خاتمی به پیشواز انتخابات رفت؛ پیامی که آبی از آن گرم نمی‌شود

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

روز گذشته محمد_خاتمی در یک پیام تصویری به مناسبت بازگشایی_مدارس و دانشگاه‌ها با مردم صحبت کرد. بسیاری از تحلیل‌گران با اشاره به نزدیکی انتخابات_ریاست_جمهوری این پیام را یک تبلیغ انتخاباتی می‌دانند. گزارش EhsanMehrabi7 👇 راستی_آزمایی پیام_ویدیویی

روز گذشته «محمد خاتمی»، رییس‌جمهور سابق ایران، در یک پیام تصویری به مناسبت بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، با مردم صحبت کرد. بسیاری از تحلیل‌گران با اشاره به نزدیکی انتخابات ریاست‌جمهوری، این پیام را یک تبلیغ انتخاباتی می‌دانند.محمد خاتمی در میان اصلاح‌طلبان همچنان شخصیت محوری است و از همین رو پیام او در آستانه سال تحصیلی تبلیغی برای انتخابات ریاست‌جمهوری ارزیابی شده است.

رییس‌جمهور سابق ایران تاکید کرده است که «توسعه بدون عدالت؛ یعنی راندن طبقه متوسط به سوی طبقه محروم و برخورداری بیشتر بخش کوچکی از امکانات جامعه و عدالت بدون توسعه؛ یعنی صرف کردن سرمایه‌های ملی به صورت یک‌بارمصرف و فقیرتر شدن کل جامعه.» این پیام خاتمی پس از مدتی غیبت از فضای سیاسی این گمانه‌زنی را تقویت کرده که هدف انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۴۰۰ است.

در حالی سخنان خاتمی با انتخابات ریاست‌جمهوری مرتبط پنداشته شده که هنوز چند ماه از انتخابات مجلس و عدم حضور جدی اصلاح‌طلبان نگذشته است. تفاوت دیگر وضعیت فعلی و سال ۱۳۸۴ اعتراضات دی ۱۳۹۶ و آبان ۱۳۹۸ است که فضای سیاسی را در داخل و خارج از کشور تغییر داده و گروهی از معترضان را به تغییر حکومت امیدوار کرده است. تحلیل اصلاح‌طلبان اما متفاوت است. «علیرضا علوی‌تبار» گفته است که حکومت در کوتاه‌مدت اعتراضات را سرکوب خواهد کرد. تحلیل گروه دیگری از اصلاح‌طلبان نیز این است که حکومت همچنان توان سرکوب اعتراضات را دارد و راه باقیمانده همچنان اصلاحات است.

مشکل دیگر اصلاح‌طلبان نبود چهره‌ای است که هم گروه‌های سیاسی بر او اجماع داشته باشند هم تایید صلاحیت شود و رای مردم را کسب کند. مگر این که راه‌کار اولیه آنان نامزد شدن خود خاتمی باشد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اصلاح قانون انتخابات به سبک پایداری‌هااصلاح قانون انتخابات به سبک پایداری‌ها | نمایندگان جبهه پایداری در مجلس، طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری را کلید زده‌اند. اما این طرح چیست و چه تغییراتی ایجاد می‌کند؟ در این گزارش ببینید
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

حکمتیار: کابل خواهان تعویق پروسه صلح به پس از انتخابات آمریکاستحکمتیار: کابل خواهان تعویق پروسه صلح به پس از انتخابات آمریکاست رهبر حزب اسلامی افغانستان گفت که دولت کابل خواهان ادامه وضعيت فعلى، ايجاد موانع در برابر صلح و تعویق آن به پس از انتخابات رياست جمهورى آمریکا است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

هشدار به چین، روسیه و ایران درباره دخالت در انتخابات آمریکا | DW | 05.09.2020مشاور امنیت ملی دولت ترامپ به چین، روسیه و ایران در مورد هر گونه دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هشدار داد. رابرت اوبراین می‌گوید چین گسترده‌ترین برنامه برای دخالت در انتخابات سوم نوامبر آمریکا را دارد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

واکنش ایران به تماس پمپئو با وزیر خارجه سوییس قبل از سفر به ایرانسخنگوی وزارت خارجه: سفر وزیر خارجه سوئیس به ایران ربطی به مسائل روابط ایران و آمریکا ندارد، این سفر از قبل و در چارچوب روابط دوجانبه و سفرهای منظم وزرای خارجه دو کشور برنامه ریزی شده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکنش ایران به توهین مجدد مجله 'شارلی ابدو' به پیامبر اسلامواکنش ایران به توهین مجدد مجله 'شارلی ابدو' به پیامبر اسلام سخنگوی وزارت خارجه: *اهانت به پیامبر مکرم اسلام به هیچ وجه قابل قبول نیست *آزادی بیان باید در جهت همزیستی مسالمت آمیز نوع بشر و تفاهم بیشتر میان ادیان به کار گرفته شود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکنش سازمان منع سلاح‌های شیمیایی به «مسمومیت» ناوالنی: به شدت نگرانیمدبیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی گفت: «بنا به معاهده منع سلاح‌های شیمیایی هرگونه مسموم کردن افراد با استفاده از گاز اعصاب، استفاده از سلاح شیمیایی محسوب می‌شود.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »