خاتمی و روحانی نگران حرمت مراجع بودند/ احمدی‌نژاد قداست روحانیت را تضییع کرد/ فضا برای وزارت زنان فراهم است

21/08/2019 11:29:00 ق.ظ

اعتمادآنلاین, زنان

🔻اشرف‌ بروجردی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین : 🔹فضای خوبی برای اضافه شدن یک زن به جمع وزرای دولت فراهم آمده است 🔹وزیر شدن زنان اشکال شرعی ندارد این مطلب را اینجا_بخوانیم 👇 👈عضویت

اشرف‌ بروجردی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»:فضای خوبی برای اضافه شدن یک زن به جمع وزرای دولت فراهم آمده است/ وزیر شدن زنان اشکال شرعی ندارداشرف‌ بروجردی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، گفت: آقایان خاتمی و روحانی هر 2 روحانی هستند و آقای احمدی‌نژاد روحانی نبود، پس مشخص است برای روحانیون سخت است که با مراجع در تعارض قرار بگیرند یا بحثی بین آنها پیش بیاید.

«آقای روحانی همواره تاکید می‌کنند که مساله زنان و حضورشان در عرصه‌های مختلف دغدغه‌شان است.» اشرف‌ بروجردی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو بااعتمادآنلاین،با بیان اظهارات فوق گفت: آقای رئیس‌جمهوری بارها اعلام کرده است تمایل زیادی دارد تا از زنان در کابینه استفاده کند. همچنین در فضای این روزها «انتخاب وزیر زن برای وزارتخانه آموزش‌وپرورش» به اشکال مختلف از سوی زنان در جامعه مطرح شده و بر همین اساس می‌توان گفت فضای خوبی برای اضافه شدن یک زن به جمع وزرای دولت فراهم آمده است.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

آیا آمریکا مانع از دعوت روحانی به اجلاس «گروه ۷» شد؟جواد ظریف، یک روز پیش از آغاز کنفرانس سران «گروه_۷» در بیاریتز، با امانوئل مکرون، رییس‌جمهوری فرانسه، در پاریس دیدار می‌کند‌، ملاقاتی که ظاهرا جایگزین «ایده دعوت» از روحانی به‌عنوان مهمان گروه_۷ شده است.

ایران اعترافات جعلی در پرونده «ترور دانشمندان هسته‌ای» را تائید کرد؛ سکوت دولت روحانی درباره اعدام جمالی فشیعلی ربیعی، سخنگوی دولت ایران، سخنان مازیار ابراهیمی، از متهمان به ترور دانشمندان هسته‌ای ایران را، تایید کرد و گفت از این افراد «دلجویی و عذرخواهی» شده و اضافه کرد که این اتفاق «در دولت ما رخ نداده» ا

لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس رفتتهران- ایرنا- حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری لایحه «حذف چهار صفر از پول ملی و تغییر واحد پول ملی» را برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.

توضیح سخنگوی قوه‌قضائیه درباره بازداشت مدیرعامل ایران خودرو- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimسخنگوی قوه قضائیه درباره دستگیری و بازداشت مدیرعامل سابق شرکت ایران خودرو، توضیحاتی را ارائه کرد و از دستور ویژه رئیس دستگاه قضا برای بررسی تخلفات شرکت‌های خودروساز خبر داد.

لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس رفتلایحه «حذف ۴ صفر از پول ملی» به مجلس رفت *رئیس جمهور لایحه «حذف چهار صفر از پول ملی و تغییر واحد پول ملی» را برای طی تشریفات قانونی به مجلس ارسال کرد. *براساس این لایحه هر تومان جدید برابر ۱۰۰۰۰ ریال جاری و معادل یکصد ریال پارسه است.

