حکم دادگاه هند پس از ۲۸ سال؛ همۀ متهمان حمله به مسجد بابری تبرئه شدند

09/07/1399 05:15:00 ب.ظ

حکم دادگاه هند پس از ۲۸ سال؛ همۀ متهمان حمله به مسجد بابری تبرئه شدند بیشتر بخوانید🔽

پرونده تخریب مسجد بابری؛ یکی از کُندترین پروسه‌های دادرسی در سیستم حقوقی هند، ۲۸ سال طول کشید. در این مدت ۱۷ نفر از ۴۹ متهم پرونده نیز بطور طبیعی فوت کردند. دادگاهی در هند روز چهارشنبه ۳۰ سپتامبر همه ۳۲ نفری را که متهم بودند در سال ۱۹۹۲ میلادی به مسجد...

دادگاهی در هند روز چهارشنبه ۳۰ سپتامبر همه ۳۲ نفری را که متهم بودند در سال ۱۹۹۲ میلادی به مسجد بابری حمله کرده و آن‌را تخریب کرده‌اند، تبرئه کرد. تخریب مسجد بابری واقع در شهر آیودیا که قدمت آن به قرن ۱۶ میلادی برمی‌گشت، دور جدید از خشونت‌های قومی میان هندوها و مسلمانان را در پی داشت که منجر به مرگ حدود ۲ هزار نفر شد.

نام چهار تن از رهبران ارشد حزب حاکم «بهاراتيا جاناتا» نیز در میان متهمان این پرونده بود. آنها متهم بودند که با انجام سخنرانی‌های تحریک آمیز باعث شدند که دهها هزار نفر از طرفدارانشان که قبل از حمله در خارج از شهر «ایودیا» کمپی تشکیل داده بودند، درنهایت به این مسجد حمله کنند.

قاضی اعلام کرد که حادثه تخریب این مسجد از قبل برنامه‌ریزی نشده بود و رهبرانی که در روز حادثه در آنجا حاضر بودند نیز تلاش کرده‌اند تا مردم را آرام کنند. هیچ توطئه جنایی برای تخریب این مسجد از قبل چیده نشده و هیچ مدرک قطعی هم برای اثبات وجود چنین توطئه‌ای وجود ندارد. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

خانه‌ای برای معلولان و زنان مبتلا به اچ آی وی!

موسس انجمن احیا گفت: دریافت مجوز از اطلاعات سپاه برای تاسیس انجمن حمایت و یاری از آسیب‌دیدگان اجتماعی واشی بسیاری داشت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اعلام حمایت ترکیه از آذربایجان در دفاع از حقوق مشروع خودوزیر دادگستری ترکیه گفت ما در هر فرصت و بستری، از حقوق مشروع آذربایجان در دفاع از خود که منطبق با قوانین بین‌المللی است٬ حمایت می‌کنیم. - خبرگزاری آناتولی

صدور رای پرونده رئیس سابق هلال احمر/ آغاز دادگاه‌های جرم سیاسی از آبان/ صدور حکم ۱۷ نفر در پرونده طبریسخنگوی قوه قضائیه گفت: این روزها شاهد تلاش امپراطوری رسانه‌‌ای استکبار علیه قوه قضاییه هستیم، اما جنجال‌ها و هیاهوها در اراده ما برای مبارزه با فساد خللی ایجاد نخواهد کرد و مسیر مقابله با فساد متوقف شدنی نیست.

والت دیزنی ۲۸ هزار نفر را به دلیل رکود ناشی از کرونا اخراج می‌کنددامارو هفته پیش از فرماندار کالیفرنیا خواسته بود تا برای بازگشایی دیزنی‌لند کمک کنند و هشدار داده بود که در غیر این صورت شرکت دیزنی مجبور به حذف ده‌ها هزار شغل خواهد شد.

نگرانی آنگلا مرکل از وضعیت گسترش ویروس کرونا در آلمان | DW | 28.09.2020دولت آلمان نسبت به گسترش فزاینده پاندمی هشدار داده است. آنگلا مرکل نگران است که در آلمان نیز وضعیت همانند برخی از کشورهای اروپایی وخیم شود. در فرانسه روزانه بیش از ده هزار نفر ابتلای تازه به کووید۱۹ گزارش می‌شود.

قالیباف: اجرای طرح جهش تولید مسکن بار بزرگی از دوش مردم برمی داردرییس مجلس: اجرای طرح جهش تولید مسکن بار بزرگی از دوش مردم برمی‌دارد، در حال حاضر اگر خانوارها ۱۰۰ درصد درآمد خود را به مسکن اختصاص دهند، باز نمی‌توانند از عهده هزینه مسکن بربیایند

یک تروریست تحت تعقیب پ.ک.ک در ترکیه از پای درآمد