خامنه‌ای ایرانیان را از مهم‌ترین واکسن‌های کرونا محروم کرد | DW | 08.01.2021

19/10/1399 03:23 ب.ظ

رهبر جمهوری اسلامی روز جمعه ۱۹ دی و در سالروز تظاهراتی که یک سال پیش از سقوط حکومت پهلوی در شهر قم انجام شد بار دیگر بر طبل دشمنی با غرب کوبید و این بار این عناد را به حد محروم کردن ایرانیان از سه واکسن مهمی که مجوزهای بین‌المللی را دریافت کرده‌اند کشاند.

علی خامنه‌ای با ممنوع کردن ورود 'واکسن آمریکایی و انگلیسی' ایرانیان را از سه واکسنی که تا کنون مجوز گرفته‌اند محروم کرد. او می‌گوید بازگشت آمریکا به برجام مسئله ایران نیست و باید 'فرض کنیم تحریم رفع نخواهد شد'. علی خامنه‌ای با ممنوع کردن ورود"واکسن آمریکایی و انگلیسی" ایرانیان را از سه واکسنی که تا کنون مجوز گرفته‌اند محروم کرد. او می‌گوید بازگشت آمریکا به برجام مسئله ایران نیست و باید"فرض کنیم تحریم رفع نخواهد شد".

رهبر جمهوری اسلامی روز جمعه ۱۹ دی و در سالروز تظاهراتی که یک سال پیش از سقوط حکومت پهلوی در شهر قم انجام شد بار دیگر بر طبل دشمنی با غرب کوبید و این بار این عناد را به حد محروم کردن ایرانیان از سه واکسن مهمی که مجوزهای بین‌المللی را دریافت کرده‌اند کشاند.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، علی خامنه‌ای در این سخنرانی با تاکید بر ممنوعیت ورود"واکسن آمریکایی و بریتانیایی" به ایران گفت: «اگر آمریکایی‌ها توانسته بودند واکسن تولید کنند این افتضاح کرونایی در کشورشان پیش نمی‌آمد.» headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

خامنه دقيقا درست گفته. سابقه ي غربي ها در مورد ايران هميشه منفي بوده. بر خلاف اينكه غربي ها سعي در نالايقي ايرانيان دارند، ايران كاملا و حرفه اي ميتواند واكسن كرونا را خودش توليد كند. گول رسانه هاي غربي فارسي زبان را نخوريد. این بیناموسها ورود ویروس_چینی را به ایران آزاد کردند ولی ورود واكسن_آمریکایی را ممنوع. خامنه_ای_جنایتکار خامنه‌ای_بیناوس قاسم_کتلت قاسم_سلیمانی_دزد اسلام_فاشیست اتحاد_برای_نوید چمدان_دلار چمدانهای_۴۰_کیلویی_دلار واکسن_فایزر

ما خودمون داریم واکسن می‌سازیم ، نیازی به واکسن شما نداریم . اگه واکسن شما بدرد میخورد که اینقدر آمار کشته های آمریکا و اروپا بالا نمی‌رفت. اظهار نظر ... Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. این تصویر شما کرونایی های آمریکاست آیت الله خامنه ای گفته: آمریکایی هاچند روز پیش در ظرف ۲۴ساعت، چهار_هزار نفر تلفات داشتند. اینها اگر واکسن بلدند درست کنند اگر کارخانه فایزر شان می‌تواند واکسن درست کند خودشان مصرف کنند اینقدر مرده و کشته زیاد نداشته باشند و درست میگه

این یارو افلیج خودش از این واکسن زده !!! 'طبل دشمنی با غرب '؟ دویچه دوله شما به عنوان رسانه 'ازاد' المانی لطفا ساکت باشید . ۱)شاید فراموش کردید در جنگ تحمیلی و بمبهای شیمیایی ساخت آلمان را و آوردن مجروحین شیمیایی به کشورمان تا اثرات جنایتهای خودتان را ببینید و تاثیر آن بر مردمان بیگناه و جشن گرفتن متخصصین آلمانی با افسر

