خانواده خبرنگار جان‌باخته خواهان عذرخواهی رسمی مسئولان دولت ایران شدند

08/04/1400 06:04 ب.ظ

خانواده خبرنگار جان‌باخته خواهان عذرخواهی رسمی مسئولان دولت ایران شدند العربيه_فارسى

جمعی از مسئولان دولتی از جمله علی ربیعی، سخنگوی دولت، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران به همراه علی متقیان، مدیرعامل خبرگزاری «ایسنا»، عصر دوشنبه 7 تیرماه 1400 برای عرض تسلیت و ادای احترام، در...

کلانتری بعد از حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران درباره سلامت فنی اتوبوس گفته بود که این اتوبوس همه ضوابط فنی را داشت و افزود: «چه کار می‌کردیم؟ خب راننده در سرازیری آمده و ترمزش خالی کرده است و تصادف اتفاقی‌ست که افتاده است. چه مسئولیتی باید داشته باشیم؟»

پدر مهشاد کریمی درباره اعزام دخترش به ماموریت ارومیه گفت: «ابتدا قرار بود فقط چهار- پنج نفر در این سفر باشند که تبدیل به بیست و دو- سه نفر شدند. به نظر من راننده در این میان تقصیری ندارد. شاید بودجه‌اش به خرید لوازم یدکی نمی‌رسد.»

«علی سلطان‌محمدی»، همسر مهشاد کریمی، در ادامه از برخورد نادرست مسئولان دولتی ابراز نارضایتی کرد و گفت: «مشکل بزرگی که ما داریم این است که بی‌شرمی و بی‌حیایی، به جای مسئولیت‌پذیری، دارد بخشی از فرهنگ غالب کشور می‌شود.» headtopics.com

ایران اتوبوس_خبرنگاران خواسته عذرخواهی فقط ، بسیار کم است . ۲ یا چند انسان بیگناه ، زندگی شان را ازدست داده اند و ملیونها نفری که ازاین حادثه تاثیر پذیرفتند .

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

تمجید علی خامنه‌ای از ابراهیم رئیسی و انتقاد تلویحی از شورای نگهبانعلی خامنه‌ای، رهبر ایران روز دوشنبه در دیدار با رئیس و مسئولان قوه قضائیه از عملکرد ابراهیم رئیسی در این قوه، تجلیل و آن را «جهادی، جدی، شبانه‌روزی، پرتلاش، پرانگیزه» دانست. خامنه‌ای دروغ میگوید کسیکه دستور میدهد اردوی مختلط دانشجویی که در کیش برگزار شده بود جلویش را بگیرند کسیکه دستور میدهد واردات خودرو آمریکایی حتی به منطقه آزاد ممنوع شود چطور نمیتواند جلوی خلاف قانون شورای نگهبان را بگیرد! حتی احمق ترین افراد هم حرفش را نمیپذیرند آقای سوت بلبلی و گاز گیر محسنی_اژه‌ای چهار خط تعریف و تمجید از شورای‌نگهبان را نمیبیند دو کلمه را میگوید انتقاد تلویحی! مصداق خبر انحرافی!

دبیرکل فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران: دولت جدید ایران باید فورا به تهدید روزنامه‌نگاران پایان دهدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. شفاف سازی گردد , نمیشود دنیا بگوید در ایران شکنجه گر تهدید به بیضه کشیدن میکند و بعد بگوییم بیضه همگی صحیح سر جاست مالیدی باشه حتمان خبرت می کنم

عذرخواهی دولت در خصوص حادثه برای اتوبوس خبرنگاران و سربازمعلم‌هاسخنگوی دولت با اشاره به دو حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران و تصادف اتوبوس سربازمعلم‌ها، گفت: ضمن تاسف عمیق خود از حوادث اخیر پیش آمده برای فرزندان سرزمینمان، با تسلیت از جان و دل به خانواده این عزیزان خاضعانه از هر گونه نقصان متصوری پوزش می طلبم. در ویترین نظام تو مظهر ورشکسته به تقصیر هستی هم درکار وهم در زندگی. ول کن هم نیستی دیدن مردی که ۴۳ سال مظهر جهل وجنایت بوده هرروز از تلوزیون چقدر آزار دهنده است

حداقل کاری که 'عیسی کلانتری' نکردپنج روز از حادثه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران محیط زیست که برای تهیه گزارش از سوی ستاد احیای دریاچه ارومیه دعوت شده بودند، می‌گذرد و از آن زمان تاکنون، نه تنها مسئولان سازمان محیط زیست و ستاد مذکور عذرخواهی نکرده‌اند، بلکه سخنان و ادعاهای روز گذشته کلانتری مبنی بر VIP بودن اتوبوس خبرنگاران و مزخرف خواندن گلایه‌های شهروندان از او، خشم و واکنش‌های بسیاری در افکارعمومی و شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشت، در این راستا رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران می‌گوید: حداقل کار این بود که آقای کلانتری پاسخگویی و عذرخواهی و حتی شده، استعفای 'صوری' دهد. این ایسنا در آبان و سرنگونی هواپیمای اوکراینی کجا بود؟ داره به خاطر خبرنگار ماله کشش (ریحانه یاسینی) خودش را جر میده باید نوبت خود حرامزدتون می شد تا لب به شکایت باز کنید؟ خیلی بی آبرویید مفت خوری و جاکشی از قیافش داد می‌زنه درست مثل بقیه مدیران یکی باید از این بپرسه کجا درس خونده چه مدرکی داره با کدوم دانشگاه بوده. قضاوت با شما کدام متین تر و باوقار تر نشسته؟

