حکم دادگاه هند پس از ۲۸ سال؛ همۀ متهمان حمله به مسجد بابری تبرئه شدند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حکم دادگاه هند پس از ۲۸ سال؛ همۀ متهمان حمله به مسجد بابری تبرئه شدند بیشتر بخوانید🔽

دادگاهی در هند روز چهارشنبه ۳۰ سپتامبر همه ۳۲ نفری را که متهم بودند در سال ۱۹۹۲ میلادی به مسجد بابری حمله کرده و آن‌را تخریب کرده‌اند، تبرئه کرد.

نام چهار تن از رهبران ارشد حزب حاکم «بهاراتيا جاناتا» نیز در میان متهمان این پرونده بود. آنها متهم بودند که با انجام سخنرانی‌های تحریک آمیز باعث شدند که دهها هزار نفر از طرفدارانشان که قبل از حمله در خارج از شهر «ایودیا» کمپی تشکیل داده بودند، درنهایت به این مسجد حمله کنند. پروسه رسیدگی به این پرونده یکی از کُندترین پروسه‌های دادرسی در سیستم حقوقی هند بود که ۲۸ سال طول کشید و در این مدت ۱۷ نفر از ۴۹ متهم پرونده نیز بطور طبیعی فوت کردند.جامعۀ مسلمانان هند ضمن انتقاد به این حکم، اعلام کردند که پرونده را بار دیگر در دادگاه تجدید نظر مطرح خواهند کرد.

یکسال پیش از این دادگاه عالی هند تخریب مسجد بابری را کاری غیرقانونی خواند و دستور داد تا پروسۀ رسیدگی به این پرونده به سرعت پایان یابد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعلام حمایت ترکیه از آذربایجان در دفاع از حقوق مشروع خودوزیر دادگستری ترکیه گفت ما در هر فرصت و بستری، از حقوق مشروع آذربایجان در دفاع از خود که منطبق با قوانین بین‌المللی است٬ حمایت می‌کنیم. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

صدور رای پرونده رئیس سابق هلال احمر/ آغاز دادگاه‌های جرم سیاسی از آبان/ صدور حکم ۱۷ نفر در پرونده طبریسخنگوی قوه قضائیه گفت: این روزها شاهد تلاش امپراطوری رسانه‌‌ای استکبار علیه قوه قضاییه هستیم، اما جنجال‌ها و هیاهوها در اراده ما برای مبارزه با فساد خللی ایجاد نخواهد کرد و مسیر مقابله با فساد متوقف شدنی نیست.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

والت دیزنی ۲۸ هزار نفر را به دلیل رکود ناشی از کرونا اخراج می‌کنددامارو هفته پیش از فرماندار کالیفرنیا خواسته بود تا برای بازگشایی دیزنی‌لند کمک کنند و هشدار داده بود که در غیر این صورت شرکت دیزنی مجبور به حذف ده‌ها هزار شغل خواهد شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نگرانی آنگلا مرکل از وضعیت گسترش ویروس کرونا در آلمان | DW | 28.09.2020دولت آلمان نسبت به گسترش فزاینده پاندمی هشدار داده است. آنگلا مرکل نگران است که در آلمان نیز وضعیت همانند برخی از کشورهای اروپایی وخیم شود. در فرانسه روزانه بیش از ده هزار نفر ابتلای تازه به کووید۱۹ گزارش می‌شود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

قالیباف: اجرای طرح جهش تولید مسکن بار بزرگی از دوش مردم برمی داردرییس مجلس: اجرای طرح جهش تولید مسکن بار بزرگی از دوش مردم برمی‌دارد، در حال حاضر اگر خانوارها ۱۰۰ درصد درآمد خود را به مسکن اختصاص دهند، باز نمی‌توانند از عهده هزینه مسکن بربیایند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

یک تروریست تحت تعقیب پ.ک.ک در ترکیه از پای درآمد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »