خبرهای ضدونقیض از توقیف «برادران لیلا» پس از نمایش در جشنواره کن

10/03/1401 04:13 ب.ظ

تهیه‌کننده فیلم «برادران لیلا» خبر توقیف این فیلم را «گمانه‌زنی» خواند اما روزنامه جام‌جم مدعی شد این فیلم بایگانی می‌شود چون «پیش از حضور در کن برای پروانه نمایش اقدام نکرده است».

تهیه‌کننده فیلم «برادران لیلا» خبر توقیف این فیلم را «گمانه‌زنی» خواند اما روزنامه جام‌جم مدعی شد این فیلم بایگانی می‌شود چون «پیش از حضور در کن برای پروانه نمایش اقدام نکرده است». عکسی که از سیاوش بهرامی، زندانی سیاسی جان‌باخته در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

یک روز پس از اعلام خبر مرگ مشکوک سیاوش بهرامی، زندانی سیاسی کُرد که چند روز پیش از زندان آزاد شده بود، نزدیکان او می‌گوید که مرگ او بر اثر تزریق آمپول در زندان رخ داده است.

به گزارش سایت حقوق بشری «هه‌نگاو» آقای بهرامی ۲۵ ساله روز شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱‍ سه روز پس از آزادی از زندان پاوه «در حالی که هیچ‌گونه نشانه‌ای از بیماری و درد نداشت، به‌طور ناگهانی در خانه برادرش جان باخته و ساعتی بعد جسد او کاملاً کبود شده است.»

به گفته این منبع، پزشک قانونی دلیل مرگ این زندانی سیاسی را «سکته قلبی» عنوان کرده، این در حالی است که به گفته خانواده آقای بهرامی او سابقه هیچ‌گونه عارضه قلبی نداشته و آن‌ها بر این باورند که در زندان به او «آمپول» تزریق شده است. headtopics.com

James Joyce once said if Dublin 'suddenly disappeared from the Earth it could be reconstructed out of my book.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

ابراز «نگرانی عمیق» اتحادیه اروپا از توقیف نفتکش‌های یونان توسط ایرانبیانیه اتحادیه اروپا می‌گوید: آزادی دریانوردی و جریان آزاد تجارت اصول اساسی اتحادیه اروپا است: ما همچنین از نزدیک با مقامات یونان در رابطه با وضعیت نفتکش «لانا» در تماس هستیم. حتما' این کارو بکنین یونان بیچاره رو انداختین تو هچل خیلی نامردیه برای دلداری تماس هم نگیرید اتحادیه پوشالی حق ندارد از قوانین حرف بزند کسی که باد می‌کارد طوفان درو میکند تا دیگه یونان یا هرکس از این غلط ها نکند

ابراز نگرانی اتحادیه اروپا از توقیف کشتی‌های یونانی توسط ایران | DW | 29.05.2022اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای مراتب نگرانی شدید خود را از توقیف دو کشتی یونانی در آب‌های خلیج فارس توسط سپاه پاسداران اعلام کرد. در این بیانیه از ایران خواسته شده با حل سریع این موضوع از تنش‌ها بکاهد. اتحاديه اروپا گ و ه خورد خودشون تا الان هر مدل ك س كشي برا اين بي پدرومادركردن الان زر زيادي ميزنن چرا اتحاذيه اروپا حرفي از ابادان مظلوم نميزنه چراسركوب رو تو ايران سانسور ميكنه ؟ iran اخیرآ سفرهای مقامات اتحادیه اروپا برای به نتیجه رساندن برجام سفرهایی داشتند حتمآ ازراهای دیگر مثل تلفن هم کارهایی کردند، این له له زدن مماشات گران باعث شده تادست به دزدی دریائی بزند حکومت آخوندی فقط زبان زورمیفهمدوبس ... خورد؛ جماعت پرروی عهدشکن بی شخصیت و دنباله روی نوکرمآب.

توقیف کشتی حامل بیش‌ از 100هزار لیتر سوخت در جزیره قشممجتبی قهرمانی، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از توقیف یک لنج حامل 106 هزار و پانصد لیتر سوخت در آب‌های جزیره قشم خبر داد.به گزارش خبرگزاری «تسنیم»، دوشنبه

بازپرس پرونده برادران شیری: اگر ناراضی هستید از این مملکت برویددر پی مراجعه خانواده «داوود شیری» و «ایوب شیری»، به دادسرای عمومی و انقلاب تبریز برای پیگیری دلایل بازداشت این دو فعال مدنی، بازپرس پرونده در واکنش به اعتراض این خانواده گفته است: «اگر از شرایط موجود ناراضی هستید از این مملکت بروید.» اخبار_ایران کسی که باید بره این مزدور های خامنه ای هستن نه مردم‌شریف و وطن پرست ایران

