خبرهای خوش از واکسن ایرانی کرونا / تزریق نیروهای جدید به بیمارستانها از هفته آینده

20/07/1399 12:44 ب.ظ

وزیر بهداشت: *خبرهای خوشی از واکسن کرونا دارم *به مدیرکل روابط بین الملل دستور دادم به سازمان جهانی بهداشت اعلام کنند که ما فازهای مطالعاتی واکسن را تا کجا رسانده‌ایم *پیشرفت واکسن را به عنوان حرکت عظیم ملی به گوش جهانیان خواهیم رساند

وزیر بهداشت با اشاره به شرایط بسیار سخت کرونا و اهمیت رعایت موارد بهداشتی و دستورالعمل ها از سوی مردم، در عین حال درباره واکسن کرونا ایرانی گفت: خبرهای خوشی از واکسن دارم و به مدیرکل روابط بین الملل دستور دادم به سازمان جهانی بهداشت اعلام کنند که ما فازهای مطالعاتی واکسن را تا کجا رسانده ایم. به این ترتیب پیشرفت واکسن را به عنوان حرکت عظیم ملی به گوش جهانیان خواهیم رساند. وی ضمن تسلیت در خصوص درگذشت استاد شجریان گفت: از دوستداران و خانواده این استاد بزرگ تشکر می‌کنیم که تقاضاهای ستاد ملی مقابله با کرونا را مهم تلقی کردند و در رعایت پروتکل‌های بهداشتی هنگام تشییع پیکر ایشان کوشا بودند.

وزیر بهداشت با اشاره به غیبت روز گذشته خود در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: این غیبت سبب شد تا این اضطراب ایجاد شود که بنده نیز به کرونا مبتلا شده‌ام. من از مردم ایران سپاسگزارم که از دیروز که این شایعه پخش شد اوج محبت خود را به سمت بنده فرستادند. من به عنوان سرباز کوچک این نظام هر کاری هم که برای این مردم می‌کنم باز هم احساس شرمساری در مقابل آتش‌فشان محبت مردم دارم. در طول این هشت ماه گذشته شبانه‌روزی در حال خدمت به مردم بوده‌ایم. مدت‌ها قبل به دلیل کوهنوردی عارضه‌ای در کمر بنده ایجاد شده بود که طی سفرهای استانی اخیر که طولانی مدت با ماشین انجام شد، مجددا عود کرد. از سوی دیگر جلسه‌ای با افرادی داشته‌ام که پاسخ تست کرونایشان مثبت شده بود، بنابراین خود را ملزم دانستم که تست داده و در جلسه دیروز شرکت نکنم که خوشبختانه دیشب متوجه شدیم که تست بنده منفی بوده و اکنون در خدمتتان هستم.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

دروغ خفه شو بابا حقوق پرستارها رو‌نمیتونید بدید واکسن بسازین.. گم شین 😂🤣😂🤣 گه نخور بابا شما فکر کن ما باور میکنیم !!!! همه‌ش ادعا! همه‌ش گنده‌گوزی! به گوش جهانیان؟!! جمع کنید کاسه کوزه‌هاتون رو کس‌خول‌ها... بعد از چندین سال از کشف وساخت واکسن آنفولانزا این وضعیت حال حاضر کشورمونه که هیچی نیست احتمالا آقای ظریف از سفرچین با دست پر برگشته

خدا کنه 🤣🤣 بسه شامورتی بازی مثل مستعان؟؟؟

شمار مبتلایان به کرونا در تاجیکستان به 10 هزار و 137 نفر رسید

شمار مبتلایان به کرونا در اسرائیل همچنان رو به افزایش است

ثبت بیش از 20 هزار مورد ابتلا به کرونا در فرانسه طی یک روز

بیش از 9 صد مبتلا به کرونا طی شبانه‌روز گذشته در آمریکا جان باختند

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 293 هزار و 145 نفر افزایش یافتشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه با ترخیص 1391 بیمار دیگر از بیمارستان‌ها به 293 هزار و 145 نفر افزایش یافت

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز 37 میلیون و 475 هزار نفر گذشت

به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی ضمن تبریک روز تولد خواجه حافظ شیرازی و تشکر از اصحاب رسانه برای پوشش خبری مناسب در ایام کرونا گفت:‌ بسیار متأسفم که مجبور بودیم امسال اربعین را به شکل متفاوتی تجربه کنیم و عشاق امام حسین (ع) که مشتاق خدمت به زائران ایشان بودند، نتوانستند به زائران خدمت‌گذاری کنند. اما همکاران من به عنوان مدافعین سلامت از طریق دیگری در بیمارستان‌ها به مردم خدمت کردند. من از تمام دستگاه‌های نظارتی و انتظامی تشکر می‌کنم که در برخورد با کسانی که بدون توجه به توصیه‌ها در حال حرکت به سوی مرزها بودند، به شکل کوشا عمل کردند و از راهپیمایی در سطح شهرها نیز جلوگیری کردند.

وی ضمن تسلیت در خصوص درگذشت استاد شجریان گفت: از دوستداران و خانواده این استاد بزرگ تشکر می‌کنیم که تقاضاهای ستاد ملی مقابله با کرونا را مهم تلقی کردند و در رعایت پروتکل‌های بهداشتی هنگام تشییع پیکر ایشان کوشا بودند.

وزیر بهداشت با اشاره به غیبت روز گذشته خود در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: این غیبت سبب شد تا این اضطراب ایجاد شود که بنده نیز به کرونا مبتلا شده‌ام. من از مردم ایران سپاسگزارم که از دیروز که این شایعه پخش شد اوج محبت خود را به سمت بنده فرستادند. من به عنوان سرباز کوچک این نظام هر کاری هم که برای این مردم می‌کنم باز هم احساس شرمساری در مقابل آتش‌فشان محبت مردم دارم. در طول این هشت ماه گذشته شبانه‌روزی در حال خدمت به مردم بوده‌ایم. مدت‌ها قبل به دلیل کوهنوردی عارضه‌ای در کمر بنده ایجاد شده بود که طی سفرهای استانی اخیر که طولانی مدت با ماشین انجام شد، مجددا عود کرد. از سوی دیگر جلسه‌ای با افرادی داشته‌ام که پاسخ تست کرونایشان مثبت شده بود، بنابراین خود را ملزم دانستم که تست داده و در جلسه دیروز شرکت نکنم که خوشبختانه دیشب متوجه شدیم که تست بنده منفی بوده و اکنون در خدمتتان هستم.

نمکی با اشاره به جلسه روز گذشته ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: در جلسه ستاد ملی اتفاقات جدیدی افتاد. مدتهاست که عرض می کنم برای مقابله و مبارزه با یک اپیدمی فقط و فقط تقاضا و تمنا و خواهش، مشکل گشا نیست. موج های زیادی را در این مدت تحمل کردیم و همکارانم به صورتی نفس گیر و به طور شبانه روزی آن را جمع و جور کردند و شرمسار همکاران عزیز و بزرگواریشان هستم که موجهای پیاپی که البته بیشترش هم به دلیل عدم رعایت دستورالعمل هاست را جمع وجور کردند و تا نفسی تازه کنند، موج جدید آغاز می شود.

وی ادامه داد: همه معتقدیم تا می توانیم نباید از شیوه های پلیسی برای اعمال شیوه نامه ها استفاده کنیم؛ به خصوص رییس جمهور اعتقاد دارند مردم باید محترم شمرده شوند و کمتر از شیوه های خشونت آمیز و سخت و انقباضی استفاده شود و ما هم بر همین معتقدیم. اما در یک مطالعه میدانی هیچ کدام از کشورهای مدعی دموکراسی را نمی شناسید که اپیدمی را فقط با خواهش و تمنا جمع کرده باشند؛ هرچند که عده زیادی رعایت می کنند، اما عده ای هم رعایت نمی کنند و همه را گرفتار می کنند.

وزیر بهداشت گفت: خود دیدم جوانی در صف نانوایی به یک بازنشسته که گفت چرا ماسک نمیزنی، بیشترین اهانت را کرد. نانوا هم امکان بیرون آمدن از مغازه و برخورد را نداشت. ما کار نظارت را به اصناف سپردیم و اصناف اثبات کردند که آنچه باید، اجرایی نمی شود. همچنین ۷۰۰۰ کارشناس ناظر بهداشت محیط داریم که اگر همه را هم برای کسبه و اماکن بسیج کنیم، مسلما این تعداد کافی نخواهد بود.

وی افزود: بر همین اساس ما در این دوره تقاضا کردیم از نیروی انتظامی، سازمان بسیج و سازمان های مردم نهاد و سایرین که به عنوان ضابط کمک بگیریم و اعمال جرایم را سخت تر کنیم. قرار شد این کار با تهران به عنوان کلانشهری که در سراسر کشور تاثیر می گذارد، شروع شو و قطعا در کلانشهر های دیگر کار را توسعه خواهیم داد.

وزیر بهداشت گفت: از مردم عزیز تقاضا می کنم که مراعات کنند. ما در شرایط بسیار سخت قرار گرفتیم. ویروس دچار دگرگونی های موتاسیونی شده است البته هنوز موتاسیون ها طوری نیست که در بیماری زایی ویروس اتفاقات بزرگی افتاده باشد و فقط در سرعت انتشار ویروس تاثیر گذاشته و البته جوان ترها را نیز بیشتر گرفتار می کند.

وی همچنین درباره واکسن کرونا ایرانی گفت: خبرهای خوشی از واکسن دارم و به مدیرکل روابط بین الملل دستور دادم که به سازمان جهانی بهداشت اعلام کنند که ما فازهای مطالعاتی واکسن را تا کجا رسانده ایم. به این ترتیب پیشرفت واکسن را به عنوان حرکت عظیم ملی به گوش جهانیان خواهیم رساند.

وی با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر پر شدن تخت‌های بیمارستانی از بیماران کرونا و عدم پذیرش بیماران جدید، گفت: به هیچ عنوان چنین نیست که بیمار جدید پذیرش نشود این به آن معنا نیست که بیمارستانی از پذیرش بیمار معذور باشد. تخت‌های خالی وجود دارد اما معنایش این نیست که مجاز هستیم که بیمار شویم. دو روز گذشته در تهران بیش از 5000 تخت بیمارستانی پر شد؛ اما می‌خواهیم به مردم بگوییم که ضمن آنکه نگران بیماری باشند اما اضطراب درمان و تخت را از خود دور کنند. من به عنوان سرباز کوچک آن‌ها محکم ایستاده‌ام و به آن‌ها می‌گویم نگران کمبود تخت نباشید.

وزیر بهداشت با اشاره به اقدامات اخیر وزارت بهداشت در زمینه تأمین دارو نیز بیان کرد: تمام تلاش و تقلای خود را می‌کنم و امیدوارم که برای تأمین دارو مشکلی نداشته باشیم. در خصوص آمریکا باید بدانید که هیچ گاه ما را از تحریم درنیاوردند و اینکه می‌گویند دارو تحریم نیست، یک دروغ بزرگ است. آمریکا ظالمانه‌ترین تحریم‌ها را علیه این مردم اعمال کرده است. من در یادداشت‌های خودم به این موضوع اشاره کرده‌ام و روزی آن‌ها را منتشر خواهم کرد. بدانید که سفاک‌ترین رژیم گروهی است که با ترامپ کار می‌کند.

وی ادامه داد: خوشبختانه تاکنون با لطف خداوند و تدبیر اتخاذ شده توانسته‌ایم دارو را به دست مردم برسانیم. البته در زمینه ساخت دارو در کشور نیز فعالیت‌های مهمی داریم تا جایی که در آینده می‌توانیم شاهد صادرات دو داروی «فاویپیراویر» و «رمدسیویر» باشیم. از 16 شهریورماه اتفاقات خوبی در حوزه ارز دارو در حال رخ دادن است و خبرهای خوشی نیز درباره واکسن داریم که طی هفته‌های آینده اعلام خواهد شد. تا به عنوان حرکت عظیم ملی آن را به گوش جهانیان برسانیم.

وزیر بهداشت با اشاره به پرداخت سه ماه از معوقه پرستاران و پزشکان بیان کرد: با توجه به صدور مجوزهای استخدامی از هفته بعد برای تزریق نیرو اقدام خواهیم کرد.

وی در ادامه سخنان خود گفت: هر گاه که رعایت پروتکل‌های بهداشتی کاهش یافت تأثیر آن را با افزایش ابتلا به بیماری و مرگ و میر شاهد بودیم. در حال حاضر رعایت پروتکل‌های بهداشتی نسبت به یک ماه قبل بسیار کاهش یافته است که با تدابیر اتخاذ شده امیدواریم این موضوع برطرف شود.