خانواده‌های ادلبی برای در امان ماندن از سرما، لباس‌هایشان را می‌سوزانند

11/11/1400 01:22 ب.ظ

خانواده‌های ادلبی برای در امان ماندن از سرما، لباس‌هایشان را می‌سوزانند با فرا رسیدن زمستان و سرمای شدید هوا در ادلب سوریه، بسیاری از آوارگان که در چادرها زندگی‌ می‌کنند، برای گرم ماندن مجبور به سوزاندن لباس‌هایشان هستند.

با فرا رسیدن زمستان و سرمای شدید هوا در ادلب سوریه، بسیاری از آوارگان که در چادرها زندگی‌ می‌کنند، برای گرم ماندن مجبور به سوزاندن لباس‌هایشان هستند. - خبرگزاری آناتولی غیرنظامیانی که با فرار از حملات رژیم بشار اسد در چادرهای موقت در استان ادلب در شمال غرب سوریه پناه گرفته‌اند، به دلیل شرایط سخت زمستانی و گرم ماندن در هوای سرد شب مجبور به سوزاندن لباس‌های خود می‌شوند.

در حالی که بارش برف و سرمای شدید زندگی همه چادرنشینان ادلبی را مختل کرده، بادهای شدید نیز باعث تخریب چادرهای بسیاری شده است. این خانواده‌های سوری در کنار فقر و شرایط سخت زندگی، مجبورند برای در امان ماندن خود و کودکانشان از سرمای زمستان نیز پلاستیک، کفش‌های کهنه و تکه‌های چوبی اطراف را بسوزانند.

بسیاری از این خانواده‌ها نیز که در دمای 5 درجه زیر صفر توانایی خرید سوخت را ندارند، برای گرم نگه داشتن چادرها لباس‌هایشان را می‌سوزانند. یکی از شهروندان سوری به نام عدنان الاحمد که 8 سال پیش مجبور به مهاجرت از شهر خود در حومه غربی حما شده، در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی با بیان اینکه چادر بیش از 50 خانواده به دلیل بارش سنگین برف تخریب شده، اظهار داشت: در آخرین لحظه بچه‌ها را از زیر چادرهای تخریب شده نجات دادیم. راه‌ها نیز به دلیل بارش برف بسته شده و امکان انتقال بیماران به بیمارستان‌ها نیز وجود ندارد. headtopics.com

لعنت به روس و آمریکا و اسد و ی پ گ .

ادامه مطلب:
aa_persian »

در پی کناره‌گیری حریری از سیاست، حزب‌الله می‌گوید دلیلی برای تاخیر در انتخابات لبنان وجود ندارد🔺در پی کناره‌گیری حریری از سیاست، حزب‌الله می‌گوید دلیلی برای تاخیر در انتخابات لبنان وجود ندارد ▪️گروه حزب الله که مورد حمایت ایران است، روز یکشنبه اعلام کرد که هیچ دلیلی برای به تعویق انداختن انتخابات پارلمانی ماه مه وجود ندارد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

دستور ابراهیم رئیسی برای «حرکت جهادی» بعد از انتقادات علی خامنه‌ای از وضعیت اقتصادیبا گذشت بیش از پنج ماه از روی کار آمدن دولت رئیسی، وضعیت اقتصادی کماکان رو به وخامت است؛ از ادامه سقوط ارزش ریال تا افت شاخص بورس، تورم بالا و نارضایتی مردم از کیفیت محصولات داخلی. قبلنا اگه حقوق نمیدادن بیمه تامین اجتماعیمون سر وقت بود از وقتی سید محرومان اومده نه از حقوق خبریه نه بیمه کلا رو هواییم چه برسه به وضعیت اقتصادی شيخ قاتل مليجك كرملين امروز دارو ٠/٦٠ افزايش قيمت زد ولى همچنين سهام شركت هاى دارويى در صف فروش تا اخوند زنا زاده كفن نشود اين وطن وطن نشود توپ تانك فشفشه خامنه ايى بقيه اخونداى حوزه كونيه كوسكشن من نمیتوانم چه انتظاری از اینها داریم وقتی معتقد هستند اقتصاد مال خر است وضع اقتصاد از این بهتر نمیشود

قطعی برق بیش از 100 هزار نفر در آمریکا در پی بارش سنگین برفقطعی برق بیش از 100 هزار نفر در آمریکا در پی بارش سنگین برف بارش سنگین برف و کولاک در ایالتهای مرکزی، شرق و شمال شرقی آمریکا، موجب قطعی برق بیش از 113 هزار نفر در ایالت ماساچوست شد. اگر این اتفاق در ایران بیفتد، یک نقص بزرگ مدیریتی بحساب می‌آید

حداقل دستمزد اعضای اتحادیه اروپا در ۲۰۲۲؛ کمینه حقوق در آمریکا از کدام کشورها بیشتر است؟بالاترین حداقل دستمزد اعلام شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا نزدیک به ۷ برابر بیشتر از پایین‌ترین حداقل دستمزد تعیین شده در ژانویه ۲۰۲۲ است.

