خرس قطبی مردی را در نروژ کشت - BBC News فارسی

07/06/1399 06:44 ب.ظ

خرس قطبی مردی را در نروژ کشت

به گفته مقامات محلی یک خرس قطبی مردی را در جزیره اپیتس‌برگن نروژ کشته است. این حمله در اردوگاهی در نزدیکی لونگ‌یربین، بزرگترین شهرک و مرکز مجمع‌الجزایر اِسفالبار رخ داده است. مردم محلی خرس را با گلوله زدند که بعد جسدش در فرودگاه پیدا شد. اسپیتس‌برگن تنها جزیره مجمع‌الجزایر اِسوالبار نروژ است که ساکنان دائمی دارد. در شمال این جزیره‌ها اقیانوس منجمد شمالی و در جنوب آنها دریای بارنت قرار دارد.

این حمله در اردوگاهی در نزدیکی لونگ‌یربین، بزرگترین شهرک و مرکز مجمع‌الجزایر اِسفالبار رخ داده است. مردم محلی خرس را با گلوله زدند که بعد جسدش در فرودگاه پیدا شد.

کارشناسان می‌گویند گرم شدن زمین، یخ‌های قطبی را آب، زیستگاه‌ خرس‌های قطبی را کوچک و آنها را مجبور کرده است در پی غذا به مناطق مسکونی روی آورند. در پنجاه سال گذشته در این جزیره ها فقط پنج حمله خرس قطبی به انسان ثبت شده که منجر به مرگ شده است.

آخرین مورد در سال ۲۰۱۱ بود که خرس قطبی یک دانش‌آموز هفده ساله بریتانیایی را کشت و چهار نفر دیگر را زخمی کرد. آنها به سفری اکتشافی رفته بودند.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

نماینده دائم ترکیه در سازمان ملل ادعای «قطع آب در شمال شرقی سوریه» را تکذیب کردنماینده دائم ترکیه در سازمان ملل متحد ضمن تکذیب ادعای مربوط به «قطع آب در شمال شرقی سوریه» تاکید کرد آماده همکاری با سازمان ملل برای یافتن راه حل دائمی تامین آب و برق در این کشور هستیم. - خبرگزاری آناتولی

‌طوفان باوی در کره جنوبی سقف خانه‌ها را کندتصاویر دریافت شده شاخه‌های شکسته شده درختان را در خیابان‌ها و نیز خودروهای واژگون و منحرف شده را نشان می‌دهد.

گردباد در ساحل جنوب ایتالیا گردشگران را شگفت‌زده کردگردباد ساحل «پسلکولوسه» در جنوب ایتالیا را درنوردید و باعث برخاستن ماسه‌ها از روی زمین شد.

نیمه‌نهایی جام حذفی فوتبال ایران: استقلال در ضربات پنالتی پرسپولیس را شکست داد - BBC News فارسیتیم استقلال با پیروزی شش بر سه مقابل پرسپولیس به فینال جام حذفی فوتبال ایران رسید و حریف تراکتور تبریز شد. این بازی در وقت عادی با تساوی دو بر دو به پایان رسید.

بعیدی‌نژاد: بیانیه‌ ایران و آژانس، آمریکا را در شورای امنیت ناامید کردسفیر ایران در لندن گفت: این‌که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بعد از اعطای دسترسی درخواستی، هیچ سؤال و درخواست دسترسی دیگری به مکان‌های فراتر از موارد اظهارشده نخواهد داشت، آمریکا را برای کشاندن بحث پادمان ایران به شورای امنیت ناامید کرد.

کامالا هریس: 'رویکرد ترامپ در قبال ایران، آمریکا را منزوی کرده' - BBC News فارسیکامالا هریس نامزد معاونت ریاست جمهوری آمریکا که در کنار جو بایدن در انتخابات امسال مبارزه می کند با تاکید بر حمایت کامل از اسرائیل گفت که هرگز اجازه دسترسی ایران به سلاح هسته‌ای را نخواهند داد. خانم هریس گفت سیاست‌های دونالد ترامپ در قبال ایران، باعث انزوای آمریکا شده است.

۴ دقیقه پیشبه گفته مقامات محلی یک خرس قطبی مردی را در جزیره اپیتس‌برگن نروژ کشته است.

اسپیتس‌برگن تنها جزیره مجمع‌الجزایر اِسوالبار نروژ است که ساکنان دائمی دارد. در شمال این جزیره‌ها اقیانوس منجمد شمالی و در جنوب آنها دریای بارنت قرار دارد.

این حمله در اردوگاهی در نزدیکی لونگ‌یربین، بزرگترین شهرک و مرکز مجمع‌الجزایر اِسفالبار رخ داده است. مردم محلی خرس را با گلوله زدند که بعد جسدش در فرودگاه پیدا شد.

کارشناسان می‌گویند گرم شدن زمین، یخ‌های قطبی را آب، زیستگاه‌ خرس‌های قطبی را کوچک و آنها را مجبور کرده است در پی غذا به مناطق مسکونی روی آورند.

در پنجاه سال گذشته در این جزیره ها فقط پنج حمله خرس قطبی به انسان ثبت شده که منجر به مرگ شده است.

آخرین مورد در سال ۲۰۱۱ بود که خرس قطبی یک دانش‌آموز هفده ساله بریتانیایی را کشت و چهار نفر دیگر را زخمی کرد. آنها به سفری اکتشافی رفته بودند.

بنا به آمار رسمی در این جزیره‌ها سه هزار انسان و هزار خرس قطبی زندگی می‌کنند.