حکم دیپلمات بازداشتی ایران در بلژیک 'اواخر ژانویه صادر می‌شود' - BBC News فارسی

14/09/1399 01:30 ب.ظ

حکم دیپلمات بازداشتی ایران در بلژیک 'اواخر ژانویه صادر می‌شود'

یک روز پس از برگزاری دومین جلسه دادگاه اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی و سه ایرانی‌ بلژیکی دیگر، وکیل او به خبرگزاری فرانسه گفت که حکم او قرار است اواخر ژانویه اعلام شود. آقای اسدی در جلسه دوم دادگاه هم حاضر نشد و گفته که مصونیت دیپلماتیک دارد. این افراد به اتهام برنامه‌ریزی برای حمله به گردهمایی مجاهدین خلق محاکمه می‌شوند و دادستان فدرال بلژیک از دادگاه درخواست ۲۰ سال زندان برای او کرده است. دومین و آخرین جلسه دادگاه آقای اسدی و سه ایرانی‌ بلژیکی که گفته شده همدست او بوده‌اند، به اتهام برنامه‌ریزی برای حمله به گردهمایی دو سال پیش مجاهدین خلق در پاریس، دیروز، پنجشنبه ۳ دسامبر، در شهر آنتورپ بلژیک برگزار شد.

اسدالله اسدی، ۴۸ ساله، دبیر سوم سفارت ایران در اتریش در جلسه دوم دادگاه هم حاضر نشده و گفته که مصونیت دیپلماتیک دارد. اما دادستان فدرال بلژیک از دادگاه درخواست ۲۰ سال زندان برای او و برای زوج همکار او ۱۸ سال زندان و برای مهرداد عارفانی که در دادگاه خویشاوند آقای اسدی معرفی شده، ۱۵ سال حبس درخواست کرده است.منبع تصویر،توضیح تصویر،

دیمیتری د بکو، وکیل آقای اسدی در غیاب او در دادگاه حاضر شد/عکس مربوط به اولین جلسه دادگاه آقای اسدی است آقای اسدی ۴۸ ساله که از دیپلمات‌های ایرانی مستقر در وین بود، از طرف دادستان‌ها متهم شده که مغز متفکر نقشه خنثی‌شده بمبگذاری در گردهمایی سازمان مجاهدین خلق در سال ۲۰۱۸ بوده است. headtopics.com

هر روز فوحش و لعن و نفرین میشین از بس پست و رذل و حقیرین فک کردین پاتونو میذاره کسی تو ایران برسه؟ مادر براتون نمیذاریم حرامزادگان ملکه

اعدام کنید خیالتون راحت بشه

چند وقت ديگه تاج گل ميندازن گردنش با يك استادي، توريستي، مبادلش ميكنن! ج.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

خوب شد ،حالا شماهم میتونید تاژانویە سال ایندە ........

حکم دیپلمات بازداشتی ایران در بلژیک 'اواخر ژانویه صادر می‌شود'منبع تصویر،یک روز پس از برگزاری دومین و آخرین جلسه دادگاه اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی و سه ایرانی‌ بلژیکی دیگر، وکیل او به خبرگزاری فرانسه گفت که حکم او قرار است ۲۲ ژانویه اعلام شود.

دومین و آخرین جلسه دادگاه آقای اسدی و سه ایرانی‌ بلژیکی که گفته شده همدست او بوده‌اند، به اتهام برنامه‌ریزی برای حمله به گردهمایی دو سال پیش مجاهدین خلق در پاریس، دیروز، پنجشنبه ۳ دسامبر، در شهر آنتورپ بلژیک برگزار شد.

اسدالله اسدی، ۴۸ ساله، دبیر سوم سفارت ایران در اتریش در جلسه دوم دادگاه هم حاضر نشده و گفته که مصونیت دیپلماتیک دارد.

اما دادستان فدرال بلژیک از دادگاه درخواست ۲۰ سال زندان برای او و برای زوج همکار او ۱۸ سال زندان و برای مهرداد عارفانی که در دادگاه خویشاوند آقای اسدی معرفی شده، ۱۵ سال حبس درخواست کرده است.منبع تصویر،توضیح تصویر،

دیمیتری د بکو، وکیل آقای اسدی در غیاب او در دادگاه حاضر شد/عکس مربوط به اولین جلسه دادگاه آقای اسدی است

آقای اسدی ۴۸ ساله که از دیپلمات‌های ایرانی مستقر در وین بود، از طرف دادستان‌ها متهم شده که مغز متفکر نقشه خنثی‌شده بمبگذاری در گردهمایی سازمان مجاهدین خلق در سال ۲۰۱۸ بوده است.

اسدالله اسدی اتهام دست داشتن در توطئه بمبگذاری را رد می‌کند.

وزارت خارجه ایران هم بازداشت او را به عنوان "نقض مصونیت دیپلماتیک" محکوم کرده و می‌گوید: دادگاه "صلاحیت رسیدگی به این پرونده را ندارد" و روند قضایی به دلیل مصونیت دیپلماتیک آقای اسدی و "اشکالات بنیادین شکلی و محتوایی موجود فاقد مشروعیت" است و حتی اگر رایی صادر شود ایران این رای را به رسمیت نمی‌شناسد.

اما پلیس اروپا اسدالله اسدی را از مسئولان اصلی دستگاه اطلاعاتی ایران در کل این قاره می‌داند.

اسدالله اسدی نخستین دیپلمات ایرانی و احتمالا عالی‌ترین مقام اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران است که به اتهام دست داشتن در یک "اقدام تروریستی در خاک اروپا" محاکمه می‌شود.

حکومت ایران همواره اتهامات مربوط به ترور مخالفانش را رد کرده است.