استفاده ۵۷ درصدی از ماسک در شرایط اُمیکرونی/مدارس در رتبه چهارم اخطارهای کروناییاستفاده ۵۷ درصدی از ماسک در شرایط اُمیکرونی با وجود آغاز پیک ششم کرونا با سویه به شدت مُسری اُمیکرون در کشور، میانگین استفاده از ماسک در کشور ۵۷ درصد است و وضعیت رعایت سایر پروتکل‌های بهداشتی نیز چندان چنگی به دل نمی‌زند.

سازمان ملل: مردم یمن برای زنده ماندن برگ درختان را می‌خورندبرنامه غذای سازمان ملل متحد اعلام کرد که بسیاری از مردم یمن از گرسنگی شدید به خوردن برگ درختان روی آورده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

با فرا رسیدن زمستان و سرمای شدید هوا در ادلب سوریه، بسیاری از آوارگان که در چادرها زندگی‌ می‌کنند، برای گرم ماندن مجبور به سوزاندن لباس‌هایشان هستند.ادلب/خبرگزاری آناتولی

غیرنظامیانی که با فرار از حملات رژیم بشار اسد در چادرهای موقت در استان ادلب در شمال غرب سوریه پناه گرفته‌اند، به دلیل شرایط سخت زمستانی و گرم ماندن در هوای سرد شب مجبور به سوزاندن لباس‌های خود می‌شوند.

در حالی که بارش برف و سرمای شدید زندگی همه چادرنشینان ادلبی را مختل کرده، بادهای شدید نیز باعث تخریب چادرهای بسیاری شده است.

این خانواده‌های سوری در کنار فقر و شرایط سخت زندگی، مجبورند برای در امان ماندن خود و کودکانشان از سرمای زمستان نیز پلاستیک، کفش‌های کهنه و تکه‌های چوبی اطراف را بسوزانند.

بسیاری از این خانواده‌ها نیز که در دمای 5 درجه زیر صفر توانایی خرید سوخت را ندارند، برای گرم نگه داشتن چادرها لباس‌هایشان را می‌سوزانند.

یکی از شهروندان سوری به نام عدنان الاحمد که 8 سال پیش مجبور به مهاجرت از شهر خود در حومه غربی حما شده، در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی با بیان اینکه چادر بیش از 50 خانواده به دلیل بارش سنگین برف تخریب شده، اظهار داشت: در آخرین لحظه بچه‌ها را از زیر چادرهای تخریب شده نجات دادیم. راه‌ها نیز به دلیل بارش برف بسته شده و امکان انتقال بیماران به بیمارستان‌ها نیز وجود ندارد.

وی با بیان اینکه تنها آرزویش بازگشت به خانه‌ اصلی و داشتن زندگی گرم با فرزندانش است، خواستار کمک برای رهایی از وضعیت فعلی شد.

یکی دیگر از شهروندان سوری به نام خالد الشیخ که او نیز از حماه گریخته و به ادلب پناه آورده، گفت: چادر ما هم تخریب شد و از شدت سرما شب‌ها نمی‌توانیم بخوابیم. غذا و سوخت هم نداریم، از همه خیرین می‌خواهم تا به ما کمک کنند.در نشست آستانه که در 4-5 ماه مه سال 2017 با حضور کشورهای ترکیه، روسیه و ایران انجام گرفت، چهار منطقه کاهش تنش در ادلب و شهرهای همجوار (لاذقیه، حما و حلب)، شمال استان حمص، منطقه غوطه شرقی در نزدیکی دمشق و شهرهای درعا و قنیطره در جنوب سوریه تشکیل شد اما تروریست‌های تحت حمایت رژیم اسد و ایران علی‌رغم این آتش‌بس توانستند با حمایت هوایی جنگنده‌های روسیه سه منطقه از مناطق مذکور را اشغال کنند.

در پی گسترش حملات نیروهای رژیم اسد در سپتامبر 2018، ترکیه و روسیه در تاریخ 17 سپتامبر 2018 در سوچی توافق دیگری برای تقویت آتش‌بس امضا کردند.

رژیم اسد پس از وقفه‌ای کوتاه در حملات خود، در مه 2019 برای تصرف کامل منطقه عملیات زمینی ترتیب داد.

رژیم اسد و حامیان آن در راستای این حملات کنترل نواحی مهمی در جنوب و جنوب شرقی ادلب، بخش اعظم حومه شمالی و شرقی حما و حومه جنوبی و غربی حلب را به دست گرفتند.

از توافق آتش‌بس سوچی تا کنون بیش از 1800 غیرنظامی در حملات رژیم اسد و حامیان آن به ادلب جان باخته‌اند.

حدود 2 میلیون غیرنظامی در پی حملات نیروهای رژیم اسد و حامیان آن روسیه و ایران به ادلب در خلال سال‌های 2017-2020 مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده‌اند.