امیرسالار داودی, وکیل زندانی, تأیید حکم زندان

امیرسالار داودی, وکیل زندانی

حکم ۳۰ سال زندان امیرسالار داودی وکیل دادگستری تأیید شد | DW | 01.08.2021

حکم ۳۰ سال زندان امیرسالار داودی، وکیل و فعال حقوق بشر‌ در دادگاه انقلاب تهران تأیید شد. وکیل‌مدافع او می‌گوید، این حکم در حالی تأیید شده که پیش از این دیوان عالی کشور حکم بدوی را نقض کرده بود.

01/08/2021 07:00:00 ب.ظ

حکم ۳۰ سال زندان امیرسالار داودی ، وکیل و فعال حقوق بشر‌ در دادگاه انقلاب تهران تأیید شد. وکیل‌مدافع او می‌گوید، این حکم در حالی تأیید شده که پیش از این دیوان عالی کشور حکم بدوی را نقض کرده بود.

حکم ۳۰ سال زندان امیرسالار داودی ، وکیل و فعال حقوق بشر‌ در دادگاه انقلاب تهران تأیید شد. وکیل‌مدافع او می‌گوید، این حکم در حالی تأیید شده که پیش از این دیوان عالی کشور حکم بدوی را نقض کرده بود.

وکیل امیرسالار داودی، وکیل و فعال حقوق بشر زندانی از تأیید حکم زندان موکلش خبر داد.امیر رئیسیان در پیامی توییتری نوشت که تأیید این حکم در حالی صورت گرفت که شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور حکم قبلی را نقض و دستور رسیدگی داده بود.امیر رئیسیان همچنین نوشت که درخواست تجدید نظر خواهد کرد.

سازمان عفو بین‌الملل خواهان آزادی فوری و بی‌قیدوشرط توماج صالحی شد میقاتی: محموله‌های ارسالی سوخت ایران نقض حاکمیت لبنان است | DW | 17.09.2021 نخست وزیر لبنان: محموله‌های ارسالی سوخت ایران نقض حاکمیت لبنان است

داودی که خود در گذشته وکالت شماری از زندانیان سیاسی و مدنی، از جمله سهیل عربی و سعید شیرزاد را بر عهده داشت در خرداد ۹۸ با رأی دادگاه بدوی به ۳۰ سال حبس تعزیری و ۱۱۱ ضربه شلاق محکوم شد. این حکم در مرحله تجدیدنظر عینا تایید شد.از میزان محکومیت این وکیل دادگستری، با استناد به ماده ۱۳۴"قانون مجازات اسلامی" ۱۵ سال زندان قابل اجراست.

اما پس از پذیرش درخواست اعاده دادرسی، محکومیت او توسط دیوان عالی کشور نقض شد و او یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ در حالی که سومین سال محکومیت خود را سپری می‌کرد با تودیع قرار دو میلیارد تومانی به صورت موقت از زندان رجایی‌شهر کرج آزاد شد.وکلایی که در جایگاه متهم می‌نشینند headtopics.com

گیتی پورفاضل، وکیل دادگستری، از امضاکنندگان بیانیه درخواست استعفای خامنه‌ای است که مرداد ۹۸ منتشر شد. خانم پورفاضل چند هفته پس از انتشار بیانیه بازداشت شد و تا اواخر آبان در زندان اوین ماند. دادگاه انقلاب او را به چهار سال و دو ماه حبس محکوم کرد که در مرحله تجدیدنظر به ۲۷ ماه تقلیل یافت. او روز یکشنبه ۱۶ شهریور ۹۹ برای اجرای این حکم به زندان اوین منتقل شد.

وکلایی که در جایگاه متهم می‌نشینندمحمد نجفی، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر بارها با اتهامات مختلف احضار و زندانی شده است. این وکیل، در پرونده‌های مختلف به مجموعا ۱۹ سال زندان محکوم شده؛ پرونده‌هایی که شامل اتهاماتی چون"توهین به رهبری"،"تبلیغ علیه نظام" یا"کمک به دول متخاصم در مصاحبه با رسانه‌های خارج از کشور" هستند. در بهمن سال ۹۸ و در تازه‌ترین محاکمه، او را به دلیل سخنرانی در خانه مادر ستار بهشتی به شش ماه حبس محکوم کردند.

وکلایی که در جایگاه متهم می‌نشینندامیرسالار داودی وکالت بسیاری از متهمان سیاسی و عقیدتی از جمله زینب جلالیان و زندانیان بهایی را بر عهده داشته و در کانال تلگرامی"بدون روتوش" در باره مسائل صنفی حوزه وکالت می‌نوشت. او ۲۹ آبان ۹۷ و پس از تفتیش دفتر کار و خانه‌‌اش دستگیر شد. شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران او را به ۳۰ سال حبس تعزیزی، ۱۱۱ ضربه شلاق، ۶ میلیون تومان جریمه نقدی و دو سال محرومیت از کلیه حقوق اجتماعی محکوم کرد.

وکلایی که در جایگاه متهم می‌نشینندپیام درفشان، وکیل مدافع تعدادی از زندانیان عقیدتی و سیاسی، در بهمن ۹۸ به اتهام"اهانت به مقام رهبری" از سوی دادگاه انقلاب اسلامی کرج به دوسال زندان و محرومیت از اشتغال به حرفه‌ وکالت محکوم شد. دادگاه انقلاب تهران نیز در تیر ۹۹ او را با اتهاماتی چون"فعالیت تبلیغی علیه نظام" و"نشر اکاذیب" مجرم شناخت. او در یک پرونده دیگر به یک سال حبس تعلیقی محکوم شده است. headtopics.com

ایران با حمایت روسیه و چین عضو دائم سازمان همکاری شانگهای شد | DW | 17.09.2021 بحران افغانستان؛ وزیر دفاع هلند هم استعفا کرد | DW | 17.09.2021 شروع مدارس کلاس ششم به بالا در افغانستان بدون حضور دختران | DW | 17.09.2021

وکلایی که در جایگاه متهم می‌نشینندشهریور ۱۳۹۷، قاسم شعله سعدی (راست) و آرش کیخسروی (سمت چپ) حین تجمع در برابر مجلس و به اتهام"اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی" دستگیر و به زندان اوین منتقل شدند. علت تجمع، اعتراض به نظارت استصوابی و کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر بود. دستگیری وکلای دادگستری در برابر مجلس و انتقال دو تن از آنها با پابند و دستبند و لباس مخصوص به زندان فشافویه، با واکنش اعتراضی"تریبون آزاد وکلا" همراه شد.

وکلایی که در جایگاه متهم می‌نشینندزینب طاهری، وکیل محمد ثلاث، یک روز پس از اعدام موکل‌اش بازداشت شد. او اعلام کرده بود اسنادی حاکی از بی‌گناهی ثلاث در اختیار دارد و آنها را افشا خواهد کرد. دستگاه قضایی جمهوری اسلامی علت بازداشت طاهری را"راه‌های غیرقانونی" برای دفاع از موکل‌اش و توسل به شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد. خانم طاهری تاکید داشت که بازسازی صحنه جرم بدون حضور متهم، وکیل و شهود، در محل اداره آگاهی شاهپور انجام شده است.

وکلایی که در جایگاه متهم می‌نشینندهدی عمید، وکیل دادگستری و فعال حقوق زنان (نفر اول سمت چپ) در شهریور ۹۷ در خانه‌اش دستگیر شد. او پس از دو ماه حبس در زندان اوین، با قرار وثیقه آزاد شد. هدی عمید و نجمه واحدی (سمت راست)، کارگاه‌های آموزشی در زمینه شروط ضمن عقد برای زنان برگزار می‌کردند. این دو هم‌زمان با رضوانه محمدی، فعال برابری جنسیتی (نفر وسط) بازداشت شدند.

وکلایی که در جایگاه متهم می‌نشینندمصطفی دانشجو، وکیل دادگستری، از فعالان حقوق دراویش گنابادی، ۱۷ تیر ۹۷ با هجوم ماموران مسلح به خانه‌اش دستگیر شد. دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، او را به اتهام"تبانی علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام" به ۸ سال زندان محکوم کرد. او به دلیل وضعیت جسمی نامناسب و از کار افتادگی نیمی از ریه، با قرار وثیقه آزاد شده اما پروانه وکالتش به دلیل دفاع از دراویش گنابادی لغو شده است. headtopics.com

وکلایی که در جایگاه متهم می‌نشینندعبدالفتاح سلطانی، از پایه‌گذاران کانون مدافعان حقوق بشر و وکیل مدافع پرونده بسیاری از دانشجویان، روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی و از معترضان به نتیجه انتخابات ۸۸، هفت سال در زندان ماند. او اسفند ۱۳۹۰ به ۱۸ سال حبس در تبعید و ۲۰ سال محرومیت از وکالت محکوم شد که بعدا به ۱۰ سال تقلیل یافت. سلطانی به‌خاطر شجاعت و پایداری در دفاع از حقوق زندانیان، جوایز زیادی کسب کرده است.

وکلایی که در جایگاه متهم می‌نشینندنسرین ستوده به ۳۳ سال زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شده است. او را نیز به اتهامات آشنایی چون"تبانی علیه امنیت ملی، فعالیت تبلیغی علیه نظام" یا"ضدیت با مجازات اعدام" محاکمه کرده‌اند. انجمن قضات آلمان که جایزه حقوق بشر سال ۲۰۲۰ را به این وکیل دادگستری داده می‌گوید: «ستوده به واسطه تعهد شجاعانه و خستگی‌ناپذیر خود به حقوق بشر و حاكمیت قانون به یک سمبل مدافع حقوق مدنی ایران تبدیل شده است.»

عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای رسمی شد وصیت‌نامه شاهزاده فیلیپ، همسر ملکه بریتانیا تا دست‌کم ۹۰ سال محرمانه می‌ماند آمریکا چند شخص و نهاد مرتبط با ایران و حزب‌الله لبنان را تحریم کرد | DW | 17.09.2021 ادامه مطلب: DW فارسی »

راهپیمایی فعالان حقوق زنان در کابل با شعار «ما همه با هم هستیم، ظلم و ستم شکستیم»

«ما خیلی از اعضای طالبان را در همین خیابان‌ها دیدیم که می‌گفتند زنان نباید اینجا باشند، باید به خانه برگردند. جای زن خانه است.»

سوئد در سوئد هیچ وکیلی حاضر نیست از حقوق کودکان، حقوق بشر یک نویسنده که کودکانش را دولت سوئد به گروگان گرفته است دفاع کند ... UN UNHumanRights توافق عجولانه هسته ای خیانت آشکار به حقوق بشر در ایران خواهد بود.

صدور مجدد حکم ۳۰ سال حبس برای امیرسالار داودی در دادگاه انقلاباون قاضی الاغی که حکم به ۳۰ سال حبس میدهد اصلا میفهمد ۳۰ سال یعنی چه؟

شکیرا به اتهام تخلف مالیاتی محاکمه می‌شود؛ احتمال صدور حکم زندان♦ شکیرا به اتهام تخلف مالیاتی محاکمه می‌شود؛ احتمال صدور حکم زندان ◾ یک قاضی اسپانیایی که اتهام تخلف مالیاتی شکیرا خواننده مشهور کلمبیایی را بررسی می‌کند، حکم داده است که این ستاره موسيقى لاتین باید در دادگاه محاکمه شود. ⬇ بیشتر بخوانید: If US, British and NATO don't know that Pakistan army head quarters are the terrorism production centers then they are bloody fools. But if they know what were, is and will be their action against terroist's centers and their safe havens in Pakistan من گوشام سنگینه نرگس_محمدی و نسرین_ستوده برای دستگیری آزار و اذیت مادران_دادخواه چی گفتن? هیچی? فکر کردم یواشکی چیزی گفتن من نشنیدم چی? سرشون گرم عکس گرفتن با رفقاشون برای کمپین هاشون بودن? پیمان_نوین ایران_متحد قدرت_مردم

حکم 30 سال حبس امیرسالار داودی وکیل دادگستری تایید شدحکم 30 سال حبس امیرسالار داودی ، فعال حقوق بشر و وکیل دادگستری، توسط دادگاه انقلاب تهران تایید شده است.به گزارش خبرگزاری «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعلان ایران خامنه ای جنایتکار را بنگرید . وکیل دادگستری را ۳۰ سال حبس داده است درحالیکه جانیانی که بیش از۱۵۰۰ معترض مسالمت آمیز را به گلوله بستند ، آزاد هستند ومشغول جنایت ... رئیسی_جلاد۶۷ ، ۳۰ هزار زندانی سیاسی حکم گرفته و.. را قتل عام کرد ،‌که حالا شده است رئیس جمهور قلابی ....

حکم 30 سال حبس امیرسالار داودی وکیل دادگستری تایید شدحکم 30 سال حبس امیرسالار داودی ، فعال حقوق بشر و وکیل دادگستری، توسط دادگاه انقلاب تهران تایید شده است.به گزارش خبرگزاری «هرانا»، ارگان خبری مجموعه فعلان ایران خامنه ای جنایتکار را بنگرید . وکیل دادگستری را ۳۰ سال حبس داده است درحالیکه جانیانی که بیش از۱۵۰۰ معترض مسالمت آمیز را به گلوله بستند ، آزاد هستند ومشغول جنایت ... رئیسی_جلاد۶۷ ، ۳۰ هزار زندانی سیاسی حکم گرفته و.. را قتل عام کرد ،‌که حالا شده است رئیس جمهور قلابی ....

صدور مجدد حکم ۳۰ سال حبس برای امیرسالار داودی در دادگاه انقلاباون قاضی الاغی که حکم به ۳۰ سال حبس میدهد اصلا میفهمد ۳۰ سال یعنی چه؟

اسماعیل هنیه دوباره به ریاست دفتر سیاسی حماس انتخاب شد | DW | 01.08.2021سازمان اسلام‌گرای حماس اعلام کرد اسماعیل هنیه را به عنوان رئیس دفتر سیاسی خود انتخاب کرده است. حماس نوار غزه را کنترل می‌کند و تاکنون بارها با نیروهای اسرائیلی درگیر شده است. قبلاً چیکاره بود پس؟!