بیش از ۵ کشور تقاضای پیش خرید واکسن ایرانی کرونا را دارندبیش از ۵ کشور تقاضای پیش خرید واکسن ایرانی کرونا داشته‌اند رئیس ستاد اجرایی فرمان امام: تاکنون بیش از پنج کشور از داخل و خارج از منطقه تقاضای پیش خرید واکسن ایرانی کرونا را از ما کرده‌اند اما تا زمانی که نیاز کشور تامین نشود، واکسن صادر نخواهیم کرد. بیچاره اونا ک میخان واکسن ایرانی بخرن:) خیلی نه فقط یکی شو بگو. پیش خرید کردن اینام گفتن اجازه بدین واکسن دم بکشه بعدا تقدیم میکنیم خدمتتون ، کثافتا

آخی... ببخشید که فقط یه موردش از کشور شما این بود که سلاح شیمایی دادین صدام شرم نمی‌کنید؟! مرگ بر خودش و اطرافیانش که باعث بدبختی و مهاجرت ایرانیان شدند واكسن_بخرید واكسن_كرونا_مطالبه_ملى من فقط نمیدونم این انتقام_سخت که دارن از ما میگیرن برا کدوم کارمونه خامنه ای یک قاتل به تمام عیاراست. دیگر شمشیر را از رو بسته این ضحاک خونخوار واكسن_بخرید واكسن_كرونا_مطالبه_ملى واکسن_معتبر_بخرید عزراییل پیری که دستش تا آرنج به خون این ملت آلوده است حق تصمیم گیری در مورد خیر و شر این مردم را ندارد واکسن_بخرید بی غیرتها همین امروز تا دیر نشده

آغاز واکسیناسیون عمومی با واکسن ایرانی از اردیبهشت‌ماه/ هیچ یک از شرکت‌های ستاد قصد واردات واکسن را ندارد/ ۱۰ هزار دوز واکسن کرونا را تولید و دپو کردیمرییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در پاسخ به ایلنا: آغاز واکسیناسیون عمومی با واکسن ایرانی از اردیبهشت‌ماه/ هیچ یک از شرکت‌های ستاد قصد واردات واکسن را ندارد/ ۱۰ هزار دوز واکسن کرونا را تولید و دپو کردیم

۴۶ میلیون ایرانی ۴۰ درصد سرمایه خود را در بورس از دست داده‌اندانجمن توسعه سرمایه گذاری حرفه‌ای اعلام کرد: تقریباً نیمی از ایرانیان ۴۰درصد دارایی خود را در بورس از دست دادند و اینک بی پناه و درمانده در بحران کرونا یا به صورتی کاملاً کورکورانه راهی بازارهایی نظیر رمز ارزها شده‌اند که بی تردید به خروج نقدینگی از کشور منجر شده و یا در بازار ارز و سکه به انتظار سقوط اقتصاد کشور یا در بازار املاک به دنبال گرانی و تورم آینده هستند. به راستی آیا هیچ کشوری در جهان می‌تواند خود را در برابر از دست رفتن دارایی و ثروت نیمی از مردم خود بی تفاوت بداند؟ اینا همون‌ کسانی هستند که به روحانی رای دادند تا این مزور پولدارشون کنه بعد هشت سال نکبت و دروغ بازهم به طناب این مردک‌ مزور افتادند توی چاه دلم برای اینها نمیسوزه اصلا بی همه‌چیزخا که‌ملن‌کف خیابان رو‌به فقر و فلاکت کشیدند با انتخاب گندشون‌👎👎👎👎👎

نماهنگ «وقیح» از دو هنرمند ایرانی ساکن آلمان در حمایت از «جنبش آزادی‌خواهی» مردم ایران🔺نماهنگ «وقیح» از دو هنرمند ایرانی ساکن آلمان در حمایت از «جنبش آزادی‌خواهی» مردم_ایران ▪️آمانج آزرمی و سیامک حاتم، دو هنرمند ایرانی ساکن آلمان، موزیک ویدئو یا نماهنگی را در حمایت از آنچه «جنبش آزادی‌خواهی» مردم ایران نامیدند، منتشر کردند.