لایحه حذف 4 صفر پول با قید 1 فوریت به مجلس رفت/ «ریال پارسه» نام جدید به جای ریال- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnim«ریال پارسه» نام جدید به جای ریال؛ لایحه حذف_چهار_صفر_از_پول_ملی با قید ۱ فوریت به مجلس رفت براساس لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور، واحد پول ایران به تومان تغییر می‌یابد و هر تومان برابر ۱۰۰۰۰ ریال جاری و معادل ۱۰۰ ریال پارسه است

چهارشنبه، ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - 12:30 اشرف‌ بروجردی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»: فضای خوبی برای اضافه شدن یک زن به جمع وزرای دولت فراهم آمده است/ وزیر شدن زنان اشکال شرعی ندارد اشرف‌ بروجردی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، گفت: آقایان خاتمی و روحانی هر 2 روحانی هستند و آقای احمدی‌نژاد روحانی نبود، پس مشخص است برای روحانیون سخت است که با مراجع در تعارض قرار بگیرند یا بحثی بین آنها پیش بیاید.نفرانس سران «گروه ۷» در بیاریتز، با امانوئل مکرون، رییس‌جمهوری فرانسه، در پاریس دیدار می‌کند‌ــ ملاقاتی که ظاهرا جایگزین «ایده دعوت» از روحانی به‌عنوان مهمان گروه ۷ شده است.ست.به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت،  با اجرای طرح اصلاح نظام پولی در قالب حذف چهار صفر از پول ملی و بازنگری در اقطاع اسکناس و سکه، نقش این ابزار در نظام­‌های پرداخت کشور، بهبود می‌یابد.

«آقای روحانی همواره تاکید می‌کنند که مساله زنان و حضورشان در عرصه‌های مختلف دغدغه‌شان است.»   اشرف‌ بروجردی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، با بیان اظهارات فوق گفت: آقای رئیس‌جمهوری بارها اعلام کرده است تمایل زیادی دارد تا از زنان در کابینه استفاده کند. پیش‌تر، منابع ایرانی، به نقل از المانیتور، اعلام کرده بودند که رییس‌جمهوری فرانسه و رییس ادواری گروه ۷، که تا پایان سال جاری میلادی ریاست گروه را برعهده دارد، مایل‌ است از حسن روحانی به‌عنوان مهمان گروه ۷ دعوت شود به فرانسه سفر کند؛ هرچند متعاقب آن اعلام شد مکرون از همتای ایرانی‌‌اش «دعوت» نکرده است، به نظر می‌رسد «ایده دعوت» از روحانی میان نمایندگان سیاسی دو کشور مطرح شده باشد. همچنین در فضای این روزها «انتخاب وزیر زن برای وزارتخانه آموزش‌وپرورش» به اشکال مختلف از سوی زنان در جامعه مطرح شده و بر همین اساس می‌توان گفت فضای خوبی برای اضافه شدن یک زن به جمع وزرای دولت فراهم آمده است.» سخنگوی دولت روحانی اضافه کرده است که «کارشناس این پرونده‌ها، کارشناس ضدجاسوسی نبوده است و کارشناسان حوزه دیگری بوده‌اند که در این پرونده کار کرده‌اند.   این چهره اصلاح‌طلب با اشاره به موانع‌ وزیر شدن زنان افزود: به‌ هر حال در گذشته نگاه‌های خاصی به زنان در جامعه وجود داشت و به‌ همین دلیل نه آقای خاتمی و نه آقای روحانی با وجود ابراز تمایل نتوانستند زنی را به عنوان وزیر انتخاب کنند. روسای دولت‌ها در دیدار‌های رسمی، عموما وزیر خارجه را همراه می‌برند و اجلاس گروه ۷، برخلاف اجلاس سالانه گروه ۲۰ که ماهیت اقتصادی دارد، دارای ماهیت سیاسی است و حسن روحانی در صورت پذیرش سفر به فرانسه، هم‌زمان با برگزاری اجلاس سران گروه ۷، باید دو پیش‌شرط را می‌پذیرفت: دیدار با رییس‌جمهوری آمریکا، موضوعی که علی خامنه‌ای اکیدا منع کرده است، و همراه نداشتن جواد ظریف که مورد تحریم آمریکاست. شاید برای شما این سوال مطرح شود که احمدی‌نژاد چطور در سال 88 سه نفر را به مجلس معرفی کرد و خانم دستجردی توانست از مجلس وقت رای اعتماد بگیرد که اینجا می‌توان به 2 تفاوت اشاره کرد. طریقه جمع‌­آوری و شرایط خروج اسکناس­‌ها و سکه‌­های ریال از جریان، بر طبق قانون پولی و بانکی کشور حسب مورد، تعیین یا اجرا می­‌شود.

