خاطرات مصطفا عزیزی از فساد در صداوسیما- ۵

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 75 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 33%
  • Publisher: 63%

«علی خامنه‌ای» دردیدار با اعضای مجمع نویسندگان مسلمان گفت: «این سریالِ«سال‌های دور ازخانه» که نشان می‌دادند همه راجذب کرد،حتی امام را.حاج احمد آقا می‌گفت که امام مرتب این سریال را نگاه می‌کردند» خاطرات مصطفی عزیزیMostafaa_Azizi از صداوسیما👇 اطلاع‌رسانی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

وقتی وارد رادیو شدم جنگ به کثیف‌ترین مرحله‌اش رسیده بود و کمی بعدازآن، جنگ شهری شروع شد. برخی در رادیو شعار «جنگ جنگ تا پیروزی» سر می‌دادند و برخی که صدایشان شنیده نمی‌شد، مخالف تداوم جنگ بودند.

اما سرانجام عقب‌نشینی کردند و «آیت‌الله خمینی» در ۲۹تیر۱۳۶۷ جام زهر را نوشید و قطع‌نامه ۵۹۸ را پذیرفت و عملا یک ماه بعد جنگ هشت‌ساله‌ ایران و عراق خاتمه پیدا کرد اما نوشیدن این جام زهر تمام کاریزما و ابهت خمینی را از او گرفت و هنوز برای تغییر قانون اساسی نیاز به این کاریزما بود. در ۸بهمن۱۳۶۷ اتفاقی افتاد که مقدمه‌ای برای خانه‌روشنی خمینی و زهرزدایی از او شد.

شایعات زیادی هم در موردش سر زبان‌ها بود و لطیفه‌های بسیاری در موردش ساخته شد که برخی هنوز رواج دارد. برای نمونه تعدادی از طنزها و کاریکاتورهایی را که آن زمان منتشر شد می‌توانید در کتاب «هنگامی‌که اوشین و همسرش «ریوزو تاناکورا» لباس‌فروشی دست‌دوم ایجاد کردند نام «تاناکورا» شد اسم عام لباس‌فروشی‌های دست‌دوم و هنوز هم این نام بر روی این نوع لباس‌فروشی‌ها مانده است.

در چنین شرایطی در ۸بهمن۱۳۶۷ مطابق با ۲۰ جمادی‌الثانی تولد «فاطمه زهرا»، دختر پیامبر مسلمانان که به‌ویژه برای شیعیان از ارزش زیادی برخوردار است، برنامه‌ تولیدی از رادیو پخش شد. «محمد هاشمی»، در مصاحبه‌ای که از او چند سال پیش منتشر شد می‌گوید برنامه پخش مستقیم بوده است که چنین نیست. فردای آن روز، در تاریخ ۹ بهمن ۱۳۶۷، آیت‌الله خمینی نامه‌ سرگشاده‌ای برای محمد هاشمی ارسال کرد که به‌سرعت همه‌جا منتشر شد:و تاثر روز گذشته از صدای جمهوری اسلامی مطلبی در مورد الگوی زن پخش گردیده ‌است که انسان شرم دارد بازگو نماید. فردی که این مطلب را پخش کرده‌ است تعزیر و اخراج می‌گردد و دست‌اندرکاران آن تعزیر خواهند شد. درصورتی‌که ثابت شود قصد توهین در کار بوده ‌است، بلاشک فرد توهین‌کننده محکوم‌به اعدام است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اکران خاطرات یک پورن استار در شهر کنسرت‌ ممنوع ایرانتهران- ایرناپلاس- یک بازیگر آمریکایی فیلم‌های مستهجن، تجربه رسیدن به آزادی‌ جنسی (بی‌پروایی جنسی) در آمریکا را برای مردم ایران روایت می‌کند. مثل اینکه دستور از بالا رسیده که ایکسونامی از بایکوت ایرنا دراومده مدیر کل دفتر عرضه و نمایش فیلم: فیلم مستند داستانی «ایکسونامی» مجوز لازم برای اکران را ندارد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

اکران خاطرات یک پورن استار در شهر کنسرت‌ ممنوع ایرانتهران- ایرناپلاس- یک بازیگر آمریکایی فیلم‌های مستهجن، تجربه رسیدن به آزادی‌ جنسی (بی‌پروایی جنسی) در آمریکا را برای مردم ایران روایت می‌کند. مثل اینکه دستور از بالا رسیده که ایکسونامی از بایکوت ایرنا دراومده مدیر کل دفتر عرضه و نمایش فیلم: فیلم مستند داستانی «ایکسونامی» مجوز لازم برای اکران را ندارد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

وقوع انفجار در تل ابیض سوریه با ۸ کشتهوزارت دفاع ترکیه از کشته شدن ۸ غیر نظامی در پی انفجار یک دستگاه خودروی بمب‌گذاری‌شده در یکی از روستاهای تل ابیض سوریه خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وابستگی بیش از حد زیرساخت‌های کشور به کشورهای غربی/«فساد در برخی بخش‌‎ها» موجب عدم استفاده علم در صنعت شده است/صنعت خودرو حتی جرات تعویض برف پاک‌کن پیکان را نداشتدبیر شورای ستاد راهبردی نقشه جامع علمی کشور درباره استفاده حوزه صنعت از علم دانشگاهیان گفت: زیرساخت‌های اقتصادی کشور وابسته به کشورهای خارجی است، اما در کشورهایی از جمله آمریکا اینطور نیست و آنها برای پیش بردن کارهای خود از دانشجویانشان بهره علمی می‌برند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

در حاشیه سخنرانی رییس‌جمهور چه گذشت؟تلاش عده‌ای برای اخلال در سخنرانی رئیس جمهور در یزد واکنش روحانی به شعارها: اختلاف و فاصله خواست آمریکا است؛ نگذاریم خواست آمریکا از حنجره عده‌ای معدود بلند شود ادمین این اکانت یک حرام خوار دروغگو هست اطاعت از رهبری و درخواست بهبود وضعیت مردم خواست آمریکاست احمق های درجه یک؟! صدای ان جوانان صدای تمام مردم ایران است جز عده ای کم یزد شیخ_حسن_روحانی خاتمی روحانی_در_زاویه
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان با نیروهای امنیتی در بغدادویدئو؛ درگیری تظاهرکنندگان با نیروهای امنیتی در بغداد این ویدئوی بدون شرح را ببینید⬇️
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »