خبرگزاری ایرنا: اطلاع‌رسانی درباره قربانیان الکل هرمزگان متوقف شد

15/02/1401 12:26 ب.ظ

در حالی‌که منابع غیررسمی از افزایش شمار قربانیان و مسموم‌شدگان الکل‌های دست‌ساز در استان هرمزگان حکایت دارد خبرگزاری ایرنا از توقف ارائه گزارش رسمی از آمار تلفات ناشی از الکل خبر داده و مدعی شده است که اطلاع‌رسانی در این‌باره «متوقف شده» است. اخبار_ایران

در حالی‌که منابع غیررسمی از افزایش شمار قربانیان و مسموم‌شدگان الکل‌های دست‌ساز در استان هرمزگان حکایت دارد خبرگزاری دولتی ایرنا روز چها ... خبرگزاری دولتی ایرنا روز چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ از توقف ارائه گزارش رسمی از آمار تلفات ناشی از الکل از سه روز قبل خبر داد در حالی‌که منابع غیررسمی از افزایش شمار قربانیان و مسموم‌شدگان الکل‌های دست‌ساز در استان هرمزگان حکایت دارد خبرگزاری دولتی...

خبرگزاری دولتی ایرنا روز چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ از توقف ارائه گزارش رسمی از آمار تلفات ناشی از الکل از سه روز قبل خبر داد در حالی‌که منابع غیررسمی از افزایش شمار قربانیان و مسموم‌شدگان الکل‌های دست‌ساز در استان هرمزگان حکایت دارد خبرگزاری دولتی ایرنا روز چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ از توقف ارائه گزارش رسمی از آمار تلفات ناشی از الکل از سه روز قبلو مدعی شده است که اطلاع‌رسانی در این‌باره از ۱۲ اردیبهشت «متوقف شده» است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان در آخرین اطلاع‌رسانی تعداد جان‌باختگان الکل دست‌ساز در این استان را هشت نفر و تعداد افراد بستری‌شده در آی سی یو را ۱۷ نفر اعلام کرده و گفته بود از مجموع ۵۹ نفر مسموم‌شده دستکم ۳۰ نفر تحت دیالیز قرار گرفته‌اند.

این در حالی است که برخی منابع آمار واقعی مسموم‌شدگان و تلفات ناشی از مسمومیت با متانول را بیش از آمارهای رسمی اعلام می‌کنند.

ادامه مطلب:
iranwire »

چند خودکشی در ناو هواپیمابر آمریکا؛ بیش از ۲۰۰ نفر از خدمه منتقل شدندنیروی دریایی تحقیقاتی را در مورد محیط و شرایط فرماندهی در این ناو از نوع «نیمیتز» آغاز کرده است. حتمن این خبر را با شوق و ذوق توئیت کردی. به 🥚م اینجا ماکارونی گرون میشه، اونجا خودکشی میکنن

مین‌گذاری در اوکراین؛ ویدئویی از زن جوانی که دو پای خود را از دست دادهدفتر سازمان ملل متحد برای هماهنگی امور بشردوستانه اعلام کرده است که اوکراین بیشترین تعداد مین را هم‌اکنون در خاک خود دارد. جزئیات بیشتر🔽 ویڈیو دیکھیں : ExpressNews

مرده‌ای که در حال انتقال از یک خانه سالمندان در شانگهای بود، زنده شدیکی از اهالی شانگهای که از این صحنه فیلمبرداری کرده، هنگام صحبت پشت دوربین می‌گوید که خانه سالمندان «گند بالا آورده» است.

انتشار رده‌بندی سالانه آزادی رسانه‌ها در جهان: ایران در بین ۱۸۰ کشور از آخر سوم شدسازمان گزارشگران بدون مرز روز سه‌شنبه ۳ مه (۱۳ اردیبهشت) تازه‌ترین رده‌بندی سالانه خود از وضعیت آزادی رسانه‌ها در جهان را منتشر کرد که در این فهرست ایران از میان ۱۸۰ کشور جهان، رتبه ۱۷۸ را به خود اختصاص داد. این آمارهای کسشر بزارید در کوزه آبشو بخورید میشه بگین چرا توییتر ترامپ بسته شد؟؟ یا میشه بگین چرا نمیشه درباره هولوکاست صحبت کرد؟ و یا میشه بگین چرا تصاویر سردار رو حذف می‌کنن؟؟ آزادی_بیان خداروشکر وقتی قراره با معیارهای غربی که تو جنگ اوکراین معلوم شد چقدر احمقانه و پوسیده است سنجیده بشه بهتر که از آخر سوم بشیم!!

