حکم حبس ابد، بدون حق تقاضای بخشش برای عامل تیراندازی در مساجد نیوزیلند

06/06/1399 08:36:00 ق.ظ

«جنایات تو چنان شریرانه است که حتی اگر تا مرگت زندانی باشی حق مجازاتت ادا نخواهد شد.»

«جنایات تو چنان شریرانه است که حتی اگر تا مرگت زندانی باشی حق مجازاتت ادا نخواهد شد.» جسیکا آردن،‌ نخست‌وزیر نیوزیلند اعلام کرد این که تارنت دیگر آزاد نخواهد بود او را آسوده‌خاطر کرده و شجاعت بازماندگان و جامعهٔ مسلمانان نیوزیلند را ستود که با حضور در دادگاه و یادآوری خاطرهٔ دردناک آن روز در دادگاه شهادت دادند.

برنتون تارنت، در سال ۲۰۱۹ نمازگزاران دو مسجد النور و لینوود را در شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند به رگبار گلوله بست، که در اثر آن ۵۱ تن از آنان جان باختند و ۴۰ تن دیگر نیز زخمی شدند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>

دولت فرانسه از حق زنان برای حضور با بالاتنه برهنه در سواحل دفاع کردوزیر کشور فرانسه می‌گوید: «آزادی دستاوردی گرانبها است. این کاملا عادی است که دولت اشتباهات خود را بپذیرد.»

دربی تهران و اولین برابری حق زنان و مردان از سکوهای آزادی

عفو بین الملل خواستار اقدام فوری برای توقف حکم اعدام هوشمند علیپور زندانی کُرد شدعفو بین الملل خواستار اقدام فوری برای توقف حکم اعدام هوشمند_علیپور زندانی کُرد شد عفو بین الملل انگلیس در صفحه اقدامات فوری از مخاطبان خود خواست در نامه نگاری با مقامات قوه قضائیه ایران، خواستار توقف این حکم اعدام شوند.

عامل کشتار در دو مسجد کرایست‌چرچ به حبس ابد محکوم شد - BBC News فارسیمردی که ۵۱ نفر را در دو مسجد در شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند به ضرب گلوله به قتل رسانده بود به حبس ابد بدون امکان عفو مجازات شده است.

خانواده شهروند ترک شهید شده در نیوزیلند خواستار اشد مجازات برای عامل حمله به مسجد شدمادر شهروند ترک که در حمله تروریستی به دو مسجد در شهر کرایست‌چرچ نیوزیلند شهید شد٬ خواستار اشد مجازات برای عامل این حمله تروریستی شد. - خبرگزاری آناتولی

دختر یک قربانی به عامل تیراندازی نیوزیلند: به زیباییِ تنوّع بشری فکرکن«تو مادرم،‌ و محبّت و قوّت او را از من گرفتی. دلم برای مادرت می‌سوزد، اما هیچ شفقتی نسبت به تو ندارم.»