  برای روحانیون سخت است که با مراجع در تعارض قرار بگیرند   بروجردی سپس این تفاوت‌ها را برشمرد: اولین نکته این است که آقایان خاتمی و روحانی هر 2 روحانی هستند و آقای احمدی‌نژاد روحانی نبود، پس مشخص است که برای روحانیون سخت است که با مراجع در تعارض قرار بگیرند یا بحثی بین آنها پیش بیاید. هدف کنفرانس سال جاری سران گروه ۷ در بیاریتز، که با حضور دونالد ترامپ و روسای دولت‌های فرانسه، بریتانیا، آلمان، ژاپن، کانادا، ایتالیا و نماینده اتحادیه اروپا برگزار می‌شود، یافتن راه‌های نو و تدارک تلاش‌های تازه برای مقابله با نا‌برابری (جنسیتی) در جهان عنوان شده است و در متن و حاشیه اجلاس به موضوع‌های روز جهان نیز پرداخته می‌شود، از جمله بحران در آب‌های خلیج فارس و ادامه تلاش آمریکا برای تشکیل ائتلاف دریایی برای حفظ امنیت کشتیرانی آزاد در تنگه هرمز، نفتکش سرگردان «آدریان دریا» در آب‌های مدیترانه و بررسی راه‌های کاهش تنش میان هند و پاکستان به‌دنبال اقدام اخیر دهلی در تغییر وضعیت اداره کشمیر. مازیار ابراهیمی در سال ۹۱ به اتهام دست داشتن در «ترور دانشمندان هسته‌ای» بازداشت و در سال ۹۳ آزاد شد. همچنین متاسفانه روحیات احمدی‌نژاد طوری بود که مشکلی با حرمت‌شکنی نداشت و خیلی جاها به راحتی حرمت‌ها را شکست و متاسفانه باعث تنزل قداست روحانیت شد که خب، معلوم است، آقایان خاتمی و روحانی به‌ هیچ وجه و با هیچ عذر و بهانه‌ای حاضر نمی‌شوند خدای ناکرده حرمت روحانیت و مرجعیت تضییع شود.   او ادامه داد: دقیقاً به همین دلیل آقای روحانی باید مذاکراتی با مراجع معظم داشته باشند، چون هماهنگی با مرجعیت لازمه اصلی است.. به هر حال مراجع محترم هم وقتی متوجه شوند که کلام‌شان نافذ است، با توجه به اینکه شرایط نسبت به گذشته تغییر کرده است، احتمال دارد نظرشان عوض شود. این افراد پس از حدود ۳. وزیر شدن زنان اشکال شرعی ندارد اشرف‌ بروجردی در پایان حرف‌هایش گفت: اینکه یک زن به عنوان وزیر مشغول فعالیت شود،‌ به لحاظ شرعی هیچ اشکالی ندارد، اما نگرانی مراجع این است که وزارت‌ زنان فتح‌ بابی برای کارهای دیگر باشد.

ان‌شاءالله این مساله بدون هیچ مشکلی حل شود و زنان بر اساس شایستگی‌شان به کابینه راه پیدا کنند. . مسعود علی‌محمدی، مجید شهریاری، و داریوش رضایی‌نژاد افرادی بودند که بر اثر این حمله‌ها کشته شدند و فریدون عباسی دوانی، که در دولت دوم محمود احمدی‌نژاد رئیس سازمان انرژی اتمی ایران بود، مجروح شد.