برخی پزشکان به‌جای استفاده از کارتخوان از بیمار دلار می‌گیرند!مدیر دفتر بازرسی، مبارزه با فرار مالیاتی و پولشویی سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه بیشتر گزارش‌های مردم از فرار مالیاتی به استفاده نکردن پزشکان از کارتخوان مربوط است و برای آن‌ها پیامک اخطار ارسال خواهد شد، گفت: برخی از مراکز درمانی و کلینیک‌ها به‌جای کارتخوان، افراد را به خرید دلار برای پرداخت هزینه خدمات درمانی وادار کرده‌اند. جدیدا مد شده سکه می گیرن سازمان امور مالیاتی قلابی ۴۳ سال خودتون رژیم ایران دوست داشتید که خدمت به آمریکا کنید و به واقعیت همه شماها عشق تان بهشت دنیاتان آرزوتان آمریکاست که از غارت ایران زندگی شاهان در آمریکا دارید برای همینه کاری کردید پول ملی ایران نابود شود به جاش دلار آمریکا ارزش پیدا کند بعضی از لاکچری فروشان هم جوانانی را استخدام کرده وبرایشان حساب افتتاح وگردشِ مالیِ شان را با حساب آنان انجام میدهند .

نگرانی نخبگان از آینده مبهم ایران؛ تمایل بیش از ۴۰ درصد دانش‌آموختگان به مهاجرت▪️بررسی نهادهای پژوهشی ایران نشان می‌دهد که بیش از «۴۰ درصد» از اساتید، دانشجویان، محققان، پزشکان، پرستاران و فعالان استارتاپی در حوزه‌های مختلف «میل به مهاجرت» دارند که اکثر آنها «مشکلات کشور» را از دلایل عمده مهاجرت خود اعلام می‌کنند.

خانواده سیاوش بهرامی: مرگ او پس از آزادی، براثر تزریق آمپول در زندان بود

عکسی که از سیاوش بهرامی، زندانی سیاسی جان‌باخته در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

یک روز پس از اعلام خبر مرگ مشکوک سیاوش بهرامی، زندانی سیاسی کُرد که چند روز پیش از زندان آزاد شده بود، نزدیکان او می‌گوید که مرگ او بر اثر تزریق آمپول در زندان رخ داده است.

به گزارش سایت حقوق بشری «هه‌نگاو» آقای بهرامی ۲۵ ساله روز شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱‍ سه روز پس از آزادی از زندان پاوه «در حالی که هیچ‌گونه نشانه‌ای از بیماری و درد نداشت، به‌طور ناگهانی در خانه برادرش جان باخته و ساعتی بعد جسد او کاملاً کبود شده است.»

به گفته این منبع، پزشک قانونی دلیل مرگ این زندانی سیاسی را «سکته قلبی» عنوان کرده، این در حالی است که به گفته خانواده آقای بهرامی او سابقه هیچ‌گونه عارضه قلبی نداشته و آن‌ها بر این باورند که در زندان به او «آمپول» تزریق شده است.

رسانه‌ها پیشتر احتمال داده بودند که آقای بهرامی خودکشی کرده است، اما خانواده او این خبر را رد می‌کنند.

در همین حال، تهدید خانواده او از سوی نهادهای امنیتی مبنی بر رسانه‌ای نکردن این خبر، شائبه قتل عمد او را تقویت کرده است.

سیاوش بهرامی از پیروان آیین یارسان در کرمانشاه، اسفند پارسال حین رفتن به اقلیم کردستان توسط نیروهای اداره اطلاعات در مرز نوسود بازداشت شد و تا ۵ خرداد امسال در زندان مرکزی پاوه به‌سر می‌برد. او پیشتر مدتی عضو حزب آزادی کُردستان (پاک) در اقلیم کُردستان بود و پس از جدایی از این حزب به کرمانشاه بازگشته بود.

وخامت حال و مرگ زندانیان سیاسی در ایران به دلیل عدم رسیدگی به بیماری آن‌ها در زندان یا تزریق اشتباهی دارو، هم‌چنین شکنجه و ضرب و شتم ماموران و مسئولان زندان پیش از این سابقه دارد.مهدی صالحی

، زندانی سیاسی محکوم به اعدام و از بازداشت‌شدگان اعتراضات دی‌ ۹۶ که «بر اثر تزریق داروی اشتباه» به اغما رفته بود، اواخر فروردین امسال در بیمارستان جان باخت.

سازمان عفو بین‌الملل در یک گزارش تحقیقی که ۲۳ فروردین امسال منتشر کرد، از مستند کردن مرگ عمدی «نزدیک به یک‌صد زندانی بیمار در زندان‌های ایران» خبر داده بود.