یکی از کنشگران ایرانی امضاکننده نامه به پرزیدنت بایدن: باید از شرایط وخیم ایران گذر کرد♦️ نامه ۳۸ فعال سیاسی و زندانی پیشین به جو بایدن؛ ▪️ یکی از کنشگران ایرانی امضاکننده نامه به پرزیدنت بایدن: باید از شرایط وخیم ایران گذر کرد به پیر به پیغمبر ای آدمو یه چیزی میزنه،معلومه ازش تو فضا سیر و سلوک میکنه... اول مردم ایران 'باید' در انتخابات فرمایشی 1400 شرکت نکنند 'بعد' از آمریکا انتظار یاری داشته باشند این نامه مثل اینه که به ریسی قوه قضاییه نامه بنویسی واز اعدامها شکایت کنی فکر دیگر باید کرد دست همه تو یک کاسه است یکی با کروات یکی با عبا وعمامه

سه جوان ایرانی به اتهام آتش زدن عکس آیت‌الله خامنه‌ای به 40 سال زندان محکوم شدنددادگاه انقلاب دزفول سه تن از جوانان معترض آبان 98 را به اتهام آتش زدن عکس آیت‌الله خامنه‌ای در مجموع به 40 سال زندان محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی ۴۵۰ هزار نفر به علت مخالف بودن با حکومت رجب در زندان های ترکیه بسر می برند ۱۲۶ روزنامه نگار در زندان ترکیه با دستور رجب در زندان به بسر می برند

خامنه‌ای ایرانیان را از مهم‌ترین واکسن‌های کرونا محروم کرد

علی خامنه‌ای با ممنوع کردن ورود"واکسن آمریکایی و انگلیسی" ایرانیان را از سه واکسنی که تا کنون مجوز گرفته‌اند محروم کرد. او می‌گوید بازگشت آمریکا به برجام مسئله ایران نیست و باید"فرض کنیم تحریم رفع نخواهد شد".

رهبر جمهوری اسلامی روز جمعه ۱۹ دی و در سالروز تظاهراتی که یک سال پیش از سقوط حکومت پهلوی در شهر قم انجام شد بار دیگر بر طبل دشمنی با غرب کوبید و این بار این عناد را به حد محروم کردن ایرانیان از سه واکسن مهمی که مجوزهای بین‌المللی را دریافت کرده‌اند کشاند.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، علی خامنه‌ای در این سخنرانی با تاکید بر ممنوعیت ورود"واکسن آمریکایی و بریتانیایی" به ایران گفت: «اگر آمریکایی‌ها توانسته بودند واکسن تولید کنند این افتضاح کرونایی در کشورشان پیش نمی‌آمد.»

شرکت‌های داروسازی آمریکا و بریتانیا از تولید کنندگان سه واکسنی هستند که پیش از دیگران مجوز سازمان بهداشت جهانی را دریافت کرده‌اند و استفاده از آنها در بسیاری از کشورها آغاز شده است.

واکسن کرونای بیون‌تک- فایزر محصول مشترک دو شرکت آلمانی و آمریکایی نخستین واکسنی است که مجوز گرفته و تا کنون میلیون‌ها نفر در کشورهای مختلف دوز اول آن را دریافت کرده‌اند.واکسن شرکت آمریکایی مدرنا و واکسن اکسفورد آسترازنکا که تولید مشترک بریتانیا و سوئد است هم در روزهای گذشته مجوزهای بین‌المللی را دریافت کرده‌اند.

