خامنه‌ای اعتراضات گسترده مردمی در ایران را به «خارج» منتسب کرد

14/03/1401 12:03 ب.ظ

خامنه‌ای اعتراضات گسترده مردمی در ایران را به «خارج» منتسب کرد العربيه_فارسى

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در سالمرگ روح‌الله خمینی، با انتساب اعتراضات گسترده و دامنه‌دار مردم ایران به خارج از کشور گفت که مهم‌ترین امید «دشمنان» خامنه‌ای شنبه 14 خرداد، مخالفت مردم ایران با نظام جمهوری اسلامی را «محاسبه غلط» آمریکا خواند و مدعی شد، «ایرانیان خائنی» با ارائه مشاوره اشتباه به واشینگتن، اطلاعات نادرستی از واقعیت جامعه ایران به مقامات آمریکایی عرضه می‌کنند.

او در ادامه گفت، کسانی که گمان می‌کنند مردم ایران رابطه خوبی با روحانیت ندارند، «ساده‌لوح» هستند.

رهبر جمهوری اسلامی بدون‌ اینکه در اظهارات خود اشاره‌ای به گرانی‌های اخیر و وضعیت معیشتی مردم ایران کند، مدعی شد که عده‌ای در فضای مجازی «وانمود می‌کنند که کشور به بن‌بست رسیده است.» خامنه‌ای همچنین گفت، در انقلاب فرانسه مردم در «صحنه» حضور نداشتند و «همان خانواده‌ای که علیه آن‌ها انقلاب شد به قدرت برگشتند.»

خامنه‌ای در ادامه از حامیان خود خواست که با «جنگ همه‌گیر دشمن» در ماهواره و فضای مجازی مقابله کنند. او در این اظهارات به ‌چگونگی برخورد با این «جنگ» اشاره‌ای نکرد اما پیشتر بارها خواستار اعمال محدودیت فزاینده بر دسترسی مردم به اینترنت شده بود. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

رضا شاه - به اعتقاد من - بزرگترين پادشاه تاريخ ايران و محمد رضا شاه - بى رو در بايستى - از سر اكثريت مردم چهل سال پيش ايران - زياد بود، مردمى كه از روى بيسوادى و نا آگاهى به خيابونها ريختند و به فتواى رهبر فرزانه ، هر چه آدم حسابى بود رو يا كشتند و يا به خارج كوچاندند و يك مشت این چمعینی که حضور دارن یک ذره از جمعیت با شکوه ابادان هست ابادان نشان داد همه ملت پشت کردن به این جکومت جانی

JeffreyAdvocate ریده