خامنه‌ای: مذاکره با آمریکا فقط در جمع کشورهای ۱+۵ | DW | 17.09.2019

17/09/2019 11:33:00 ق.ظ

رهبر جمهوری اسلامی می‌گوید اگر آمریکا به توافق هسته‌ای بازگردد می‌تواند مانند دیگر طرف‌های توافق با ایران گفت‌وگو کند. او افزود در غیر این صورت 'در هیچ سطحی' با آمریکا مذاکره نخواهد شد، 'نه در نیویورک نه در غیر آن'.

مذاکره ایران و آمریکا, علی خامنه‌ای

رهبر جمهوری اسلامی می‌گوید اگر آمریکا به توافق هسته‌ای بازگردد می‌تواند مانند دیگر طرف‌های توافق با ایران گفت‌وگو کند. او افزود در غیر این صورت 'در هیچ سطحی' با آمریکا مذاکره نخواهد شد، 'نه در نیویورک نه در غیر آن'.

رهبر جمهوری اسلامی می‌گوید اگر آمریکا به توافق هسته‌ای بازگردد می‌تواند مانند دیگر طرف‌های توافق با ایران گفت‌وگو کند. او افزود در غیر این صورت 'در هیچ سطحی' با آمریکا مذاکره نخواهد شد، 'نه در نیویورک نه در غیر آن'.

خامنه‌ای: مذاکره با آمریکا فقط در جمع کشورهای ۱+۵رهبر جمهوری اسلامی می‌گوید اگر آمریکا به توافق هسته‌ای بازگردد می‌تواند مانند دیگر طرف‌های توافق با ایران گفت‌وگو کند. او افزود در غیر این صورت"در هیچ سطحی" با آمریکا مذاکره نخواهد شد،"نه در نیویورک نه در غیر آن".

رهبر جمهوری اسلامی که چندی پیش مذاکره با دولت دونالد ترامپ را"سم مضاعف" خوانده بود اکنون می‌گوید همه مسئولان این کشور اتفاق نظر دارند که چنین مذاکراتی"در هیچ سطحی" انجام نخواهد شد.او در عین حال مذاکره با آمریکا را به عنوان یکی از کشورهای موسوم به ۱+۵ که در سال ۲۰۱۵ توافق هسته‌ای با جمهوری اسلامی را امضاء کردند، به شرط بازگشت واشنگتن به این توافق ممکن دانست.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

ما هم همینو میخایم همین فرمون برو جلو تا به سرنوشت قذافی دچار شی .... دیکتاتور_به_پایان_سلام_کن پس اين چى ميگه...

ادعای وزیر انرژی آمریکا در پی شکست این کشور در فشار حداکثری علیه ایراندر پی توهمات وزیر خارجه آمریکا و شکست این کشور در فشار حداکثری علیه ایران ، این بار وزیر انرژی آمریکا نیز مدعی شد که ایران در حمله به مجموعه پالایشگاهی آرامکو دست داشته است و آمریکا آماده بهره‌برداری از ذخایر نفت راهبردی این کشور برای جبران نفت بازار جهانی است.

اظهارات متناقض ترامپ و اطرافیانش درباره تمایل به مذاکره بدون شرط با ایرانرئیس‌جمهوری آمریکا با دیگر درباره ملاقات با ایران اظهارنظر کرد.

حملات به پالایشگاه‌های عربستان| نخست‌وزیر عراق می‌گوید وزیرخارجه آمریکا با او تماس تلفنی گرفته است♦️حملات به پالایشگاه‌های عربستان| نخست‌وزیر عراق می‌گوید وزیرخارجه آمریکا با او تماس تلفنی گرفته است ⚡️به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق، گفت که او روز دوشنبه این تماس تلفنی را دریافت کرده است. این عبدالمهدی یە مارمولکیە، میخواد از هر دو اخور بخورە، باید زد اول اینو ساقط کرد

کابلوف: گروه طالبان آماده از سرگیری مذاکرات صلح با آمریکا استنماینده ویژه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان اعلام کرد که گروه طالبان آماده اند مذاکرات با آمریکا را ادامه دهند. - خبرگزاری آناتولی

یک مقام آمریکا: حمله به عربستان از سمت ایران و با موشک کروز انجام شدهاین مقام افزود که بنا بر اعلام مقامات سعودی، آنها نشانه‌هایی دیده‌اند که حاکی از استفاده از موشکهای کروز در این حملات بوده است؛ چیزی که با ادعای حوثی‌ها مبنی بر حمله با ۱۰ فروند پهپاد همخوانی ندارد. اونچه رو که میخوام چرا می خوام ؟ والتر وایت دوباره برگشته؟ جنسای نابی تو امریکا دوباره پخش شده شعله هاى جنگ اقتصادى غرب بر عليه مردم ايران منافع آنها در منطقه را به تلى از خاكستر بدل خواهد كرد

