خامنه‌ای به مدال‌آوران المپیک و پارالمپیک: کسب مدال با وطن‌فروشی و خودفروشی ناسالم است | DW | 18.09.2021

27/06/1400 03:22:00 ب.ظ

علی خامنه‌ای در سخنرانی خود در جمع مدال‌آوران المپیک و پارالمپیک توکیو ورزشکارانی را که با پرچم کشورهای دیگر به مسابقات می‌روند 'وطن‌فروش' خواند. او بر ادامه رویه به رسمیت نشناختن اسرائیل در مسابقات ورزشی تاکید کرد.

پناهندگی ورزشکاران, ورزشکاران پناهنده ایرانی

علی خامنه‌ای در سخنرانی خود در جمع مدال‌آوران المپیک و پارالمپیک توکیو ورزشکارانی را که با پرچم کشورهای دیگر به مسابقات می‌روند 'وطن‌فروش' خواند. او بر ادامه رویه به رسمیت نشناختن اسرائیل در مسابقات ورزشی تاکید کرد.

علی خامنه‌ای در سخنرانی خود در جمع مدال‌آوران المپیک و پارالمپیک توکیو ورزشکارانی را که با پرچم کشورهای دیگر به مسابقات می‌روند 'وطن‌فروش' خواند. او بر ادامه رویه به رسمیت نشناختن اسرائیل در مسابقات ورزشی تاکید کرد.

خامنه‌ای در ادامه این صحبت‌ها همچنین به آنچه او"نمونه‌های قهرمانی و مدال‌آوری ناسالم در ورزش جهان" اشاره کرد و گفت:  «علاوه بر ناداوری‌ها، رشوه و زد و بندهای سیاسی و استفاده از مواد نیروزا، کسب مدال به‌واسطه وطن‌فروشی و خود فروشی نیز از نمونه‌های قهرمانیِ ناسالم است.»

رهبر جمهوری اسلامی در ادامه از وزارت خارجه و وزارت ورزش و دستگاه‌های حقوقی خواست این موضوع را دنبال و از وزشکاران جهان که در این جریان شامل محرومیت شده‌اند حمایت کنند.در طول سال‌های اخیر تعداد قابل توجهی از ورزشکاران ملی‌پوش ایران در خارج از کشور پناهنده شده‌اند. اکثر آنها در دهه اخیر در چارچوب رقابت‌های قاره‌ای، جهانی و المپیک، برای کشور ایران به میدان رفته بودند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

آخرین وضعیت حمید نوری در زندان سوئد از زبان فرزندش- فیلم گزارش تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

وطن فروش اونه که خلیج فارس و دریای خزر رو به بیگانگان متجاوز واگذار کرده. وطن فروش اونه که نفت ایران رو به مزدوران لبنانی و سوری پیشکش میکنه. وطن فروش اونه که خاک ایران رو میفروشه. مرگ_بر_خائن_و_وطن_فروش مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی زیر پرچم دیگران رفتن، نشان از بی‌لیاقتی حکومت ماست … ايران طهران FreeIran2021 Iranian 🇮🇷 Iran

تو یکی حرف از وطن بزنی خائینین عاشقت میشن BenWeinthal دلیلی از این بهتر برای تحریم ورزش ج.ا.ا پیدا نمیکنید. ورزشکاران، قهرمانان و مدال آوران علم، صنعت، تکنولوژی و...، که با پرچم کشور دیگری به میدان می‌روند یا فعالیت می‌کنند یا اقامت و تابعیت اخذ می‌کنند، «نه تنها وطن فروش نیستند»، بلکه «آزاد مردان و انسان‌های بسیار شریف و بزرگوار هستند» که به دنبال اهداف و آرزوهای مشروع خود هستند.

وطنفروش، پدر پدرسوخته توست. مرتیکه خاین، جنایتکار وبی وطن.khamenei_ir باز این گاو زر زد وطن فروش اونه که بنزین را گرون میکنه ، مردم اعتراض میکنند،۱۵۰۰ نفرشون میکشه ولی برای شتر نصراله کشتی کشتی بنزین و گازویل میفرسته انگار اموال پدریشو می بخشه!!

