خامنه‌ای: با واردات گوشی مخصوص و خرید ملک در خارج برخورد شود | DW | 23.08.2020

02/06/1399 09:23 ب.ظ

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران در دیدار ویدیویی با اعضای دولت روحانی گفت که دولت باید با واردات گوشی مخصوص و خرید ملک در خارج برخورد کند. او تاکید کرد بازنگشتن ارزها می‌تواند 'دلایل منطقی' داشته باشد.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران در دیدار ویدیویی با اعضای دولت روحانی گفت که دولت باید با واردات گوشی مخصوص و خرید ملک در خارج برخورد کند. او تاکید کرد بازنگشتن ارزها می‌تواند 'دلایل منطقی' داشته باشد. خامنه‌ای: با واردات گوشی مخصوص و خرید ملک در خارج برخورد شود علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران در دیدار ویدیویی با اعضای دولت روحانی گفت که دولت باید با واردات گوشی مخصوص و خرید ملک در خارج برخورد کند.

او تاکید کرد بازنگشتن ارزها می‌تواند"دلایل منطقی" داشته باشد.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران در دیدار ویدیویی با هیات دولت در صبح روز یکشنبه دوم شهریور (۲۳ اوت) اعلام کرد: «شنیده‌ام که برای واردات یک نوع گوشی لوکس آمریکایی در سال ۹۸ حدود نیم میلیارد دلار مصرف شده است. البته بخش خصوصی این کار را می‌کند، منتها دولت بایستی جلوی این را بگیرد.»

او که این سخنان را به مناسبت"هفته دولت" بیان می‌کرد، به انتقاد گفت که واردات کالاهای لوکس خطرناک است و باعث شکایت تولیدکنندگان و حتی ورشکستگی برخی از آنها شده است. این سخنان در حساب توییتری خامنه‌ای بازتاب یافت، اما مدتی بعد این توییت حذف شد. headtopics.com

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید خامنه‌ای با اشاره به اعلام دولت مبنی بر عدم بازگشت ۲۷ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات تاکید کرد: «ممکن است بخشی از این ارزها به دلایل منطقی هنوز بازگردانده نشده اما با موارد سودجویانه همچون واردات کالاهای لوکس یا خرید ملک در خارج از کشور باید برخورد شود.»

ادامه مطلب:
dw_persian »

ایالات متحده با ارائه کمک‌های مالی خارجی در واکنش به پاندمی کرونا، در جهان پیشتاز است🔺ایالات متحده با ارائه کمک‌های مالی خارجی در واکنش به پاندمی کرونا، در جهان پیشتاز است ⚡️وزارت خارجه آمریکا می‌گوید ایالات متحده با ارائه کمک‌های خارجی در واکنش به پاندمی کرونا در جهان پیشتاز است.

سرنوشت افزایش ضریب بازیافت در ۱۰ میدان نفتی/ با رفع تحریم، در قراردادها تجدیدنظر می‌شود؟مدیر عامل شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب اظهار داشت: امیدواریم که در آینده شرایط به نحوی باشد که پیمانکاران داخلی را توانمند کنیم و چند پیمانکار نفتی در حد IOC تربیت کنیم و هم بتوانیم در جایی که قراردادها برنده- برنده باشد از تکنولوژی روز دنیا استفاده کنیم.

تمجید لیبی از نقش ترکیه و قطر در مبارزه با شبه‌نظامیان حفترشورای عالی دولت لیبی از حمایت‌های ترکیه و قطر در مبارزه با شبه‌نظامیان خلیفه حفتر قدردانی کرد. - خبرگزاری آناتولی

اشپیگل: صاحب کشتی مرتبط با انفجار بیروت با بانک نزدیک به حزب‌الله کار می‌کردنشریه آلمانی اشپیگل در گزارشی نوشت کشتی که بار عظیم نیترات آمونیومش اخیرا در بندر بیروت منفجر شد، متعلق به تاجری قبرسی بوده و این فرد با بانکی که حزب‌الله از آن استفاده می‌کرده، ارتباط داشته است.

دو پلیس افغان در درگیری با طالبان کشته شدندطی درگیری نیروهای امنیتی افغانستان و شبه نظامیان طالبان در جنوب این کشور دو پلیس کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی

کشف بزرگ‌ترین میدان گازی در طول تاریخ ترکیه در دریای سیاه