خانه‌های دکمه‌ای از جاذبه‌های گردشگری آنتالیا

23/03/2021 01:27:00 ب.ظ

آنتالیا, گردشگران

خانه‌های دکمه‌ای از جاذبه‌های گردشگری آنتالیا خانه‌های دکمه‌ای در شهرستان‌های آکسکی و ایبرادی استان آنتالیا ترکیه با قدمت 300 ساله مورد استقبال گسترده گردشگران و دوستداران هنر عکاسی قرار دارد.

23.03.2021آنتالیا/ خبرگزاری آناتولیخانه‌های دکمه‌ای در شهرستان‌های آکسکی و ایبرادی استان آنتالیا با قدمت 300 ساله که به دلیل نمای قطعات چوبی در اسکلت آن به این نام شهرت دارد، مورد استقبال گسترده گردشگران و دوستداران هنر عکاسی قرار دارد.حسن علی کورت، فرماندار شهرستان ایبرادی در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: ساخت خانه‌های دکمه‌ای قرن‌ها است که در این شهرستان ادامه دارد.

وی افزود: با استقبال گردشگران برای اقامت در این خانه‌های تاریخی، مرمت این بناها انجام شد. با کاهش محدودیت‌های کرونایی استقبال گردشگران برای اقامت‌های کوتاه مدت در این خانه‌ها افزایش یافته‌است.کورت اذعان داشت: پس از غار آلتین‌بشیک در شهرستان ایبرادی، خانه‌های تاریخی دکمه‌ای مورد توجه و استقبال گسترده گردشگران قرار دارد، پیش از پاندمی میزبان بیش از 100 هزار گردشگر بودیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

غار «کاراجا»؛ یکی از جاذبه‌های گردشگری ترکیه به روی گردشگران باز شدغار «کاراجا» در استان گوموش‌خانه ترکیه با اتخاذ تدابیر بهداشتی در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا بار دیگر به روی گردشگران گشوده شد. - خبرگزاری آناتولی

جودو؛ ایتالیا در پایان گرند اسلم آنتالیا صدر جدول مدال ها را تصاحب کردعنوان بهترین ورزشکار مرد روز پایانی تورنمنت آنتالیا به تامرلان باشایف از روسیه تعلق گرفت که موفق شد مدال طلای سنگین ترین وزن مسابقات را به گردن اندازد.

ثابت کنیم گردشگری موجب شیوع کرونا نمی‌شودمعاون گردشگری با اشاره به جریان سفرها در نوروز امسال و با این پیش‌بینی که روزهای خوش برای گردشگری ایران در پیش است، گفت: در سال جدید اعتماد مردم و مسؤولان را به اثرات کم گردشگری در شیوع ویروس کرونا، ‌جلب می‌کنیم.

هیچ راه فراری از مالیات بر خانه‌های خالی وجود ندارد/ املاک اموات تعیین تکلیف می‌شوندمعاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تمام خانوار ملزم هستند اطلاعات و آدرس محل سکونت خود را ثبت کنند بنابراین هیچ خانواده‌ای نمی‌تواند با اطلاعات هویتی مشابه در دو محل، سکونت داشته باشد چراکه قطعا یکی از این واحدها خالی از سکنه حساب می‌شود و مشمول مالیات بر خانه‌های خالی خواهد شد. منتظر خبر خانه های خالی بانکها و موسسات دولتی و سپاه نیز هستند یکدرصد فکر کن برای اون بیناموسی که ۲۰۰۰ تا واحد داره یکریال مالیات بگیرن اینا نه شرف دارن نه ابرو یه عده ادم بیناموس که فقط ضعیف کشی میکنن

جودو؛ درخشش نمایندگان ایتالیا، کانادا و ژاپن در نخستین روز گرند اسلم آنتالیافرانچسکا میلانی از ایتالیا برای رسیدن به فینال مبارزات وزن منهای ۴۸ کیلوگرم کلیه رقبا از جمله پائولا پارتوی آرژانتینی، قهرمان المپیک را شکست داد و با پیروزی در مبارزه نهایی مقابل هموطن اش فرانچسکا جیوردا صاحب گردن آویز طلا شد.