اردوغان: در سایه اقدامات انجام شده به بالاترین ارقام رشد اقتصادی در جهان رسیده‌ایماردوغان: در سایه اقدامات انجام شده به بالاترین ارقام رشد اقتصادی در جهان رسیده‌ایم

در پی حمله به حشد‌ الشعبی در سوریه «عصائب اهل الحق» دولت عراق را تهدید کرددر پی حمله پهپادی به خودروهای نظامی حشد‌ الشعبی در سوریه، قیس الخزعلی، رهبر «عصائب اهل حق» یکی از گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران در عراق، از دولت بغداد

ارتش آمریکا کشته شدن غیرنظامیان در حمله پهپادی به خودرویی در کابل را پذیرفتواشنگتن کشته شدن ۱۰ غیرنظامی در این حمله پهپادی پیش از خروج آخرین نظامیانش از افغانستان را «اشتباه» خواند. بعد از یک ماه عجب یک کشف بزرگی😑ما تا بحال فکر میکردیم دائش ره زدین😑کودکان و افراد ملکی بی گناه ره به قتل رساندین مثل کردی: یه ماچ برای پیر دختر مهم نیست. آمریکا طی ۲۰ سال اشغال افغانستان موجب کشتار ۴۷ هزار غیرنظامی و مهاجرت دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر به خارج و چهار میلیون آواره در داخل افغانستان شده است.

تجمع معلمان در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به اجرا نشدن طرح رتبه‌بندیمعلمان در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به رسیدگی نشدن به مطالباتشان و اجرا نشدن طرح رتبه‌بندی تجمع کردند و شعارهایی از جمله «صدای ما بی‌صداست» سر دادند

۱۲ فعال مدنی اردبیلی به اتهام توهین به رهبری به دادگاه احضار شدندآخر آزادسازی قره باغ که برنامه یک مشت پان ترکه چه ربطی به ایران داره. مرگ بر تجزیه طلب لطفا دقت کنید اینها فعال مدنی نیستند ،تجزیه طلب هستند وآشکارا اعلام می کنند شما نمی دانم چطور متوجه نمی شوید !؟شاید هم در یک جهتید.

ورود قاچاقی ایرانی‌ها به عراق برای شرکت در مراسم اربعین/ زائران بی‌ویزا در عراق دستگیر می‌شوند/ دستگیری ۱۰۰ ایرانی در ایام عاشوراسخنگوی گمرک ایران اظهار داشت: متاسفانه عده‌ای به صورت قاچاقی وارد عراق شدند تا در مراسم اربعین شرکت کنند. عده‌ای هم با ویزای خاص از جمله کاری، تحصیلی و یا تجاری و ... امکان تردد زمینی به عراق را دارند.

ایران خامنه‌ای به مدال‌آوران المپیک و پارالمپیک: کسب مدال با وطن‌فروشی و خودفروشی ناسالم است علی خامنه‌ای در سخنرانی خود در جمع مدال‌آوران المپیک و پارالمپیک توکیو ورزشکارانی را که با پرچم کشورهای دیگر به مسابقات می‌روند"وطن‌فروش" خواند.16.خواست به مسئولیت‌های خود عمل‌ کرده و مانع از نقض مکرر حریم هوایی عراق توسط جنگنده‌های اسرائیلی شود.Aa ارتش آمریکا روز جمعه پذیرفت که در حمله پهپادی این کشور به خودرویی در کابل، پایتخت افغانستان به جای جنگجویان داعش غیرنظامیان کشته شدند.