پیش از این مسئولان ارشد جمهوری اسلامی که به دلیل تعلل در تلاش برای خرید واکسن با اعتراض شدید افکار عمومی و شهروندان روبرو بودند مدعی شدند که برای خرید ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز واکسن از طریق سازوکار سازمان بهداشت جهانی برای توزیع عادلانه واکسن کرونا قرار داد بسته‌اند.

زمانی که این ادعا مطرح شد در سازوکار موسوم به کوواکس فقط واکسن بیون‌تک- فایزر مجوز داشت که الان دو واکسن دیگر هم به آن اضافه شده است.با سخنان امروز خامنه‌ای ظاهرا این قراردادها باید لغو شوند. در ایران تلاش‌هایی برای تولید واکسن می‌شود و نخستین واکسنی که مرحله اول کارآزمایی بالینی آن نهم دی ماه شروع شد قرار است توسط"ستاد اجرایی فرمان امام" تولید شود که از نهادهای تحت نظر خامنه‌ای است.

جمهوری اسلامی همچنین امید زیادی به واکسن‌های چینی بسته است. خامنه‌ای سوم بهمن ۹۴ در دیدار با شی جین‌پینگ، رئیس جمهوری چین گفته بود: «دولت و ملت ایران همواره به دنبال گسترش روابط با کشورهای مستقل و قابل اطمینان همچون چین بوده و هستند و بر همین اساس، توافق رؤسای جمهوری ایران و چین برای یک روابط استراتژیک ۲۵ ساله، کاملاً درست و حکمت‌آمیز است.»

بر این اساس این پرسش مطرح می‌شود که آیا رهبر جمهوری اسلامی به قیمت تقویت نهادهای تحت نظر خود و"روابط استراتژیک" با چین مصمم است ایرانیان را از دسترسی به سه واکسنی که تاثیر دو تای آنها در پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید۱۹ حدود ۹۵ درصد گزارش شده، محروم کند؟

این اصرار در حالی است که مطابق اعتراف"ستاد اجرایی فرمان امام" واکسنی که قصد تولید آن را دارند اگر تمام مراحل آزمایش‌های بالینی را هم با موفقیت طی کند زودتر از شش تا هفت ماه دیگر به تولید انبوه نمی‌رسد.

مغلطه خامنه‌ای درباره ارتباط کرونا در آمریکا با واکسن

افزون بر این، سخنان خامنه‌ای درباره"افتضاح کرونایی" در آمریکا مغلطه‌آمیز است و ربطی به واکسن ساخت شرکت‌های آمریکایی ندارد.

ایالات متحده درگیرترین کشور جهان با پاندمی کرونا به شمار می‌رود، اما اغلب کارشناسان و تحلیلگران معتقدند علت این وضعیت سیاست‌های کرونایی دولت دونالد ترامپ و جدی نگرفتن شیوع بیماری کووید۱۹ در ماه‌های ابتدایی است؛ سیاست‌هایی که ناظران آنها را یکی از علت‌های اصلی شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر ارزیابی می‌کنند.

واکسن بیون‌تک- فایزر میانه ماه دسامبر و زمانی در آمریکا مجوز گرفت که بیش از ده ماه از آغاز پاندمی می‌گذشت و شمار مبتلایان شناسایی شده در ایالات متحده به مرز ۲۰ میلیون نفر رسیده بود.

کیانوش جهانپور، رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت در صفحه توئیتر خود ویدئوی این بخش از سخنان خامنه‌ای درباره ممنوعیت وادرات واکسن از آمریکا و بریتانیا را بازنشر کرده است.خامنه‌ای با اشاره به شرکت‌های داروسازی آمریکایی و بریتانیایی می‌گوید به آنها اعتمادی نیست چون"گاهی اوقات اینها می‌خواهند واکسن را روی ملت‌های دیگر آزمایش کنند".

