خبرگزاری دانشجو در دو پرونده مجرم شناخته شد

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 58 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

«احمد مومنی‌راد»، سخن‌گوی هیات منصفه دادگاه_مطبوعات گفت که خبرگزاری «دانشجو» در دو عنوان اتهامی مجرم شناخته شده است. اتهامات این خبرگزاری 'نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی' و ' افتر' ذکر شده است اطلاع_رسانی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

«احمد مومنی‌راد»، سخن‌گوی هیات منصفه دادگاه مطبوعات گفت که خبرگزاری «دانشجو» در دو عنوان اتهامی مجرم شناخته شده است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، روز یکشنبه ۳۰آذر۱۳۹۹ در «شعبه ۹ دادگاه کیفری یک» استان تهران به ریاست قاضی «محمدی کشکولی» دو پرونده مطبوعاتی مورد بررسی قرار گرفت. احمد مومنی راد، عضو هیات منصفه دادگاه مطبوعات در خصوص این پرونده‌ها توضیح داد: «مدیر مسئول خبرگزاری دانشجو و مصاحبه‌شونده دو متهم یکی از پرونده‌ها بود که به اتهام "نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی" رسیدگی شد و هیات منصفه به‌اتفاق آرا متهمان را مجرم ندانست.»

او توضیحی در خصوص جزییات پرونده ارائه نکرد و ادامه داد: «پرونده دوم نیز مربوط به مدیر مسئول خبرگزاری دانشجو با دو عنوان اتهامی " افتر" و "نشر اکاذیب به قصد اضرار به غیر" مورد رسیدگی قرار گرفت و هیات منصفه در دو اتهام یادشده، متهم را به‌اتفاق آرا مجرم دانست و همچنین به‌اتفاق آرا متهم را در هر دو اتهام مستحق تخفیف ندانست.»

خبرگزاری دانشجو در سال ۱۳۸۲ و با عنوان «شبکه خبر دانشجو» فعالیت حرفه‌ای خود را شروع کرد و در سال ۱۳۹۲ با اخذ مجوز خبرگزاری از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت خود را ادامه داده است. از این خبرگزاری مانند «فارس» و «تسنیم» در ردیف رسانه‌های نزدیک به «سپاه پاسداران» یاد می‌شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.