خانواده «نازنین محمد نژاد»: او از داشتن وکیل محروم است

07/11/1399 05:41 ب.ظ

الهام، خواهر نازنین_محمدنژاد، با انتشار یک توییت نوشته است با گذشت ۵۰ روز از بازداشت، خواهرش همچنان از داشتن وکیل محروم است. «۵۰ روز تمام در انفرادی بدون ارائه حتی یک دلیل به خانواده یا اجازه دسترسی وکیل مستقل به پرونده.» اطلاع_رسانی خبرنگاری_جرم_نیست

الهام محمدنژاد، خواهر نازنین محمدنژاد، نویسنده و دانشجوی زندانی در بند دو الف زندان اوین، با انتشار یک توییت نوشته است با گذشت ۵۰ روز از بازداشت، خواهرش همچنان از داشتن وکیل محروم است.الهام محمدنژاد روز سه‌شنبه ۷بهمن۱۳۹۹، با اعلام این خبر د صفحه شخصی خود در توییتر است: «۵۰ روز تمام در انفرادی بدون ارائه حتی یک دلیل به خانواده یا اجازه دسترسی وکیل مستقل به پرونده.»

الهام محمدنژاد روز سه‌شنبه ۷بهمن۱۳۹۹، با اعلام این خبر د صفحه شخصی خود در توییتر است: «۵۰ روز تمام در انفرادی بدون ارائه حتی یک دلیل به خانواده یا اجازه دسترسی وکیل مستقل به پرونده.» خواهر این دانشجوی زندانی گفته که این «شکنجه مدام و شرایط دوزخی»، نمود غیر عادی‌ترین مواجه حکومت با شهروندانش است.

«نازنین محمدنژاد» در تاریخ ۱۸آذر۱۳۹۹ توسط ماموران سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شد. ماموران در این بازداشت شبانه برخی وسایل شخصی او، از جمله کارت عابربانک تا سی‌دی‌ها، دست نوشته‌ها و لپ‌تاپ او را با خود بردند.

این نویسنده متولد اسفند ۱۳۶۶ در ماهشهر و ساکن تهران است. او در زمان تحصیل، در «دانشگاه تهران» به دلیل فعالیت‌های دانشجویی و مقالاتی که در نشریات دانشجویی منتشر می‌کرد، به مدت یک سال از تحصیل محروم شد. این فعال دانشجویی در حال حاضر دانشجوی کارشناسی رشته زبان روسی دانشگاه علامه طباطبایی است. headtopics.

ادامه مطلب:
iranwire »

الهام محمدنژاد، خواهر نازنین محمدنژاد، نویسنده و دانشجوی زندانی در بند دو الف زندان اوین، با انتشار یک توییت نوشته است با گذشت ۵۰ روز از بازداشت، خواهرش همچنان از داشتن وکیل محروم است.

الهام محمدنژاد روز سه‌شنبه ۷بهمن۱۳۹۹، با اعلام این خبر د صفحه شخصی خود در توییتر است: «۵۰ روز تمام در انفرادی بدون ارائه حتی یک دلیل به خانواده یا اجازه دسترسی وکیل مستقل به پرونده.»

خواهر این دانشجوی زندانی گفته که این «شکنجه مدام و شرایط دوزخی»، نمود غیر عادی‌ترین مواجه حکومت با شهروندانش است.

«نازنین محمدنژاد» در تاریخ ۱۸آذر۱۳۹۹ توسط ماموران سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شد. ماموران در این بازداشت شبانه برخی وسایل شخصی او، از جمله کارت عابربانک تا سی‌دی‌ها، دست نوشته‌ها و لپ‌تاپ او را با خود بردند.

این نویسنده متولد اسفند ۱۳۶۶ در ماهشهر و ساکن تهران است. او در زمان تحصیل، در «دانشگاه تهران» به دلیل فعالیت‌های دانشجویی و مقالاتی که در نشریات دانشجویی منتشر می‌کرد، به مدت یک سال از تحصیل محروم شد. این فعال دانشجویی در حال حاضر دانشجوی کارشناسی رشته زبان روسی دانشگاه علامه طباطبایی است.

نازنین پیش از آن، جز یک بازداشت چند ساعته در جریان اعتراضات پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ موسوم به «جنبش سبز»، سابقه دستگیری نداشته است.

«کانون نویسندگان ایران» بعد از بازداشت نازنین محمدنژاد، در بیانیه‌ای عمده فعالیت او در حوزه نویسندگی را شعر، نقد ادبی، ترجمه مقالاتی درباره زنان، کارگران، تبعیض‌های ساختاری در دانشگاه‌ها و وضعیت معیشت در شهرستان‌های کوچک خوزستان برشمرد.

«شورای صنفی دانشگاه‌های سراسر کشور» هم پیش از این مسئولیت امنیت جانی نازنین محمدنژاد را به‌ویژه در زمان تعطیلی دانشگاه‌های کشور، برعهده نهادهای امنیتی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دانسته بود.