خاندان سلطنتی ژاپن به اینستاگرام پیوست

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 79 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 35%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

امپراتور ناروهیتو، نوه هیروهیتو، وقتی پنج سال پیش بر مسند امور نشست قول داد که خاندان سلطنتی این کشور را با دنیای مدرن وفق دهد و دربار قدمی قاطع در این راستا برداشت: پیوستن به اینستاگرام.

وقتی هیروهیتو، امپراتور ژاپن در سال ۱۹۲۶ بر تخت نشست، میلیون‌ها ژاپنی او را مانند خدایی روی کره زمین می‌پرستیدند.اندرو هیوز، تحلیلگر شبکه‌های اجتماعی، اشاره می‌کند که «ژاپنی‌ها احتمالا آخرین خاندان سلطنتی مهم بودند که به شکل کامل با شبکه‌های اجتماعی درگیر نشده بودند.»

در ۷۰ عکس و ۵ فیلمی که تا این لحظه در صفحه دربار سلطنتی به اشتراک گذاشته شده است، امپراتور ناروهیتو، ملکه ماساکو و شاهدخت آیکو ۲۲ ساله، تنها فرزندشان که بسیار هم محبوب است، حضوری گسترده دارند. اینفلوئنسرهای اینستاگرامی وقت زیادی را صرف ظاهر کلی و چیدمان تصاویر در صفحه اینستاگرام خود می‌کنند. هدف جذب فالوئرهای بالقوه با نگاهی سریع به برندی است که انسجام دارد و چشم‌نواز است، و زیبایی‌شناسی مشخصی دارد.جفری هال، استاد مطالعات ژاپنی در دانشگاه کندا در ژاپن، می‌گوید «محتوای این حساب واقعا خواب‌آور است، عکس‌هایش هیچ فرقی با چیزهایی که در اعلامیه‌های مطبوعاتی منتشر می‌شود ندارند.»

آقای هال می‌گوید «فکر نمی‌کنم که مقامات محافظه‌کار دربار سلطنتی هیچ قصدی برای خلق تجربه‌ای تعاملی و سرگرم‌کننده برای فالوئرهای اینستاگرامی خود داشته باشند.»مساله مهم دیگر این است که شما نمی‌توانید زیر پست‌ها نظر بدهید – روندی که به گفته تحلیلگران شبکه‌های اجتماعی ریشه در رفتار بنگاه‌های بزرگ اقتصادی دارد.

هر چند که خاندان سلطنتی ژاپن پانزده سال پس از خاندان سلطنتی بریتانیا وارد بازی شبکه‌های اجتماعی شده است، شکی نیست که شاهد جنجال ناشی از انتشار عکس فوتوشاپی شاهدخت ولز و خانواده‌اش در ماه‌های اخیر بوده‌اند.در نظر بگیرید که با یک خاندان سلطنتی سر و کار دارید که جایگاهش بر تخت گل داوودی قدمتی هزار ساله دارد، خاندانی که بیش از یک دهه تلاش کرد که خود را درگیر شبکه‌های اجتماعی نکند.

به گفته او «نیازی نیست که در ابتدای کار مرتب محتوا منتشر کنند، تقویت نامحسوس برند و مقابله با آثار مخرب هوش مصنوعی و دروغ‌رسانی و غلط‌پراکنی از طریق نظارت بر محتوا و موضوعات مورد بحث کفایت می‌کند. از نظر من این کار مدیریت برند هوشمندانه است.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آرزویی که به واقعیت پیوست، نشانک نوروزی گوگل با طراح ایرانیآرزویی که به واقعیت پیوست، نشانک نوروزی گوگل با طراح ایرانی
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

خبرگزاری‌های بزرگ دنیا عکس همسر ولیعهد بریتانیا را از روی خروجی‌های خود حذف کردندخبرگزاری‌های بزرگ دنیا عکسی از کیت میدلتون، عروس خاندان پادشاهی بریتانیا را که روز یکشنبه کاخ سلطنتی این کشور منتشر کرده بود از خروجی‌های خود حذف کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ادامه برخوردهای قضایی با فعالان فضای مجازی؛ یک زن فعال در اینستاگرام در اصفهان بازداشت شداخراج زوج معلم فعال در اینستاگرام به بهانه عدم رعایت حجاب و رفتار خلاف شأن معلمی
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سوئد پس از دهه‌ها بی‌طرفی نظامی به‌طور رسمی به ناتو پیوستسوئد روز پنجشنبه رسما به عنوان سی و دومین عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به این ائتلاف نظامی فراآتلانتیکی پیوست و به دهه‌ها بی‌طرفی پس از جنگ جهانی دوم پایان داد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پس از دو سال و نیم انتظار، سوئد رسماً به ناتو پیوستسوئد روز پنج‌شنبه ۱۷ اسفند رسماً به عنوان سی و دومین عضو پیمان نظامی آتلانتیک شمالی به ناتو پیوست و به دهه‌ها بی‌طرفی پس از جنگ جهانی دوم پایان داد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

ژاپن کمک‌ها به اونروا را از سر‌می‌گیردژاپن کمک‌ها به اونروا را از سرمی‌گیرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »