حکم 3هزار ضربه شلاق و 400 ماه زندان برای کشاورزان مخالف انتقال آب به اصفهان

10/09/2019 11:41:00 ق.ظ

حکم 3هزار ضربه شلاق و 400 ماه زندان برای کشاورزان مخالف انتقال آب به اصفهان

حکم 3هزار ضربه شلاق و 400 ماه زندان برای کشاورزان مخالف انتقال آب به اصفهان

کانال تلگرامی صدای پای آب از صدور حکم بی سابقه سه هزار ضربه شلاق و 400 ماه زندان برای کشاورزان

بر اساس گزارش این کانال تلگرامی، با رای شعبه 101 دادگاه کیفری شماره دو شهرستان بروجن در استان چهارمحال و بختیاری، 283 نفر در این پرونده متهم شناخته شدند و 103 نفر از آنها، کشاورزان بلداجی بودند که به سه هزار ضربه شلاق و 400 ماه زندان تعزیری محکوم شدند.

بر اساس این گزارش، کشاورزان مخالف با انتقال آب از تالاب بین المللی چغاخور به صنایع فولاد سفیددشت در استان اصفهان که به دلیل نداشتن مجوز محیط زیستی، غیرقانونی به شمار می آید، به اخلال در نظم و آسایش عمومی و تمرد نسبت به ماموران دولتی متهم شدند.این کانال تلگرامی در ادامه نوشت: «مجروحین این حادثه به علت اختلال روانی پس از حادثه؛ خونمردگی در بیضه؛ شکستن کتف؛ پا؛ سر؛ دندان و ... مستحق دریافت دیه از بیت المال شدند».

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

دادگاه تجدید نظر حکم داد؛ رحیم غلامی، نویسنده اردبیلی یک سال به زندان می‌رود

حکم عجیب برای یک فعال تلگرامی؛ عباس نوری شادکام به ۳۵ سال زندان محکوم شدحکم عجیب برای یک فعال تلگرامی؛ عباس نوری شادکام به ۳۵ سال زندان محکوم شد به گفته آقای مقیمی وکیل دادگستری، عباس نوری شادکام در پرونده خود دو اتهام دیگر «سب النبی» و «تبلیغ علیه نظام» را داشته که از این دو اتهام تبرئه شده است.

دختر آبی یک هفته پس از خودسوزی اعتراضی درگذشتسحر خدایاری، دختر_آبی، که اسفند ماه گذشته به خاطر تلاش برای ورود به ورزشگاه بازداشت و به ۶ ماه زندان محکوم شده بود، یک هفته پس از آنکه مقابل دادگاه انقلاب تهران دست به خودسوزی اعتراضی زد، ساعت ۴صبح دوشنبه ۱۸شهریور در بیمارستان مطهری تهران درگذشت.

حکم عجیب برای یک فعال تلگرامی؛ عباس نوری شادکام به ۳۵ سال زندان محکوم شدحکم عجیب برای یک فعال تلگرامی؛ عباس نوری شادکام به ۳۵ سال زندان محکوم شد به گفته آقای مقیمی وکیل دادگستری، عباس نوری شادکام در پرونده خود دو اتهام دیگر «سب النبی» و «تبلیغ علیه نظام» را داشته که از این دو اتهام تبرئه شده است.

ویدئو؛ نارآمی بار دیگر بخش‌های زیادی از هنگ کنگ را دربر گرفتهزاران معترض و تظاهرات کننده روز یکشنبه در هنگ کنگ برای چهاردهمین هفته پی در پی به خیابان‌ها آمدند و مطالبات خود برای آزادی‌های دموکراتیک در این قلمرو خودمختار چین بیان کردند.

بازتاب مرگ «دختر آبی» در فضای مجازی| موج «تحریم ورزشگاه‌» یا «شعار بروی سکوها» در حمایت از زنان♦️بازتاب مرگ «دختر آبی» در فضای مجازی| موج «تحریم ورزشگاه‌» یا «شعار بروی سکوها» در حمایت از زنان ⚡️ رسانه‌ای شدن خبر مرگ «سحر_خدایاری» معروف به «دختر‌ آبی» واکنش‌های بسیاری را از سوی کاربران شبکه های اجتماعی به همراه داشته است. دختر_آبی

بلداجی که به انتقال آب از تالاب چغاخور به استان اصفهان اعتراض کرده بودند، خبر داد.دادگاه تجدید نظر حکم یک سال حبس «رحیم غلامی»، شاعر و نویسنده اهل اردبیل را عیناً تایید کرد.شهریور ۱۷, ۱۳۹۸ احکام سنگین پرونده هفت تپه| وکیل اسماعیل بخشی: با جوسازی سیاسی انتظار این احکام را داشتیم اسماعیل بخشی فعال کارگری و سپیده قلیان فعال مدنی که در اعتراضات کارگران هفت تپه بازداشت شده بودند.سرپرست آژانس بین‌المللی انرژی اتمی: تلاش بازرسان برای کسب اطمینان از احتمال وجود مواد پنهان اتمی در ایران همچنان ادامه دارد ترامپ:‌ نظامیان ما باید در زمان درست از افغانستان خارج شوند ترامپ: لغو دیدار با طالبان تصمیم خودم بود بنا به آمار سازمان ملل متحد هر ۴۰ ثانیه یک نفر خودکشی می کند دونالد ترامپ: برای دیدار با روحانی مشکلی ندارم سازمان عفو بین‌الملل: صدور احکام سنگین برای فعالان کارگری و مدنی نشانه « بی‌عدالتی شرم‌آور» دستگاه قضایی ایران است دادگستری ایران: حدود ۴۰۰ ایرانی از پارسال در عراق زندانی هستند بحران برگزیت: نخست وزیر پارلمان را ۵ هفته تعلیق می‌کند سازمان ملل متحد: شمار تلفات خودکشی از کشته شدگان جنگ بیشتر است نخست وزیر اسرائیل:‌ ایران پس از آنکه مطلع شد اسرائیل از مرکز اتمی آباده با خبر شده، آن را جمع آوری کرد ظریف با اشاره به گفته های نتانیاهو: دارنده واقعی سلاح اتمی «چوپان دروغگو» است IranIntl :آدرس کانال یوتیوب ایران اینترنشنال پیام‌های صوتی، تصویری و نوشتاری‌تان به تلویزیون ایران‌ اینترنشنال را از طریق واتس‌اپ، تلگرام و سیگنال به شماره ۰۰۴۴۷۸۳۰۰۰۷۰۰۰ بفرستید وب‌سایت: IranIntl.

بر اساس گزارش این کانال تلگرامی، با رای شعبه 101 دادگاه کیفری شماره دو شهرستان بروجن در استان چهارمحال و بختیاری، 283 نفر در این پرونده متهم شناخته شدند و 103 نفر از آنها، کشاورزان بلداجی بودند که به سه هزار ضربه شلاق و 400 ماه زندان تعزیری محکوم شدند. بر اساس این گزارش، کشاورزان مخالف با انتقال آب از تالاب بین المللی چغاخور به صنایع فولاد سفیددشت در استان اصفهان که به دلیل نداشتن مجوز محیط زیستی، غیرقانونی به شمار می آید، به اخلال در نظم و آسایش عمومی و تمرد نسبت به ماموران دولتی متهم شدند. یکی از اتهام‌های او، «تبلیغ علیه نظام از طریق انتشار مطالب غیر واقع در جلسات و فضای مجازی» عنوان شده است. این کانال تلگرامی در ادامه نوشت: «مجروحین این حادثه به علت اختلال روانی پس از حادثه؛ خونمردگی در بیضه؛ شکستن کتف؛ پا؛ سر؛ دندان و .» در ادامه این متن آمده است که گزارش ضابطان بر مبنای «تئوری توطئه» تنظیم شده و تمام اعتصاب ها و تجمع های کامیونداران، فرهنگیان، بازاریان، دانشجویان، کارگران و ..» در دادگاه بدوی رسیدگی به اتهامات رحیم غلامی در تاریخ ۱۳ خردادماه ۱۳۹۸، او بابت اتهام‌های «عضویت در تشکیلات گاماج»، «توهین به رهبر جمهوری اسلامی» و «تبلیغ علیه نظام از طریق انتشار مطالب غیر واقع در جلسات و فضای مجازی»، به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود..

مستحق دریافت دیه از بیت المال شدند». رحیم غلامی طی دفاعیات خود در دادگاه، اتهام عضویت در تشکیلات گاماج را واهی و بخشی از سناریوی اداره اطلاعات اردبیل علیه خود عنوان کرد. را منتسب به خارجی ها دانسته و از همان آغاز، در سراسر دادرسی، با این تصور که موکل، «مجرم است نه متهم»، رسیدگی در دادسرا و دادگاه صورت گرفته است. از سوی دیگر، قاتل صادق نادری که در جریان این اعتراضات کشته شد تاکنون شناسایی نشده و دولت موظف شده دیه مقتول را پرداخت نماید. گفتنی است در ژوئیه 2016، درگیری بر سر آب در استان چهارمحال و بختیاری به یک بحران اجتماعی تبدیل شد. رحیم غلامی هشتم اردیبهشت امسال، پس از حدود دو ماه، با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اردبیل آزاد شد. یک کشته، 30 زخمی و بازداشت 50 نفر، حاصل درگیری چند ساعته بر سر پروژه انتقال آب بود؛ طرحی که با وجود توقف آن از سوی سازمان محیط زیست اما به شکل دیگری آغاز به‌ کار کرد.» احکام سنگین قوه قضائیه برای فعالان کارگری و اعضای تحریریه گام که روز گذشته به صورت غیررسمی منتشر و از سوی وکیل سپیده قلیان نیز تایید شد، مورد انتقادات بسیار زیادی قرار گرفت. بر اساس گزارش خبرآنلاین، پروژه انتقال آب سد چغاخور به صنایع سفیددشت، نارضایتی کشاورزان منطقه را به همراه داشت. نزدیکان این فعال ترک دستگیری وی را مرتبط با تحقیقات او در زمینه گردآوری لغت نامه ترکی آذربایجانی می‎دانند.

این منطقه مدت‌ها بود که با کم‌آبی و بی‌آبی روبه‌رو شده بود و در همین راستا، مردم بارها در این ‌باره اعتراض کرده بودند و اعلام کردند که با انتقال آب چغاخور به اصفهان، تالاب چغاخور به‌ زودی خشک خواهد شد و برای همین در این زمینه دست به تجمعات اعتراض آمیز زدند که همان زمان، توسط نیروهای امنیتی سرکوب شد. . اسماعیل بخشی، نماینده کارگران نیشکر هفت تپه، و سپیده قلیان، فعال مدنی، از جمله افرادی هستند که در رابطه با همین اعتراض‌ها بازداشت و شکنجه شده بودند.