این حرف یا از سر بی‌اطلاعی زده شده یا متاثر از تئوری‌های توطئه است که قبلا معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران، محمدرضا نقدی هم تکرار کرده بود.

واکسن‌های بیون‌تک- فایزر و مدرنا هم از نهادهای مربوط در آمریکا و اتحادیه اروپا و هم از سازمان بهداشت جهانی مجوز گرفته‌اند. این مجوزها از جمله با بررسی اسناد و داده‌هایی صادر می‌شوند که طی شدن موفقیت‌آمیز تمام مراحل کارآزمایی بالینی را تائید می‌کنند.محمدرضا نقدی که چندی پیش به پرسنل سپاه و بسیج توصیه کرده بود از واکسن خارجی استفاده نکنند ۱۲ دی ماه گفته است: «امروز همان‌هایی صاحبان شرکت‌های تولید کننده واکسن کرونا هستند که معتقدند جمعیت مردم دنیا زیاد است و باید ۲۰ درصد از جمعیت دنیا کاسته شود.»

این فرمانده ارشد سپاه با بیان این که این کاهش از طریق افزایش مرگ و میر صورت می‌گیرد ادعا کرده"بر اساس اسنادی که وجود دارد" شرکت‌های تولیدکننده واکسن خود ویروس کرونا را"دست‌کاری و آلوده کرده‌اند" و به همین دلیل به آنها نمی‌توان اعتماد کرد.

جمعیت جهان حدود هفت میلیارد و ۸۰۰ میلیون نفر برآورد می‌شود. اگر سخنان سردار سپاه درباره برنامه شرکت‌های داروسازی برای کاهش بیست درصدی جمعیت جهان را جدی بگیریم تا پایان بحران کرونا بیش از یک و نیم میلیارد نفر کشته می‌شوند.

با توجه به میانگین نسبت مرگ و ابتلا که از چند درصد تجاوز نمی‌کند اگر همه جمعیت جهان هم به بیماری کووید۱۹ مبتلا شوند تعداد قربانیان به یک و نیم میلیارد نفر نخواهد رسید.رهبر جمهوری اسلامی در سخنرانی ۱۹ دی‌ماه خود با کنایه تلویحی به برخی مسئولان دولت که شرط بازگشت ایران به تعهدات برجامی را بازگشت آمریکا به توافق هسته‌ای یا لغو تحریم‌ها عنوان می‌کنند گفت: «اینکه فلان کار را بکنید و نکنید، حرف بیخودی است. تحریم باید برداشته شود.»

او با بیان این که"جبهه غرب موظف است این حرکت خباثت‌آمیز تحریم را خاتمه دهند" افزود کشورهای غربی وظیفه دارند همه تحریم‌ها را"فورا" بردارند.جو بایدن رئیس جمهوری منتخب ایالات متحده ابراز تمایل کرده که آمریکا تحت شرایطی به برجام بازگردد و این مسئله با استقبال حسن روحانی، رئیس دولت دوازدهم و مقام‌های ارشد وزارت خارجه روبرو شده است.

علی خامنه‌ای می‌گوید"ما هیچ عجله‌ای نداریم آمریکا به برجام برگردد، مساله ما این نیست". او می‌گوید بازگشت آمریکا به برجام زمانی معنا دارد که تحریم‌ها برداشته شود و"البته خسارت‌های ما هم جزو مطالبات ماست".

آمریکا و سه کشور اروپایی طرف توافق هسته‌ای معتقدند باید برای یک توافق جامع‌تر که مسئله برنامه‌های موشکی و حضور منطقه‌ای جمهوری اسلامی را در بربگیرد مذاکره شود. خامنه‌ای هر گونه مذاکره در این زمینه را رد کرده است.

