خانه در تهران یک‌ماهه ۱۰ درصد گران شد - BBC News فارسی

07/05/1399 10:36 ب.ظ

خانه در تهران یک‌ماهه ۱۰ درصد گران شد

مسکن باز هم گران شد. آمارهای وزارت راه و شهرسازی ایران نشان می‌دهد متوسط بهای هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در تیرماه به ۲۱ میلیون تومان رسیده که ۱۰ درصد بیشتر از ماه قبل، و یک و نیم برابرِ تیر پارسال است.

داده‌های مرکز آمار ایران نشان می‌دهد قیمت کالاها و خدمات مصرفی هم در یک ماه، بیشتر از شش درصد بالا رفته که سریع‌ترین نرخ رشد ماهانه در تقریباً دو سال اخیر است.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

دادستان تهران: ۱۹ اخلالگر بازار ارز در تهران بازداشت شدنددادستان تهران از بازداشت '۱۹ اخلالگر بازار ارز در تهران' خبر داد.

روند صعودی ایجاد آلاینده ازون در تهران/ به آلودگی هوا هم در کنار کرونا توجه شودمدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: ازون در طی ۵ سال گذشته در فصل گرم سال روند صعودی داشته است.

کرونا در ایران؛ 24 درصد موارد بستری فوت می‌کنندیک مطالعه ملی در ایران درباره ویژگی‌های مرگ و میر در بیماران کووید-19 که بستری شده‌اند نشان می‌دهد 24.4 درصد بیماران جان خود را از دست می‌دهند. - خبرگزاری آناتولی

آمادگی مردم در مقابله با حوادث ۸ درصد استتهران - ایرنا - رئیس جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر وضعیت انبارهای امدادی هلال‌احمر و پایگاه‌های اقماری این جمعیت گفت: با توجه به اینکه میزان وقوع حادثه در کشور ۸۰ از ۱۰۰ است و در مقابل میزان آمادگی مردم در مقابله با حوادث هشت از ۱۰۰ است.

جهش ۶۱ درصدی حجم پول؛ نقدینگی اقتصاد ایران در بهار گذشته ۳۴ درصد افزایش یافتبانک مرکزی ایران اعلام کرد که حجم نقدینگی جاری در اقتصاد کشور با ۳۴.۲ درصد افزایش طی بهار گذشته به ۲ هزار و ۶۵۷.۱۷ هزار میلیارد تومان( ۲.۶۵۷ میلیون میلیارد تومان) رسیده است.

بازداشت ۱۹ اخلالگر بازار ارز در تهران/ دستگیری ۵ مدیر رشوه‌گیر سازمان غذا و دارودادستان عمومی و انقلاب تهران با اشاره به برخورد قضایی با عوامل التهاب و نوسانات کاذب بازار ارز، از دستگیری ۱۹ نفر از دلالان ارز در تهران در روزهای اخیر خبر داد و گفت که پرونده این متهمان در مرحله تکمیل تحقیقات قرار دارد.