اهداف آمریکا از حضور و مداخله در امور سوریه بسیار خطرناک است/ مبارزه با تروریسم در سوریه باید ادامه یابدرئیس جمهور ، نشست روسای جمهور ایران ، روسیه و ترکیه در آنکارا را مفید ، سازنده و فرصتی برای مرور تحولات سیاسی و میدانی سوریه خواند و تاکید کرد: در این نشست اتفاق نظر داشتیم که یکپارچگی و تمامیت ارضی سوریه باید حفظ شود و به مداخله و حضور نیروهای خارجی در این کشور پایان داده شود. ما خواهان حذف کاردکس گواهینامه هستیم ما خواهان حذف آزمون های گواهینامه هستیم

ایران خامنه‌ای: مذاکره با آمریکا فقط در جمع کشورهای ۱+۵ رهبر جمهوری اسلامی می‌گوید اگر آمریکا به توافق هسته‌ای بازگردد می‌تواند مانند دیگر طرف‌های توافق با ایران گفت‌وگو کند.به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، ریک پری، وزیر انرژی آمریکا روز دوشنبه در سخنرانی خود در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با ادعای دست داشتن ایران در حمله به مجموعه پالایشگاهی آرhمکو در عربستان سعودی، گفت که بازار نفت منعطف است و به گونه مثبتی به حمله علیه صنعت نفت عربستان واکنش نشان خواهد داد.به گزارش ایلنا، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در اظهاراتی متناقض طی توئیتی نوشت: اخبار دروغین می‌گویند که من مایل به دیدار «بدون شرط» با ایران هستم، این یک جمله نادرست است (طبق معمول!).شهریور ۲۵, ۱۳۹۸ جزئیات جدیدی از حمله به پالایشگاه‌های عربستان؛ احتمالا حمله موشکی از ایران یا عراق بود تصاویری که مقام های آمریکا از محل هدف قرار گرفتن تاسیسات نفت و گاز عربستان بقیق منتشر کردند مقام های آمریکا با اشاره به شواهد جدید می گویند که حمله به تاسیسات نفت و گاز عربستان سعودی نه از یمن، بلکه از سمت شمال، یعنی عراق یا ایران صورت گرفته است.

او افزود در غیر این صورت"در هیچ سطحی" با آمریکا مذاکره نخواهد شد،"نه در نیویورک نه در غیر آن". رهبر جمهوری اسلامی که چندی پیش مذاکره با دولت دونالد ترامپ را"سم مضاعف" خوانده بود اکنون می‌گوید همه مسئولان این کشور اتفاق نظر دارند که چنین مذاکراتی"در هیچ سطحی" انجام نخواهد شد. وی در ادامه با تکیه بر ادعایش علیه ایران که پیش‌تر مطرح شد، گفت: آمریکا با قطعیت حمله ایران عیله عربستان سعودی را محکوم می‌کند و ما از دیگر کشورها می‌خواهیم که همین کار را انجام بدهند. او در عین حال مذاکره با آمریکا را به عنوان یکی از کشورهای موسوم به ۱+۵ که در سال ۲۰۱۵ توافق هسته‌ای با جمهوری اسلامی را امضاء کردند، به شرط بازگشت واشنگتن به این توافق ممکن دانست. به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، علی خامنه‌ای این سخنان را صبح سه‌شنبه ۲۶ شهریور (۱۷ سپتامبر) در ابتدای جلسه درس خارج فقه در آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه بیان کرده است. آن‌ها باید مسئول[ این اتفاق] باشند. تقریبا همزمان با این اظهارات رهبر جمهوری اسلامی، هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد کار خود را در مقر این سازمان در نیویورک آغاز کرد. /**/ /**/ /**/ واکنش پرزیدنت ترامپ به حملات به پالایشگاه‌های عربستان: منتظر می‌مانیم تا پادشاهی سعودی مقصر حمله را معرفی کند خبرگزاری رویترز نیز با انتشار گزارش مشابهی به نقل از مقام های آمریکایی نوشت که مقام‌های عربستانی نشانه‌هایی یافته اند که حملات با پهپاد نبوده و از موشک کروز استفاده شده است.