او بر ادامه رویه به رسمیت نشناختن اسرائیل در مسابقات ورزشی تاکید کرد. آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی روز شنبه ۲۷ شهریور در جمع ورزشکاران مدال‌آور مسابقات المپیک و پارالمپیک توکیو  با تاکید بر این که"دستگاه‌های بسیاری مشغول برنامه‌ریزی برای سلب امید و نشاط از جامعه" هستند، مدال‌آوری این ورزشکاران را"تزریق پیام امید" به جامعه خواند.2021 رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه:  در سایه اقدامات انجام شده به بالاترین ارقام رشد اقتصادی در جهان رسیده‌ایم. خامنه‌ای در ادامه این صحبت‌ها همچنین به آنچه او"نمونه‌های قهرمانی و مدال‌آوری ناسالم در ورزش جهان" اشاره کرد و گفت:  «علاوه بر ناداوری‌ها، رشوه و زد و بندهای سیاسی و استفاده از مواد نیروزا، کسب مدال به‌واسطه وطن‌فروشی و خود فروشی نیز از نمونه‌های قهرمانیِ ناسالم است. الخزعلی همچنین تصریح کرد که انکار آمریکا در مورد هدف قرار دادن واحدهای نظامی «حشد الشعبی» مسئولیت را از دوش واشینگتن بر نخواهد داشت.» دویچه وله را در اینستاگرام دنبال کنید خامنه‌ای در بخش دیگری از گفته‌های خود بر اهمیت ادامه روند به رسمیت نشناختن اسرائیل در عرصه‌های ورزشی تاکید کرد و محروم کردن این ورزشکاران از شرکت در مسابقات را"اقدام متقابل" خواند که به گفته او باید از"راه‌های حقوقی" با آن مقابله کرد. تاکید بر به رسمیت نشناختن اسرائیل رهبر جمهوری اسلامی در ادامه از وزارت خارجه و وزارت ورزش و دستگاه‌های حقوقی خواست این موضوع را دنبال و از وزشکاران جهان که در این جریان شامل محرومیت شده‌اند حمایت کنند. این خبر به روزرسانی می‌شود.

خامنه‌ای همچنین تاکید کرد: «ورزشکار سربلند ایرانی نمی‌تواند بخاطر یک مدال با نماینده رژیم جنایتکار دست بدهد و عملاً او را به رسمیت بشناسد. این دیدبان بامداد چهارشنبه نیز توضیح داد که جنگنده‌های ناشناس جنگ‌افزارها و کامیون‌های متعلق به شبه‌نظامی حشد الشعبی مورد حمایت تهران را در حومه البوکمال پس از گذشتن از مرز عراق در خاک سوریه هدف قرار داده است. این موضوع سابقه دارد و در گذشته هم ورزشکاران کشورها از مسابقه با نمایندگان رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی امتناع می‌کردند و بعد از مدتی هم آن رژیم از بین رفت و رژیم صهیونیستی نیز نابود خواهد شد.» به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید فرار ورزشکاران از ایران در ۴ دهه پس از انقلاب و پناهندگی آنان به کشورهای دیگر از دغدغه‌های مهم جمهوری اسلامی ایران است. در طول سال‌های اخیر تعداد قابل توجهی از ورزشکاران ملی‌پوش ایران در خارج از کشور پناهنده شده‌اند.» در همین راستا منابع «العربیه» گزارش دادند که در این حمله هوایی یکی از مقرهای متعلق به شبه‌نظامیان مستقر در نوار مرزی عراق و سوریه هدف قرار گرفته است. اکثر آنها در دهه اخیر در چارچوب رقابت‌های قاره‌ای، جهانی و المپیک، برای کشور ایران به میدان رفته بودند.

سعید ملایی، قهرمان جودو ۲۰۱۸ جهان در وزن زیر ۸۱ کیلوگرم، در سال ۲۰۱۹ در کشور آلمان پناهنده شد. این ورزشکار در المپیک توکیو با ملیت جدید خود، برای کشور مغولستان مسابقه داد و نگاه‌ صحنه ورزش جهان را به خود جلب کرد.. در تیم پناهجویان المپیک توکیو نیز پنج ورزشکار ایرانی حضور داشتند. کیمیا علیزاده، چهره برجسته ورزش ایران یکی از این پنج ورزشکار بود. علیزاده در ابتدای سال ۲۰۲۰ در کشور آلمان پناهنده شد.

کیمیا علیزاده با کسب مدال برنز تکواندو در المپیک ۲۰۱۶ ریو در رده وزنی زیر ۵۷ کیلوگرم، تاریخ‌ساز شد و به عنوان نخستین ورزشکار زن در تاریخ ورزش ایران، به مدال المپیک دست یافت. زنان ورزشکار ایرانی در المپیک توکیو به روایت تصویر هانیه رستمیان؛ پرچم‌دار و تیرانداز کاروان ورزشی ایران هانیه رستمیان پرچم‌دار کاروان ورزشی ایران در بازی‌های المپیک تابستانی توکیو است. این ملی‌پوش ۲۲ ساله ورزش ایران در رشته تیراندازی و در ماده تپانچه به دنبال افتخار‌آفرینی برای ایران در المپیک است. زنان ورزشکار ایرانی در المپیک توکیو به روایت تصویر نجمه خدمتی، امید مدال ایران در تیراندازی نجمه خدمتی از امیدهای کاروان ورزشی ایران برای کسب مدال محسوب می‌شود. این تیرانداز ۲۵ ساله، برنده مدال طلای تفنگ بادی ۱۰ متر انفرادی زنان در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ شد.

نجمه خدمتی در گفت‌و‌گو با دویچه‌وله فارسی اشاره کرد که مدت‌ها بدون مربی، بدون فشنگ و فقط با کامپیوتر تمرین کرده و تاکنون مورد هیچ گونه حمایت مالی از سوی سازمان ورزش ایران قرار نگرفته است. زنان ورزشکار ایرانی در المپیک توکیو به روایت تصویر آرمینا صادقیان در تیراندازی آرمینا صادقیان با ۱۹ سال سن جزو جوان‌ترین ورزشکاران ایران در تاریخ حضور ملی‌پوشان این کشور در صحنه بازی‌های المپیک است. این تیرانداز در رشته تفنگ بادی ۱۰ متر انفرادی زنان، در المپیک توکیو به میدان می‌رود. آرمینا صادقیان با کسب مدال طلای جام جهانی ۲۰۲۱ کروآسی، تاریخ‌ساز شد. زنان ورزشکار ایرانی در المپیک توکیو به روایت تصویر فاطمه کرم‌زاده‌ در تیراندازی فاطمه کرم‌زاده‌ یکی دیگر از چهره‌های جوان اکیپ ورزش ایران در المپیک توکیو است.

این تیرانداز ۲۲ ساله در ماده تفنگ سه وضعیت ۵۰ متر به رقابت می‌پردازد. فاطمه کرم‌زاده‌ در مسابقات تیراندازی قهرمانی ۲۰۱۹ آسیا موفق به کسب مدال نقره شد. زنان ورزشکار ایرانی در المپیک توکیو به روایت تصویر فرزانه فصیحی دونده دو ۱۰۰ متر فرزانه فصیحی ۲۸ ساله نیز از چهره‌های تاریخ‌ساز ورزش ایران است. این دونده در ماده دو ۱۰۰ متر المپیک، نگاه‌ها را به خود جلب می‌کند. این ورزشکار، نخستین دونده زن ایرانی در مسابقات المپیک در این ماده پس از گذشت ۵۷ سال است.

فصیحی برنده مدال نقره در بخش تیمی ماده دو ۴ در ۴۰۰ متر امدادی داخل سالن ۲۰۱۶ آسیا و همچنین برنده نشان برنز رشته دو ۶۰ متر مسابقات قهرمانی دو و میدانی داخل سالن ۲۰۱۸ آسیا است. زنان ورزشکار ایرانی در المپیک توکیو به روایت تصویر نازنین ملایی در قایقرانی نازنین ملایی ۲۹ ساله نیز از افتخارآفرینان ورزش ایران است. این قایقران موفق شد در ماده چهار نفره جفت پاروی سبک‌وزن، مدال برنز بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون را از آن خود کند. کسب سهمیه و حضور نازنین ملایی در المپیک ۲۰۲۱ توکیو، با وجود اعمال محدودیت‌های فراوان در جمهوری اسلامی برای زنان ورزشکار، یک کامیابی بزرگ برای ورزش زنان ایران است. زنان ورزشکار ایرانی در المپیک توکیو به روایت تصویر ثریا آقایی در بدمینتون ثریا آقایی به عنوان نخستین زن ایرانی در رشته بدمینتون، جواز حضور در رقابت‌های المپیک را دریافت کرده است.