حملات هوایی آمریکا به مرز عراق و سوریه؛ پنج شبه‌نظامی نزدیک به ایران کشته شدندایالات متحده آمریکا اعلام کرده که این عملیات را در واکنش به حملات اخیر پهپادی به مواضع خود در خاک عراق انجام داده است. منافقین،معاندین خصوصا بیغیرتهای حقیر و بیشرف داخلی که از شکست کشورمون و غلط زیادی آمریکا خوشحال شدن:گروههای مقاومت عراقی اعلام کردن که از این به بعد پرنده های آمریکائی رو خواهیم زد.حالا برید ببینید چه خاکی باید تو سرتون بریزید چون از این به بعد دیگه آبرو واسه شوهرننه تون نمی مونه

تجمع اعتراضی دامداران ایران به نرخ تعیین شده شیر از سوی دولت | DW | 27.06.2021دامداران ایرانی از جمله در شهرهای یزد، شیراز، مشهد، همدان، اصفهان تجمع اعتراضی برگزار کردند. دامداران در این تجمع‌ها به محدودیت تعیین شده از سوی دولت در قمیت شیر اعتراض کردند. ملت ایران کلاً طلبکار هستند بماند. ملت ایران کلاً بی اطلاع هستند بماند. ملت ایران کلاً مورد سوءاستفادۀ تبلیغات غرب هستند بماند. ولی شما که میدانید دامداران آلمان چه مقدار از پول مالیات دهندگان کمک هزینه میگیرند و قیمت شیرشان از طرف دولت تعیین میشود! ظرف 4 سال رئیسی سامان میدهد

جمعی از مسئولان دولتی از جمله علی ربیعی، سخنگوی دولت، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر تهران به همراه علی متقیان، مدیرعامل خبرگزاری «ایسنا»، عصر دوشنبه 7 تیرماه 1400 برای عرض تسلیت و ادای احترام، در منزل خانواده مهشاد کریمی، خبرنگار جان‌باخته این خبرگزاری حضور یافتند. ویدئوهایی از این دیدار در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.در این دیدار، «ابوالفضل کریمی»، پدر مهشاد کریمی، با اشاره به صحبت‌های «عیسی کلانتری»، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان محیط زیست ایران، گفت: «تنها کسی که نه تسلیت گفت و نه عذرخواهی کرد همین آقاست. من نمی‌دانم او چطور به خود اجازه می‌دهند که اینطور حرف بزند و بگوید"همینی هست که هست". این آقا مسئول بود.»

کلانتری بعد از حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران درباره سلامت فنی اتوبوس گفته بود که این اتوبوس همه ضوابط فنی را داشت و افزود: «چه کار می‌کردیم؟ خب راننده در سرازیری آمده و ترمزش خالی کرده است و تصادف اتفاقی‌ست که افتاده است. چه مسئولیتی باید داشته باشیم؟»

پدر مهشاد کریمی درباره اعزام دخترش به ماموریت ارومیه گفت: «ابتدا قرار بود فقط چهار- پنج نفر در این سفر باشند که تبدیل به بیست و دو- سه نفر شدند. به نظر من راننده در این میان تقصیری ندارد. شاید بودجه‌اش به خرید لوازم یدکی نمی‌رسد.»

«علی سلطان‌محمدی»، همسر مهشاد کریمی، در ادامه از برخورد نادرست مسئولان دولتی ابراز نارضایتی کرد و گفت: «مشکل بزرگی که ما داریم این است که بی‌شرمی و بی‌حیایی، به جای مسئولیت‌پذیری، دارد بخشی از فرهنگ غالب کشور می‌شود.»

وی که قرار بود دیروز (دوشنبه) مراسم ازدواج خود با «مهشاد» را جشن بگیرد، ادامه داد: «من روز پنجشنبه برای تحویل جسد شخصا به نقده رفتم و همه نوع برخوردها را دیدم؛ از وزارت بهداشت تا استانداری آذربایجان غربی و فرمانداری نقده. از همان شب، برای اینکه ما شکایت نکنیم، مرا تحت فشار گذاشتند و گفتند تا"پدر مهشاد نیاید و رضایت ندهد، جسد را تحویل نمی‌دهیم" ولی من زیربار نرفتم.»

همسر مهشاد کریمی در پاسخ به تسلیت گویی ربیعی، سخنگوی دولت، گفت: «ما راضی به تسلیت‌گویی و عذرخواهی و دلجویی شما نیستیم؛ ما از شما پیگیری می‌خواهیم. ما نمی‌بخشیم و نخواهیم بخشید؛ نه راننده را، که سیستم را.»

وی افزود: « ما از شما برکناری آقای کلانتری را نمی‌خواهیم؛ چون او می‌رود، شما هم می‌روید. خواستن چنین چیزی مسخره است. ما توقعی از کلانتری نداریم. ما می خواهیم شما به طور علنی عذرخواهی کنید.»

سلطان‌محمدی همچنین از عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد دولت روحانی خواست از تدوین اصولی برای امنیت خبرنگارها در ماموریت ها حمایت کند تا این افراد از سلامت و ایمنی خود مطمئن شوند.

علی ربیعی به خانواده کریمی قول داد در روز سه‌شنبه در برنامه تلویزیونی هفتگی خود رسماً از طرف دولت بابت این حادثه عذرخواهی کند.

عصر روز چهارشنبه دوم تیر 1400، اتوبوس حامل خبرنگاران که برای تهیه گزارش از وضعیت دریاچه ارومیه به استان آذربایجان غربی سفر می‌کردند، در حوالی شهر نقده واژگون شد. مهشاد کریمی، خبرنگار خبرگزاری «ایسنا» و ریحانه یاسینی، خبرنگار «ایرنا» در این سانحه جان باختند. این حادثه چندین مصدوم نیز بر جای گذاشت.