خاورمیانه؛ مبارزه برای امنیت غذایی با رهیافت‌های متفاوت | DW | 17.04.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 67 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 30%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کشورهای عربی می‌خواهند خود را از وابستگی به واردات مواد غذایی برهانند تا در اثر جنگ اوکراین دچار مضیقه گندم نشوند. در این تلاش‌ها رهیافت‌های امیدبخشی به کار می‌رود، اما چشم‌اندازی برای یک خودکفایی کامل دیده نمی‌شود.

جنگ اوکراین و مشکلات مربوط به واردات گندم، دولت‌های خاورمیانه را برآن داشته تا استقلال در تأمین مواد غذایی را در صدر اولویت‌های خود قرار دهند.

بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول، پیش از آن‌که با اعتبارات مالی موافقت کنند، می‌گویند باید تغییرات اقتصادی و ساختاری در این کشور صورت گیرد. اما چشم‌اندازی در این زمینه دیده نمی‌شود، زیرا لبنان چه به لحاظ سیاسی و چه اقتصادی در آستانه فروپاشی است. لیره لبنان طی سه سال گذشته ۹۰ درصد ارزش خود را در قبال دلار آمریکا از دست داد، به طوری که واردات مواد غذایی برای جمعیت این کشور تقریبا غیرممکن شده است. این امر اما می‌تواند به کشت و تولید مواد غذایی درون کشور رونق بدهد.

زیاد ابی شاکر در سال ۲۰۲۱ پنج مزرعه عمودی طراحی و راه‌اندازی کرد و هفت مورد دیگر برای سال جاری در دست ساخت دارد.نمونه دیگر، یک تعاونی واقع در شرق بیروت است که انواع بذرهای قدیمی را تولید می‌کند. این تعاونی با نام"بذورنا جذورنا" از سال ۲۰۱۶ بدین سو گسترش قابل توجهی یافته است. یک کشاورز می‌گوید"در سال ۲۰۲۱ سطح تقاضا برای بذرهای قدیمی بسیار بالا بوده است".

این کارشناس مصری می‌گوید: «این، علاوه بر ۶۰۰هزار هکتاری است که ما در سال‌های گذشته از آن بهره‌برداری می‌کردیم.» گندم نه تنها در دلتای حاصلخیز مصر، بلکه همچنین در مناطق مصر علیا نیز کشت می‌شود، هرچند که زمین خشک این مناطق به کود بیشتری نیاز دارد.دولت مصر در حمایت از تولید داخلی، بذر تأیید و گواهی شده در اختیار کشاورزان می‌گذارد و این بذر، سطح محصول را افزایش می‌دهد. دولت همچنین تعهد داده که بیش از شش میلیون تن گندم را با قیمت ثابت از کشاورزان خریداری کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

💢️ آلمان موشک و پهپاد دارد ولی روغن ندارد .😂

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تجمع در سوئد برای سوزاندن قرآن منجر به درگیری و زخمی‌شدن ماموران پلیس شددرگیری در حاشیه یک تجمع اعتراض‌آمیز در شهر لینکوپینگ واقع در سواحل شرقی سوئد که قرار بود در آن قرآن سوزانده شود، منجر به مجروح شدن سه پلیس و بازداشت دو نفر از معترضان شد. بر... روزی رو میبینم که توو اروپا بخاطر روزه‌خواری شلاق‌تون بزنن این فرد را هم باید مثل سلمان رشدی مرتد اعدام کرد سوزاندن گناه دارد و به محیط زیست خسارت می زند و گازهای ناسالم تولید می کند، اما مثلا کاغذ توالت باز هم خدمتی به انسانیت می کند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

جنگ در اوکراین؛ هشدار زلنسکی به قطع مذاکرات با روسیه در صورت سقوط ماریوپلحمله نظامی روسیه به اوکراین در شرایطی پنجاه و دومین روز خود را پشت سر می‌گذارد که نیروهای روسی با تمرکز بر شرق قصد دارند تا نیروهای اوکراینی را از این ناحیه عقب برانند. 😂😂😂😂😂😂🍆🍆🍆 دلقک 🍆
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

راهپیمایی علیه راست افراطی در سراسر فرانسه: «فاشیسم به در خانه‌مان رسیده است»روز شنبه هزاران نفر در فرانسه علیه فضای سیاسی و اجبار به انتخاب میان امانوئل ماکرون و مارین لوپن به خیابان‌ها آمدند. در حالی‌که گروهی می‌گویند برای اجتناب از پیروزی لوپن، راهی جز رای به ماکرون ندارند، نتایج نظرسنجی‌ها حاکی از تحریم گسترده دور دوم انتخابات از سوی بخش قابل توجهی از شهروندان است. یک بار نشد عین آدم از این تصاویر زیبا برامون پخش کنید تحریم یعنی رای به لوپن یعنی چی؟ :)))))) مگه انتخابات نیست؟ خب رای نیاوره کاندیداتون این حرکتا چیه؟ :))))))))))))))
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تجمع شهروندان در شهرکرد در اعتراض به انتقال آبدر پی انتشار ویدیوهایی از آب‌گیری تونل انتقال آب گلاب ۲، روز یک‌شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۱،شماری از شهروندان در شهرکرد، با تجمع و در دست داشتن پلاکاردهایی، در یکی از میدان‌های این شهر، نسبت به انتقال آب، اعتراض کردند. بحران_آب
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پاپ در «عید پاک جنگ» به قربانیان تهاجم روسیه به اوکراین ادای احترام کرد🔺پاپ در «عید پاک جنگ» به قربانیان تهاجم روسیه به اوکراین ادای احترام کرد پاپ فرانسیس در مراسم عید پاک از رهبران جهان خواست ندای مردم برای صلح در اوکراین را بشنوند و از روسیه به دلیل کشاندن این کشور به یک درگیری «بی‌رحمانه» انتقاد کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

روسیه به جمهوری چک در مورد انتقال تسلیحات دوران شوروی به اوکراین هشدار دادوزیر خارجه جمهوری چک روز شنبه گفت که مسکو به پراگ هشدار داده است که از انتقال تسلیحات مربوط به پیمان ورشو با اتحاد جماهیر شوروی به کشورهای ثالث خودداری کند. با این حال، یان...
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »