حکم زندان برای نوشتن گزارش انتقادی درباره وضعیت معیشتی کارگران‌

09/06/1399 08:40:00 ق.ظ

«بابک طهماسبی»، روزنامه‌نگار حوزه انرژی، به خاطر نوشتن گزارش‌هایی درباره پرداخت نشدن حقوق کارگران شرکت نفت به حبس، شلاق و محرومیت از فعالیت در فضای مجازی محکوم شده است. خبرنگاری_جرم_نیست کارگران خوزستان

اتهامات این روزنامه‌نگار «نشر اکاذیب»‌ و «توهین و افترا» عنوان شده است.

به گزارش «هرانا» این روزنامه‌نگار با شکایت مدیران «شرکت ملی حفاری»، وابسته به «شرکت نفت ایران»، به ۲ سال حبس و ۷۵ ضربه شلاق محکوم شده است.

در اسفند ماه سال ۱۳۹۸، آقای طهماسبی در گزارشی نوشت که دستمزد برخی کارمندان شرکت ملی حفاری با دیرکرد پرداخت شده است. در این گزارش آمده بود که مزایای برخی کارمندان و کارگران این شرکت قطع شده است و دستمزد بخش‌های ترابری،‌ حفاری یا نیروهای پیمانکاری، با چند ماه دیرکرد پرداخت می‌شود.

این گزارش‌ ضمن انتقاد از انتصاب برخی چهره‌های منسوب به «محمود احمدی‌نژاد» در شرکت حفاری ایران، تاکید کرده بود قطع برخی از این مزایا با دستور مستقیم رییس شرکت حفاری، از طرفداران احمدی‌‌نژاد صورت گرفته بود. headtopics.com

در پی انتشار این گزارش، گروهی از مدیران ارشد شرکت حفاری از بابک طهماسبی شکایت کردند. «سپهر سپهری»،‌ مدیرعامل سابق شرکت ملی حفاری،‌ «محمد بهمئی»، مشاور ارشد این شرکت و «احمد شیرالی‌پور» از این روزنامه‌نگار به اتهام «نشر اکاذیب»‌ و «توهین و افترا» شکایت کردند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

DW Persian دویچه‌‌وله فارسی

در پادکست 'آواهای کم شنیده از دیروز تا امروز' قطعه 'بوسه عید' با صدای پروین، شعری از محمدعلی بهمنی و آهنگسازی منوچهر لشگری را می‌شنوید که در دستگاه سه‌گاه در سال ۱۳۴۹ منتشر شده است. @dw_farsi ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

واکنش‌ها به حکم صادر شده برای پدر رومینا اشرفی

آیا این چنین قانونی هست که پدر به جای پسر هشت ساله به زندان برود؟

مادر رومینا اشرفی می‌گوید همسرش 'تنها به ۹ سال زندان' محکوم شد - BBC News فارسیمادر رومینا اشرفی، دختر ۱۳ ساله‌ای که پدرش با داس او را کشت، گفته همسرش 'تنها به ۹ سال زندان' محکوم شده است. به گفته خانم اشرفی، بهمن خاوری هم که رومینا با او گریخته بود، به 'دو سال حبس' محکوم شده است.

پدر رومینا اشرفی پس از قتل دختر ۱۴ ساله‌اش تنها به ۹ سال زندان محکوم شد؛ واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به «عدالت» از نگاه جمهوری اسلامی🔺پدر رومینا_اشرفی پس از قتل دختر ۱۴ ساله‌اش تنها به ۹ سال زندان محکوم شد؛ واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به «عدالت» از نگاه جمهوری_اسلامی ⚡️پس از قتل «رومینا اشرفی» با داس به دست پدرش، مادر این نوجوان از صدور تنها ۹ سال زندان برای همسرش خبر داد.

احضار یک روزنامه‌نگار به خاطر نوشتن یادداشت‌‌های انتقادی

امارات تحریم اقتصادی اسرائیل را لغو کردامارات تحریم اقتصادی اسرائیل را لغو کرد رئیس امارات امروز، شنبه در گامی دیگر برای برداشتن عادی سازی روابط حکم لغو قانون تحریم اسرائیل را صادر کرد.