در هفته‌های گذشته گمانه‌زنی‌هایی درباره دیدار دونالد ترامپ با همتای ایرانی او حسن روحانی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل مطرح شده بود که مقامات ارشد ایالات متحده احتمال آن را منتفی ندانسته بودند. این حمله‌ای علیه اقتصاد جهانی  و بازار جهانی انرژی بود. رهبر جمهوری اسلامی اعلام آمادگی واشنگتن برای مذاکره مستقیم با تهران را یک"ترفند" خوانده و هدف آن را"نمایش موفقیت سیاست فشار حداکثری" عنوان کرده است. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید ایالات متحده آمریکا اردیبهشت سال پیش و پس از خروج از توافق هسته‌ای تحریم‌های لغو یا تعلیق‌شده علیه جمهوری اسلامی را دوباره اعمال کرد. مدرکی دال بر این که این حملات از یمن انجام شده، وجود ندارد! به دنبال این، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی توییتری در واکنش به ادعای پمپئو علیه ایران مبنی بر اینکه حمله به مجموعه پالایشگاهی شرکت آرامکو کار ایران بوده، نوشت: مایک پمپئو که در «فشار حداکثری» شکست خورده است، به «دروغ حداکثری» روی آورده است. هدف این تحریم‌ها که در ماه‌های گذشته تشدید شده وارد کردن فشار حداکثری بر ایران برای کشاندن این کشور به پای میز مذاکرات اعلام شده است. خامنه‌ای در درس خارج فقه روز سه‌شنبه گفت: «هدف آنها از مذاکره این است که به همه ثابت کنند فشار حداکثری جواب داد و مسئولان جمهوری اسلامی بر خلاف آنکه می‌گفتند مذاکره نمی‌کنیم مجبور شدند پای میز مذاکره بیایند، بنابراین تنها راه مواجهه با ایران، فشار حداکثری است. وی افزود: مقصر دانستن ایران، به فاجعه خاتمه نخواهد داد. هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که حملات از سوی یمن باشد.

» نفی مذاکره، شرط مذاکره او با بیان این که در مقابل این برنامه آمریکا، جمهوری اسلامی باید ثابت کند که سیاست فشار حداکثری"پشیزی ارزش ندارد" افزود: «برای همین است که مسئولان کشور از رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه و دیگران، یک‌صدا اعلام کردند که با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد نه مذاکره دوجانبه نه چند جانبه.» برخلاف این اظهارات، بسیاری از مقامات ارشد ایران، از جمله حسن روحانی پیش از این مذاکره"چند جانبه" با آمریکا را در صورت بازگشت این کشور به توافق هسته‌ای و لغو تحریم‌ها منتفی ندانسته‌اند. انتهای پیام. یکی از دیدارهای وزیر خارجه ایران با همتای آمریکایی خود در جریان مذاکرات هسته‌ای با کشورهای ۱+۵ خامنه‌ای نیز این احتمال و شرط را این گونه بیان کرده است: «چنانچه آمریکا حرف خود را پس گرفت و توبه کرد و به معاهده هسته‌ای که آن را نقض کرده است، بازگشت، آن‌وقت در جمع کشورهای عضو معاهده که شرکت و با ایران صحبت می‌کنند، آمریکا هم می‌تواند شرکت کند.» او در ادامه تاکید کرد: «اما در غیر این‌صورت هیچ مذاکره‌ای در هیچ سطحی بین مسئولان جمهوری اسلامی و آمریکایی‌ها اتفاق نخواهد افتاد نه در نیویورک و نه غیر آن.» خامنه‌ای مشخص‌کننده"اصول سیاست‌ها" به گزارش خبرگزاری ایسنا، حسن روحانی چهارم شهریور گفته بود: «معتقدم برای منافع کشور از هر ابزاری باید استفاده کرد.

اگر بدانم که به جلسه‌ای بروم و با کسی ملاقات کنم که در نتیجه کشور آباد شده و مشکلات مردم حل می‌شود، دریغ نمی‌کنم؛ اصل منافع ملی ما است.» روحانی ۱۲ شهریور در جلسه دفاع از وزیران پیشنهادی آموزش و پرورش و میراث در مجلس برداشت از سخنانش درباره مذاکره به عنوان گفت‌وگوی ۲ جانبه را نادرست خواند و تصریح کرد: «اصول سیاست‌های ما را رهبری مشخص می‌کند.» او بر این مبنا افزود که تصمیمی برای مذاکره دوجانبه با آمریکا"در هیچ مقطعی نداشته و نداریم". به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید رئیس دولت دوازدهم در بخش دیگری از سخنرانی خود در مجلس به همان مسئله‌ای اشاره کرد که خامنه‌ای در درس خارج فقه روز سه‌شنبه تکرار کرده است: «آمریکا در ۱+۵ با ما گفت‌وگو می‌کرد و اگر تمام تحریم خود را بردارد باز هم امکان‌پذیر است در جلسه ۱+۵ مثل قدیم حضور پیدا کند.» در همین زمینه: .