خانواده مراد طاهباز دولت بریتانیا را به «خیانت» متهم کرد

26/12/1400 02:34 ب.ظ

در پی آزاد نشدن مراد طاهباز، زندانی سه‌تابعیتی محیط زیستی، همزمان با آزادی نازنین زاغری و انوشه آشوری، خانواده او دولت بریتانیا را به «خیانت» متهم کردند.

در پی آزاد نشدن مراد طاهباز، زندانی سه‌تابعیتی محیط زیستی، همزمان با آزادی نازنین زاغری و انوشه آشوری، خانواده او دولت بریتانیا را به «خیانت» متهم کردند. به‌گفته خانواده آقای طاهباز، «از این هماهنگی به ما خبر ندادند جز یک تماس تلفنی کوتاهِ آن قدر دیر با وزیر خارجه بریتانیا که دیگر وقت انجام هیچ کاری نبود. اکنون انگلیسی‌ها فقط می‌گویند که طاهباز مشکل آمریکایی‌ها است».

نازنین زاغری و انوشه آشوری در بریتانیا به خانواده‌های خود پیوستند مراد طاهباز، ۶۶ ساله، یکی از زندانی‌های پرونده فعالان محیط‌ زیستی است که تابعیت سه‌گانه بریتانیا، ایران و آمریکا را دارد و پس از تحمل بیش از چهار سال حبس، اخیراً به‌دلیل وضعیت جسمانی‌اش در مرخصی به سر می‌برد، اما هنوز اجازه خروج از کشور را ندارد.

به‌نوشته گاردین، اختلافات بر سر سرنوشت مراد طاهباز «یکی از موانع» برای حصول توافق میان بریتانیا و جمهوری اسلامی بود، اما دولت انگلیس پس از آزادی نازنین زاغری و انوشه آشوری پیگیری وضعیت او را به آمریکا حواله داده است. headtopics.com

انگار این بدبخت واقعا کاره ای نبوده ک کسی دنبالش نیس

سه تابعیت ؟ عشق مثلثی و مربعی و ... دیده بودیم ، ملیت سه گانه ندیده بودیم

مراد طاهباز که متولد لندن است و تابعیت ایران و آمریکا را هم دارد، یکی از بنیانگذاران مؤسسه «حیات وحش میراث پارسیان» است؛ مؤسسه‌ای که مدیرعامل آن، کاووس سید‌امامی، دو هفته پس از بازداشت خود و همکارانش، در زندان اوین جان باخت.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

مبلغ پرداخت شده از سوی انگلیس ۳۹۰ میلیون پوند است/مراد طاهباز به مرخصی رفته استسخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به پرداخت طلب ایران از سوی انگلیس بعد از سال‌ها، گفت: مبلغ پرداخت شده که حدود ۳۹۰ میلیون پوند است، شامل اصل و فرع بدهی تا روز آخر است. جالبه که حتما یک ریالش تو ایران نمیاد سر راه لبنان رو داریم و تروریست‌های یمن‌و عراق

آزادی نازنین زاغری و انوشه انصاری و مرخصی مراد طاهباز

لیز تراس: به ایران بدهی داریم و بازپرداخت آن اکنون اولویت ماستلیز تراس، وزیر خارجه بریتانیا، روز چهارشنبه اعلام کرد که پرداخت بدهی ۴۰۰ میلیون پوندی لندن به تهران و پرونده نازنین زاغری، زندانی دوتابعیتی در ایران، در اولویت دولت این کشور است. از یه طرف میگن طرف جاسوس نبوده از یه طرف حاضرن براش انقد پول بدن، بریتانیا حاضره برای تمام اتباعش انقد هزینه کنه؟ عمرا هرزه زباله....

انگلیس: بدهی تاریخی خود به ایران را تسویه کردیموزیر خارجه انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور 'بدهی‌ تاریخی‌' خود به ایران را تسویه و آزادی دو زندانی دوتابیعتی در ایران را تایید کرد. 'بدهى تاريخى' كم لطفى است، دولت فخيمه انگليس بيش از ابن به كشور و ملت ما خيانت كرده و به سبب اين خيانت نسل اندر نسل به ايران و ايرانى بدهكار است!نازنین_زاغری

'پاسپورت نازنین زاغری به او برگردانده شد' | DW | 15.03.2022به گفته یک نماینده مجلس بریتانیا، نازنین زاغری پاسپورتش را پس گرفته است. مقامات ایران هنوز این خبر را تایید نکرده‌اند.

دولت بریتانیا به داوطلبان میزبانی از پناهجویان اوکراینی پول می‌دهداین کمک مالی برای تشکلات، نهادها و انجمن‌های محلی که از پناهجویان اوکراینی میزبانی کنند به ازای هر پناهجو ۱۰ هزار پوند یا ۱۱ هزار و ۹۰۰ یورو تعیین شده است. تفاوت در موی بلوند ‌و موی سیاه! پناهجویان افغانستان و عرب را سر مرزها با گلوله میزنند یا قایق شان را با نیزه سوراخ میکنند که حتی پای شان هم به مرزهای اروپا نرسد.