خانه‌های دکمه‌ای در شهرستان‌های آکسکی و ایبرادی استان آنتالیا ترکیه با قدمت 300 ساله مورد استقبال گسترده گردشگران و دوستداران هنر عکاسی قرار دارد.غار «کاراجا» در استان گوموش‌خانه ترکیه با اتخاذ تدابیر بهداشتی در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا بار دیگر به روی گردشگران گشوده شد.باشایف در فینال مبارزات وزن به اضافه یکصد کیلوگرم هیسایوشی هارازاوا از ژاپن را با امتیاز ایپون از پیش رو برداشت و بر سکوی نخست قرار گرفت.به گزارش ایسنا،ولی تیموری در پیامی که به بهانه نوروز ۱۴۰۰ منتشر کرده است،اظهار کرد: سال ۹۹ با همه سختی‌ها و رنج‌ها به پایان آمد و سال ۱۴۰۰ با بارقه‌هایی از امید شروع شده است.

23.03.04.2021 آنتالیا/ خبرگزاری آناتولی خانه‌های دکمه‌ای در شهرستان‌های آکسکی و ایبرادی استان آنتالیا با قدمت 300 ساله که به دلیل نمای قطعات چوبی در اسکلت آن به این نام شهرت دارد، مورد استقبال گسترده گردشگران و دوستداران هنر عکاسی قرار دارد.. حسن علی کورت، فرماندار شهرستان ایبرادی در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: ساخت خانه‌های دکمه‌ای قرن‌ها است که در این شهرستان ادامه دارد. ❮ غار کاراجا در روستای «جبه‌لی» واقع در شهرستان تورول استان گوموش‌خانه، به عنوان یکی از مراکز گردشگری شرق دریای سیاه ترکیه که پس از بازسازی 5 ماهه با اتخاذ تدابیر کرونایی به روی گردشگران و بازدیدکنندگان گشوده شد. وی افزود: با استقبال گردشگران برای اقامت در این خانه‌های تاریخی، مرمت این بناها انجام شد. معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: تمرکز ما برعکس سال گذشته روی اعتمادسازی و تحریک تقاضا خواهد بود، اعتمادسازی در میان مسئولان و مقامات کشوری، اعم از وزارت بهداشت و سایر مقامات تا بدانند گردشگری موجب شیوع ویروس کرونا نمی‌شود، باید در عمل این را ثابت کنیم.

با کاهش محدودیت‌های کرونایی استقبال گردشگران برای اقامت‌های کوتاه مدت در این خانه‌ها افزایش یافته‌است. غار کاراجا در منطقه‌ای بسته 1500 متر مربع از لحاظ حوضچه‌های کوچک، ارتفاع آن از سطح زمین و با داشتن همچنین قندیل‌های سفید رنگ و منحصر به فردش سالانه میزبان ده‌ها هزار گردشگر داخلی و خارجی است. کورت اذعان داشت: پس از غار آلتین‌بشیک در شهرستان ایبرادی، خانه‌های تاریخی دکمه‌ای مورد توجه و استقبال گسترده گردشگران قرار دارد، پیش از پاندمی میزبان بیش از 100 هزار گردشگر بودیم. لطف‌الله یانان‌سوی، مختار محله اورونلوی شهرستان ایبرادی نیز اظهار داشت: تلاش داریم تا هنگام مرمت این خانه‌ها از بافت تاریخی آنها محافظت کنیم. وی همچنین ضمن اشاره به اتخاذ کلیه تدابیر پیشگیری از ویروس کرونا که از طرف وزارت بهداشت کشور مشخص شده است٬ اعلام کرد: استفاده از ماسک برای بازدید کنندگان اجباری است. وی با بیان اینکه قدمت روستا به بیش از 500 سال می‌رسد، گفت: شاهد بازگشت از شهر به روستا هستیم. پس از مرمت و رسیدگی به خانه‌های تاریخی استقبال گردشگران بیشتر شد..

ساکنان محله یک اتاق از خانه خود را برای اقامت گردشگران اختصاص داده‌اند. ما همچنین از کسانی که برای دیدن خانه‌ها به ایبرادی می‌آیند نیز پذیرایی و میزبانی می‌کنیم. .