رهبر جمهوری اسلامی می‌گوید باید"فرض کنیم تحریم رفع نخواهد شد" و اقتصاد را طوری تنظیم کنیم که با وجود تحریم‌ها کشور اداره شود. او در عین حال ادعا کرد که تحریم‌ها به تدریج بی‌اثر می‌شوند.درحالی که نشانه‌های انتشار ویروس کرونا در سراسر جهان مشهود بود و بسیاری از کشورها مرزها را بستند و رفت و آمدها را قطع کردند، هواپیمایی ماهان همچنان به چین پرواز داشت و نام شهر قم به‌عنوان اولین شهر ایران که وجود ویروس کرونا در آن تایید شد به ثبت رسید.برخی ناظران، حکومت ایران را با هدف برگزاری گسترده انتخابات مجلس شورای اسلامی و برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن به"پنهانکاری" و"عدم شفافیت در اطلاع‌رسانی" در زمینه شیوع ویروس کرونا متهم کردند.آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در آغاز مقامات آمریکایی را متهم کرد که در"تولید ویروس کرونا" نقش داشته‌ و گفت: «شما متهمید که خودتان این ویروس را تولید کردید.» با اوج گرفتن کرونا او چندین ماه به قرنطینه رفت، دیدارهای حضور‌ی‌اش لغو شد و حتی تنهایی عزاداری کرد.در چند ماه نخست، کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت هر روز آماری از تعداد مبتلایان به ویروس کرونا و افرادی که بر اثر بیماری کووید ۱۹ درگذشتند را اعلام می‌کرد. بسیاری این آمارهای رسمی را باور ندارند و تعداد قربانیان را بسیار بیشتر می‌دانند."طب اسلامی" برای مداوای کرونا پیشنهاد استعمال"روغن بنفشه" را مطرح کرد.سردار سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران از"دستگاه هوشمند کرونایاب" رونمایی کرد.برای نخستین بار یک ویروس باعث تعطیلی مراکز مذهبی و برگزاری نمازهای جمعه شد.دولت در زمینه برگزاری مراسم محرم دستورالعملی صادر کرد. مطابق تصویرها و ویدئوهایی که در فضای مجازی منتشر شد، در مراسم مذهبی در موارد زیادی توصیه‌های بهداشتی به درستی رعایت نشدند.تعطیلی‌های ایام کرونا به مسافرت‌های وسیع مردم و انتقال ویروس از استانی به استانی دیگر انجامید.کرونا به تعطیلی مدارس و آموزش آنلاین برای کودکان از طریق شبکه"شاد" انجامید. در بخش‌هایی از ایران دسترسی کودکان به آموزش به دلیل نداشتن تلفن همراه و اینترنت با اختلال روبرو شد.در حالی که حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران مدعی شد"حتی کشورهای دوست هم هنگام کرونا به کمک ایران نیامدند" اما کمک‌های بین‌المللی از سوی کشورهایی چون چین، سوئیس، اتحادیه اروپا و حتی سازمان یونیسف (عکس) راهی ایران شدند. تنها یونیسف ۸ تن از اسفند گذشته تجهیزات برای کمک به کادر درمان به ایران ارسال کرده است.موج‌های پی‌درپی کرونا ظرفیت بیمارستان‌ها را به چالش کشید و کادر درمانی ایران را ماه‌های طولانی به نبردی شبانه‌روزی درگیر کرد. کرونا از میان کادر درمانی نیز قربانیان بسیاری گرفت.سردخانه‌ها و گورستان‌های ایران روزانه پذیرای درگذشتگان بسیاری شدند.بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا از روز ۲۰ آبان واحدهای صنفی (غیر ضروری) از ساعت ۱۸ تعطیل اعلام شدند. در این ساعت تهران با ترافیک سنگین و مترو مملو از جمعیت شد.پس از افزایش شمار فوتی‌های مبتلا به ویروس کرونا سرانجام ستاد ملی مبارزه با کرونا تصمیم به اعمال محدودیت‌های کرونایی در ۱۵۰ شهر و کلانشهر ایران گرفت.