کسب این سهمیه با توجه به عدم پشتیبانی مسئولان ورزش ایران از بدمینتون زنان، یک موفقیت بزرگ برای این ورزشکار محسوب می‌شود. زنان ورزشکار ایرانی در المپیک توکیو به روایت تصویر سارا بهمن‌یار و بخت کسب مدال در کاراته سارا بهمن‌یار احتمالا یکی از بخت‌های ایران برای کسب مدال در المپیک است. این کاراته‌کار ۲۲ ساله عملکرد درخشانی در مسابقات لیگ جهانی کاراته در سال ۲۰۱۹ داشت. بهمن‌یار در این رقابت‌ها برنده مدال طلا شد. زنان ورزشکار ایرانی در المپیک توکیو به روایت تصویر حمیده عباسعلی در کاراته حمیده عباسعلی چهره‌ای سرشناس در عرصه کاراته ایران است.

این ورزشکار ۳۱ ساله در مسابقات کاراته شیلی در سال ۲۰۲۰، به مدال طلای جهان دست یافت. او با پیروزی در فینال وزن ۶۸+ کیلوگرم لیگ جهانی کاراته و کسب مدال طلا، سهمیه المپیک توکیو را تصاحب کرد. زنان ورزشکار ایرانی در المپیک توکیو به روایت تصویر ناهید کیانی و قرعه باورنکردنی در تکواندو ناهید کیانی ۲۳ ساله، برنده مدال طلای مسابقات قهرمانی تکواندو نوجوانان ۲۰۱۵ آسیا است. این ورزشکار نخبه ایران در نخستین رویارویی خود در المپیک ۲۰۲۱ توکیو به دیدار کیمیا علیزاده، ملی‌پوش پیشین تکواندو ایران و برنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۶ ریو که در حال حاضر عضو تیم پناهندگان است، می‌رود. این مسابقه بدون شک یکی از حساس‌ترین رقابت‌های ورزشی در المپیک ۲۰۲۱ توکیو است.

زنان ورزشکار ایرانی در المپیک توکیو به روایت تصویر نگاه کیمیا علیزاده به کسب دومین مدال المپیک کیمیا علیزاده از چهره‌های برجسته و خبرساز ورزشی و مدنی ایران در طول ۵ سال اخیر در عرصه جهانی بوده است. این ورزشکار پس از کسب مدال برنز المپیک ۲۰۱۶ ریو در ترکیب تیم ملی ایران، در ابتدای سال ۲۰۲۰ در کشور آلمان پناهنده شد. هدف کیمیا علیزاده تکرار دوباره کامیابی در المپیک و کسب مدال است. او برای دستیابی به این هدف باید نخست حریف ایرانی خود، ناهید کیانی، را شکست دهد. زنان ورزشکار ایرانی در المپیک توکیو به روایت تصویر دینا پوریونس، دومین زن ایرانی در تیم پناهندگان المپیک دینا پوریونس، ملی‌پوش پیشین تکواندو ایران، چندین سال است که در کشور هلند پناهنده شده است.

این ورزشکار یکی از ۵ ورزشکار ایرانی‌تبار در ترکیب تیم ۲۹ نفره پناهندگان است که زیر پرچم کمیته بین‌المللی المپیک، در المپیک توکیو به میدان می‌روند. زنان ورزشکار ایرانی در المپیک توکیو به روایت تصویر پریسا جهانفکریان و انصراف از سهمیه المپیک پریسا جهانفکریان یک چهره‌ تراژیک در تاریخ ورزش ایران در المپیک است. این وزنه‌بردار با وجود کسب سهمیه المپیک به عنوان نخستین وزنه‌بردار زن ایران، از سوی کمیته ملی المپیک ایران به توکیو اعزام نمی‌شود. به رغم گواهی و تائید پزشک معالج پیرامون آمادگی پریسا جهانفکریان برای حضور در المپیک، این ورزشکار از سوی مقامات ورزش ایران رسما به علت"اولویت حفظ سلامت پس از عمل جراحی"، از حضور در المپیک بازماند. نویسنده: فرید اشرفیان .