اعتمادآنلاین, زنان, اینجا_بخوانیم

اعتمادآنلاین, زنان

خاتمی و روحانی نگران حرمت مراجع بودند/ احمدی‌نژاد قداست روحانیت را تضییع کرد/ فضا برای وزارت زنان فراهم است

21/08/2019 11:29:00 ق.ظ

🔻اشرف‌ بروجردی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین : 🔹فضای خوبی برای اضافه شدن یک زن به جمع وزرای دولت فراهم آمده است 🔹وزیر شدن زنان اشکال شرعی ندارد این مطلب را اینجا_بخوانیم 👇 👈عضویت

اشرف‌ بروجردی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»:فضای خوبی برای اضافه شدن یک زن به جمع وزرای دولت فراهم آمده است/ وزیر شدن زنان اشکال شرعی ندارداشرف‌ بروجردی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، گفت: آقایان خاتمی و روحانی هر 2 روحانی هستند و آقای احمدی‌نژاد روحانی نبود، پس مشخص است برای روحانیون سخت است که با مراجع در تعارض قرار بگیرند یا بحثی بین آنها پیش بیاید.

کاخ سفید: اسرائیل به عنوان یک کشور مستقل می‌تواند درباره تلافی کردن حمله به کشتی خود تصمیم بگیرد آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم المپیک توکیو؛ تیم ملی فوتبال زنان کانادا با پیروزی مقابل آمریکا به فینال رسید - BBC News فارسی

«آقای روحانی همواره تاکید می‌کنند که مساله زنان و حضورشان در عرصه‌های مختلف دغدغه‌شان است.» اشرف‌ بروجردی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو بااعتمادآنلاین،با بیان اظهارات فوق گفت: آقای رئیس‌جمهوری بارها اعلام کرده است تمایل زیادی دارد تا از زنان در کابینه استفاده کند. همچنین در فضای این روزها «انتخاب وزیر زن برای وزارتخانه آموزش‌وپرورش» به اشکال مختلف از سوی زنان در جامعه مطرح شده و بر همین اساس می‌توان گفت فضای خوبی برای اضافه شدن یک زن به جمع وزرای دولت فراهم آمده است.

 این چهره اصلاح‌طلب با اشاره به موانع‌ وزیر شدن زنان افزود: به‌ هر حال در گذشته نگاه‌های خاصی به زنان در جامعه وجود داشت و به‌ همین دلیل نه آقای خاتمی و نه آقای روحانی با وجود ابراز تمایل نتوانستند زنی را به عنوان وزیر انتخاب کنند. شاید برای شما این سوال مطرح شود که احمدی‌نژاد چطور در سال 88 سه نفر را به مجلس معرفی کرد و خانم headtopics.com

دستجردیتوانست از مجلس وقت رای اعتماد بگیرد که اینجا می‌توان به 2 تفاوت اشاره کرد. برای روحانیون سخت است که با مراجع در تعارض قرار بگیرند بروجردی سپس این تفاوت‌ها را برشمرد: اولین نکته این است که آقایان خاتمی و روحانی هر 2 روحانی هستند و آقای احمدی‌نژاد روحانی نبود، پس مشخص است که برای روحانیون سخت است که با مراجع در تعارض قرار بگیرند یا بحثی بین آنها پیش بیاید. همچنین متاسفانه روحیات احمدی‌نژاد طوری بود که مشکلی با حرمت‌شکنی نداشت و خیلی جاها به راحتی حرمت‌ها را شکست و متاسفانه باعث تنزل قداست روحانیت شد که خب، معلوم است، آقایان خاتمی و روحانی به‌ هیچ وجه و با هیچ عذر و بهانه‌ای حاضر نمی‌شوند خدای ناکرده حرمت روحانیت و مرجعیت تضییع شود.

 او ادامه داد: دقیقاً به همین دلیل آقای روحانی باید مذاکراتی با مراجع معظم داشته باشند، چون هماهنگی با مرجعیت لازمه اصلی است. به هر حال مراجع محترم هم وقتی متوجه شوند که کلام‌شان نافذ است، با توجه به اینکه شرایط نسبت به گذشته تغییر کرده است، احتمال دارد نظرشان عوض شود.

وزیر شدن زنان اشکال شرعی ندارد ادامه مطلب: 🌐 اعتمادآنلاين »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

آیا آمریکا مانع از دعوت روحانی به اجلاس «گروه ۷» شد؟جواد ظریف، یک روز پیش از آغاز کنفرانس سران «گروه_۷» در بیاریتز، با امانوئل مکرون، رییس‌جمهوری فرانسه، در پاریس دیدار می‌کند‌، ملاقاتی که ظاهرا جایگزین «ایده دعوت» از روحانی به‌عنوان مهمان گروه_۷ شده است.

ایران اعترافات جعلی در پرونده «ترور دانشمندان هسته‌ای» را تائید کرد؛ سکوت دولت روحانی درباره اعدام جمالی فشیعلی ربیعی، سخنگوی دولت ایران، سخنان مازیار ابراهیمی، از متهمان به ترور دانشمندان هسته‌ای ایران را، تایید کرد و گفت از این افراد «دلجویی و عذرخواهی» شده و اضافه کرد که این اتفاق «در دولت ما رخ نداده» ا

لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس رفتتهران- ایرنا- حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری لایحه «حذف چهار صفر از پول ملی و تغییر واحد پول ملی» را برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.

توضیح سخنگوی قوه‌قضائیه درباره بازداشت مدیرعامل ایران خودرو- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimسخنگوی قوه قضائیه درباره دستگیری و بازداشت مدیرعامل سابق شرکت ایران خودرو، توضیحاتی را ارائه کرد و از دستور ویژه رئیس دستگاه قضا برای بررسی تخلفات شرکت‌های خودروساز خبر داد.

لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس رفتلایحه «حذف ۴ صفر از پول ملی» به مجلس رفت *رئیس جمهور لایحه «حذف چهار صفر از پول ملی و تغییر واحد پول ملی» را برای طی تشریفات قانونی به مجلس ارسال کرد. *براساس این لایحه هر تومان جدید برابر ۱۰۰۰۰ ریال جاری و معادل یکصد ریال پارسه است.

لایحه حذف 4 صفر پول با قید 1 فوریت به مجلس رفت/ «ریال پارسه» نام جدید به جای ریال- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnim«ریال پارسه» نام جدید به جای ریال؛ لایحه حذف_چهار_صفر_از_پول_ملی با قید ۱ فوریت به مجلس رفت براساس لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور، واحد پول ایران به تومان تغییر می‌یابد و هر تومان برابر ۱۰۰۰۰ ریال جاری و معادل ۱۰۰ ریال پارسه است