گرد و خاک در خوزستان: ۸۲۱ نفر در بیمارستان، ۱۸ شهر در وضعیت خطرناکمعاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از مراجعه ۸۲۱ بیمار دارای علائم تنفسی به مراکز درمانی خوزستان در پی وقوع گرد و غبار در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. اخبار_ایران

جنجال حق سقط جنین در آمریکا؛ تظاهرات در نیویورک همزمان با ممنوعیت فوری در اکلاهماتنها یک روز پس از افشای پیش‌نویس رای دیوان عالی ایالات متحده آمریکا مبنی بر ابطال حمایت قانون اساسی از حق سقط جنین، فرماندار اکلاهما با امضای قانونی، پایان دادن خودخواسته به بارداری پس از هفته ششم را ممنوع اعلام کرد. مخالفان این تصمیم در نیویورک تظاهرات کردند. گزارش اینترنشنال خانمی ۹ ماهه حامله بود همونطور که دست به شکمش میکشید میگفت من همین الان هم حق این رو باید داشته باشم اگر بخوام بتونم بچه رو سقط کنم!!تا یه سنی از جنین قابل درکه ولی واقعا طرفداران سقط میفهمن چی میگن؟لابد بچه بدنیا هم اومد میگن چون ما باید بزرگ کنیم حق داریم بکشیم تولیدکننده انواع ظروف یکبار مصرف در تهران و اطراف ارسال به تمام نقاط ایران تلفن : 02165735112 | 02165735113 تولیدکننده_ظروف_یکبارمصرف ظروف_یکبارمصرف

خواندن در ۱ دقیقه

خبرگزاری دولتی ایرنا روز چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ از توقف ارائه گزارش رسمی از آمار تلفات ناشی از الکل از سه روز قبل خبر داد

در حالی‌که منابع غیررسمی از افزایش شمار قربانیان و مسموم‌شدگان الکل‌های دست‌ساز در استان هرمزگان حکایت دارد خبرگزاری دولتی ایرنا روز چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ از توقف ارائه گزارش رسمی از آمار تلفات ناشی از الکل از سه روز قبلو مدعی شده است که اطلاع‌رسانی در این‌باره از ۱۲ اردیبهشت «متوقف شده» است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان در آخرین اطلاع‌رسانی تعداد جان‌باختگان الکل دست‌ساز در این استان را هشت نفر و تعداد افراد بستری‌شده در آی سی یو را ۱۷ نفر اعلام کرده و گفته بود از مجموع ۵۹ نفر مسموم‌شده دستکم ۳۰ نفر تحت دیالیز قرار گرفته‌اند.

این در حالی است که برخی منابع آمار واقعی مسموم‌شدگان و تلفات ناشی از مسمومیت با متانول را بیش از آمارهای رسمی اعلام می‌کنند.

فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس شامگاه دوشنبه اعلام کرده بود که هشت نفر از عوامل توزیع‌کننده مشروبات الکلی شناسایی و دستگیر شده‌ و در بازرشی از منازل این افراد ۱۲۷۸ لیتر مشروب الکلی پیدا شده است.

انقلاب ۱۳۵۷ در ایران با ممنوعیت فروش و واردات مشروبات الکلی همراه بود و تهیه و فروش و مصرف این کالا جرم‌انگاری شده است.

همین امر موجب شده است که تولیدات غیراستاندارد نوشیدنی‌های الکلی در ایران هر سال عده‌ای از مصرف‌کنندگان را با خطر مرگ مواجه کند.

در خرداد سال گذشته نیز دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از مسمومیت ۱۹ نفر به دلیل مصرف این مشروبات و مرگ دست‌کم یک نفر طی یک هفته در این استان خبر داده بود.