خبرنگار شرق در اوین هم‌چنان از خدمات پزشکی محروم است

26/04/1398 06:44:00 ب.ظ

وکیل مدافع «مرضیه_امیری»، خبرنگار روزنامه «شرق» گفته است عمده جرایمی که به مرضیه امیری نسبت داده شده، مطبوعاتی و سیاسی هستند و اتهام اصلی او «شروع به برهم زدن امنیت کشور» است. خبرنگاری_جرم_نیست

مرضیه امیری از ۱۸ خرداد، با پایان مراحل بازجویی، از بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ به بند زنان زندان اوین منتقل شده است در حالی که از بیماری رنج می‎برد و نیازمند خدمات پزشکی است.

«آرش دولتشاهی»، وکیل امیری با اشاره به ضرورت مراقبت‎های پزشکی تخصصی از این روزنامه‎نگار در بند، به ایلنا گفته است: «موکل بنده از بیماری صرع رنج می‌برد. او دانشجوی جامعه شناسی و مشغول به حرفه روزنامه‎نگاری با سابقه روشن است و ۱۰ سال سابقه همکاری با رسانه‌ها را دارد.»

دولتشاهی در مورد اقداماتی که برای درمان مرضیه امیری تا امروز انجام شده، گفته است: «مقامات زندان و دادسرا تاکید داشتند که حتما ایشان تحت نظر پزشک متخصص باشد ولی پزشک متخصص کم است و اعزام پزشک هم به زندان دشواری‎های خاص خود را دارد. در زمان اعزام پزشک باید یک مامور مرد و یک مامور خانم بیمار را همراهی کنند و اتاقش تحت نظر باشد. این اسباب زحمت است. در زندان هم دست‎رسی به خدمات پزشکی وجود ندارد و با توجه به این که تحقیقات تمام شده است و بیم فرار موکل من به هیچ عنوان نمی‌رود، اعزام او به بیمارستان مانعی نخواهد داشت.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

کشف یک موشک پیشرفته متعلق به گروه های افراطی در شمال ایتالیاپلیس ضدتروریسم ایتالیا از کشف یک موشک هوا به هوا و تسلیحات پیشرفته دیگر در جریان تحقیق از گروه های راست افراطی در شمال این کشور خبر داده است. به گزارش مقام های پلیس، سه نفر در این عملیات دستگیر شده اند. عملیات پلیس بخشی از تحقیقات درباره ارتباط میان گروه های راست افراطی و جدایی طلبان روس در شرق اوکراین است.

شب‌های تابستان زاینده رودایرنا-اصفهان- با جاری بودن زاینده‌رود به مدت محدود در شب‌های تابستان حال و هوای خاصی به خود گرفته، هر شب مردم در کنار این پل‌های تاریخی به تفریح می‌پردازند. زاینده‌رود یا زنده‌رود، بزرگترین رودخانه فلات مرکزی ایران است که از کوه‌های زاگرس مرکزی به ویژه زردکوه بختیاری سرچشمه گرفته و در کویر مرکزی ایران به سمت شرق حدود ۲۰۰ کیلومتر پیش می‌رود و در نهایت به مانداب گاوخونی می‌ریزد. عکس از رسول شجاعی

به دنبال تهدیدهای طالبان؛ یک رادیوی محلی در افغانستان تعطیل شد🔺 به دنبال تهدیدهای طالبان ؛ یک رادیوی محلی در افغانستان تعطیل شد مدیر رادیو سما گفته است که دلیل تهدیدهای گروه طالبان این است که سه نفر از ۱۶ کارمند این رادیو، زن هستند. گروه طالبان مخالف تحصیل و اشتغال زنان است.

ترس آمریکا از دیپلماسی ظریف

مسیر توسعه از آموزش و پرورش می‌‌گذردمعاون اول رییس جمهور گفت: امروز آموزش و پرورش تبدیل به یک امر مهم در شرق آسیا شده است، زیرا آنها می‌دانند که مسیر توسعه از آموزش و پرورش می‌ گذرد.

مقام محلی افغانستان به دلیل آزار جنسی گردشگر خارجی تعلیق شدمقام‌های محلی ولایت بدخشان در شمال شرق افغانستان تایید کرده که وظیفه ولسوال واخان ولایت بدخشان به دلیل اتهام آزار و اذیت یک گردشگر زن خارجی علیه او، به حالت تعلیق در آمده است. این گردشگر خارجی شکایت کرده که مورد آزار و اذیت جنسی این مقام محلی قرار گرفته است.