق از اتحادیه اروپا بدست بیاید، اما سناریوهای مختلف به عنوان بخشی از آماده‌سازی برای خروج بدون توافق در نظر گرفته می‌شود.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

جای خالی عاشقانه‌ها | علی دهقان

... گاهی اوقات ساده بودن بهترین اتفاقی است که می‌شود به آن تکیه داد و با خیالی آسوده هر چه در درون می‌چرخد، کلمه کرد و در هوا رهایش ساخت. امروز و اینجا که نامش نوشته‌ای برای روزهای پایانی سال، یا روزهای نخستین یک سال جدید است، می‌خواهم این‌گونه باشم. مثلا فارغ از همه بگومگوهایی که در روزهای متعدد چنگی شد و بر صورت‌مان نشست، بنویسم که وقتی به عقب نگاه می‌کنم مخدوش‌ترین صورت، چهره سیاست است. شاید ساده‌تر هم بگویم بهتر باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

برکسیت؛ نخست‌وزیر بریتانیا به دنبال مذاکرات جدید با رهبران اروپاییاسناد دولتی فاش شده نشان می‌دهد که بریتانیا با مساله کمبود سوخت، مواد غذایی و دارو روبرو است. این کشور همچنین با مشکلاتی در مورد اداره مرزهای ایرلند، اختلال در کار بنادر و مسائل اجتماعی مواجه شده است.

ایتالیا به کودکان حاضر در کشتی «آغوش باز» اجازه خروج می‌دهداغلب پناهجویان حاضر در کشتی «آغوش باز» آفریقایی هستند. این کشتی امدادرسان پیش از این آنها را در نزدیکی ساحل لیبی نجات داد.

«زکزاکی» روحانی شیعه نیجریه‌ای نزدیک به ایران بدون درمان هند را ترک کردشبکه انگلیسی‌زبان «پرس‌تی‌وی» ایران گزارش کرد که ابراهیم زاکزاکی، روحانی نیجریه‌ای نزدیک به ایران،

ایران: فروش و حمل نفت به سوریه به هیچ‌کس ربطی نداردهمزمان با رفع توقیف نفتکش ایران از سوی جبل‌الطارق،‌ عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه، در پاسخ به سوالی درباره ضمانت برای عدم اعزام گریس ۱ به سمت سوریه اعلام کرد که این کار «قانونی است و به هیچ کشور ثالثی ربطی ندارد.»

یک فلسطینی با خودرو به غیرنظامیان اسرائیلی زد؛ مهاجم به ضرب گلوله کشته شدیک مرد فلسطینی روز جمعه ۲۵ مرداد در کرانه باختری با یک خودرو به غیرنظامیان اسرائیلی حمله کرد. به گزارش رویترز، در این حمله دو غیرنظامی جوان ۱۷ و ۱۹ ساله اسرائیلی زخمی شده‌اند که حال یکی از آنها وخیم

واکنش تند ترامپ به انصراف «رشیده طلیب» از سفر به سرزمین‌های اشغالیرئیس جمهوری آمریکا به نماینده فلسطینی الاصل کنگره پس از اعلام انصراف از دیدار مادربزرگش در کرانه اشغالی باختری حمله کرد.